In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-09-26, trečiadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2009-12-22 14:58
Diskusija: Kalėdų stebuklo krizė neužgoš, pačios Kalėdos - stebuklas
Vilnius, gruodžio 22 d. (ELTA). Ar krizės išvarginti Lietuvos gyventojai sugebės šiemet pajusti Kalėdų stebuklą? O gal atsitiks taip, kad šventiniai stalai šiemet nelūš nuo įvairiausių gėrybių, tačiau aplink juos susėdę žmonės atsigręš į tikrąsias vertybes ir supras, kad didžiausias turtas - ne pinigai, o buvimas kartu, geras žodis ir pats gyvenimas?

Filosofas Bronislovas Genzelis tikisi, kad šių metų Kalėdos taps tuo lūžio tašku, nuo kurio žmonės atsigręš į tikrąsias vertybes.

"Didžiausias pavojus - ne ekonominė krizė, o gili dvasinė krizė. Pagrindinė vertybė - pinigas. Jeigu turi pinigą, tai joks padorumas nebeegzistuoja. Tačiau tikiu, kad kiti metai bus geresni, gal žmonės visgi susivoks, gal prasidės prašviesėjimas", - antradienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo iniciatyva surengtoje diskusijoje "Ar šiemet įvyks Kalėdų stebuklas?" sakė B. Genzelis.

Jam pritaria ir kunigas Pranciškus Čivilis. Pasak jo, jau pačios Kalėdos yra stebuklas.

"Didžiausias Kalėdų stebuklas - vidinis žmonių pasikeitimas. Žmonės išsivaduoja iš savo priklausomybių. Nebūtinai tų, kurios yra labai blogos, bet ir tų, kurių net nepastebime. Yra priklausomybė nuo klaidingo požiūrio į gyvenimą, į žmones. Stebuklas - kai žmonės atsikrato vidinio pykčio ir pamato gyvenimą tokį, koks jis yra", - kalbėjo P. Čivilis.

Nors dažnai kalbama, kad tikrąsias Kalėdas užgožia vartotojiškumas, tačiau kunigas nemato nieko blogo, jei žmonės perka brangias dovanas. Pasak jo, jeigu yra prigalvota daug įvairiausių žaislų, kodėl vaikai negali jais džiaugtis.

"Tiesa, nereikia pamiršti ir kitų, dvasinių vertybių", - pridūrė P. Čivilis.

Kunigo teigimu, stebuklas įvyks tada, kai tikėsime, kad gėris visada laimi, o blogis neturi jokių šansų.

Diskusijoje dalyvavusi psichologijos mokslų daktarė Rita Rekašiūtė-Balsienė sakė, kad Kalėdų stebuklo laukimas turi ir savo neigiamą pusę, nes daug žmonių tiesiog laukia, kad kažkas ateis ir kažką duos, tačiau nesusimąsto apie tai, ką gali duoti patys, ir apie tai, kad reikia džiaugtis aplink esančiais gražiais dalykais.

"Stebuklas neįvyksta, kai kažką duoda, nes tada gali sakyti, kad davė per mažai ar kitam davė daugiau. Reikia matyti tai, kas yra gerai. Norėčiau, kad daugiau žmonių Lietuvoje pradėtų nuo savęs. Reikia pradėti nuo mažų dalykų, o žmonės Lietuvoje dažnai galvoja apie kažką didelį", - kalbėjo psichologė.

Žalgirietė Laima Batavičienė diskusijoje taip pat teigė, kad daug žmonių kažko vis prašo, tačiau nesusimąsto, kad norint gauti, pirmiausia reikia duoti. Pasak jos, duoti galima ir tiesiog gerą žodį, o dažnam žmogui jo labai reikia.

Nors ne viena šeima Kalėdas šiemet sutiks spaudžiama paskolų naštos, galbūt netekusi pajamų, automobilio ar net bankui įkeisto buto, diskusijos dalyvių teigimu, yra dvi galimybės - arba verkti ir nieko nedaryti, arba imti kažką keisti ir atsispyrus nuo dugno lipti iš duobės.

"Gyvenimas yra didesnė vertybė nei butai ar mašinos. Stebuklas - kai, rodos, neturi vilties, bet vis tiek ja patiki. Bus dar ir krizių, bus ir gerų laikų. Reikia tuo tikėti ir to laukti", - sakė kunigas P. Čivilis.
Kitos konferencijos
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.