In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-01-17, trečiadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-03-23 16:32
Specialistų prognozės: nesustabdę emigracijos metų pabaigoje neteksime Telšių dydžio miesto
Vilnius, kovo 23 d. (ELTA). Pasaulyje didėjantys emigracijos mastai primena Didįjį tautų kraustymąsi. Prieš porą šimtmečių Tautų pavasaris simbolizavo nacionalizmo išsivadavimą, o šiuo metu tai veda tautų išnykimo link.

Naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje antradienį rengtoje viešoje diskusijoje svarstyta, kiek ilgai lietuviai gyvens Lietuvoje.

Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Dainius Paukštė sakė, kad, Jungtinių Tautų duomenimis, pasaulyje kasmet juda apie 200 mln. žmonių, arba 3 proc. žmonijos. Lietuvoje šis rodiklis viršijamas 5-6 kartus. Anot D. Paukštės, šių metų dviejų mėnesių emigracijos rodikliai, palyginti su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 16 proc.

"Emigracijos problema yra didelė ir ji turi tapti visų valdžios struktūrų dėmesio centre. Praėjusiais metais netekome tokio miesto kaip Šilutė, o išlikus tokioms pačioms tendencijoms, kokios jos šiandien, šių metų pabaigoje minimaliai galime netekti Telšių, o maksimaliai - Ukmergės", - kalbėjo D. Paukštė.

Migracijos departamento vadovas tiksliai negalėjo atsakyti, kiek lietuvių liko Lietuvoje, nors Statistikos departamentas fiksuoja 3 mln. 300 tūkst. gyventojų. D. Paukštė pabrėžė, jog, "Eurostat" duomenimis, 2060-aisiais metais Lietuvoje gyvens 2 mln. 500 tūkst. žmonių.

Jaunimo organizacijos "Darbas" vadovė Lina Jurkonytė atkreipė dėmesį į tai, kad vis daugiau jaunų žmonių sprendžia dilemą - likti Lietuvoje ar emigruoti. Tai esą daroma, nes svetur yra geresnės gyvenimo sąlygos, aukštojo mokslo siekimo, darbo perspektyvos.

Parlamentaro Juliaus Veselkos teigimu, prie emigracijos didėjimo prisidėjo ir Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą - laisvo keliavimo, mokslo ir įsidarbinimo prieinamumo galimybės. Šiuo metu pasaulyje vyraujantį globalizmą, Seimo narys prilygino naujai kolonializmo formai.

"Kolonializmas buvo geras tuo, kad tave užkariauja su ginklu, tu aiškiai matai kitatautį priešą ir žinai, ką su juo daryti. Globalizmas viską nuperka už pinigus ir svarbiausia nuperka patį tą lietuvį, kuris ištikimai už pinigus tarnauja. Todėl niekas nežino, kiek Lietuvoje žemės parduota, kiek žmonių išbėgo. (...) Pinigas yra kaip visko matas, vienintelė absoliuti vertybė, po kurio seka tautiškumo sunaikinimas", - emigracijos priežastis aiškino J. Veselka.

Jis teigė įžvelgiąs, kad nacionalizmas ir tautiškumas jau yra atgyvena. Modernūs politikai, elitas yra papirkti siekiant kovoti prieš tautiškumą.

Savo ruožtu filosofas Arvydas Šliogeris pažymėjo, kad tai, jog vis daugiau žmonių nusivylę savo šalimi emigruoja iš Lietuvos, yra ir gerą dešimtmetį besitęsiančios žiniasklaidos propagandos pasekmė. Jo teigimu, žiniasklaida bruka nuomonę, jog Lietuva yra pragaras, bloga šalis, o svetur yra "palaimintosios salos". Dabartinę emigraciją filosofas prilygino Didžiajam tautų kraustymuisi. Tiesa, šiuo metu jis pavojingesnis negu anuometėje Romos imperijoje, nes technologinė civilizacija, techninės priemonės skatina greitesnį tautų judėjimą. A. Šliogeris prognozavo, jog šis procesas vyks labai greitai, padarinius pajusime ne tik mes, bet ir didžiosios Europos valstybės. Šiandien emigracija, anot A. Šliogerio, besislepianti po globalizacijos sąvoka, veda tautų rudens, žiemos ar saulėlydžio link.

(papildysime)
Kitos konferencijos
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
2017-03-25 17:27
Ukrainiečių istorikas: filmas "Voluinė" - vienpusė istorijos traktuotė
2016-11-30 13:55
Sąjūdiečiai apgailestauja, kad šie metai nebuvo paskelbti Gedimino metais
2016-10-19 13:20
Į kovą su ŽIV ir AIDS stoja ne valstybė, o nevyriausybinės organizacijos
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.