In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-21, sekmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-03-23 16:32
Specialistų prognozės: nesustabdę emigracijos metų pabaigoje neteksime Telšių dydžio miesto
Vilnius, kovo 23 d. (ELTA). Pasaulyje didėjantys emigracijos mastai primena Didįjį tautų kraustymąsi. Prieš porą šimtmečių Tautų pavasaris simbolizavo nacionalizmo išsivadavimą, o šiuo metu tai veda tautų išnykimo link.

Naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje antradienį rengtoje viešoje diskusijoje svarstyta, kiek ilgai lietuviai gyvens Lietuvoje.

Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Dainius Paukštė sakė, kad, Jungtinių Tautų duomenimis, pasaulyje kasmet juda apie 200 mln. žmonių, arba 3 proc. žmonijos. Lietuvoje šis rodiklis viršijamas 5-6 kartus. Anot D. Paukštės, šių metų dviejų mėnesių emigracijos rodikliai, palyginti su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 16 proc.

"Emigracijos problema yra didelė ir ji turi tapti visų valdžios struktūrų dėmesio centre. Praėjusiais metais netekome tokio miesto kaip Šilutė, o išlikus tokioms pačioms tendencijoms, kokios jos šiandien, šių metų pabaigoje minimaliai galime netekti Telšių, o maksimaliai - Ukmergės", - kalbėjo D. Paukštė.

Migracijos departamento vadovas tiksliai negalėjo atsakyti, kiek lietuvių liko Lietuvoje, nors Statistikos departamentas fiksuoja 3 mln. 300 tūkst. gyventojų. D. Paukštė pabrėžė, jog, "Eurostat" duomenimis, 2060-aisiais metais Lietuvoje gyvens 2 mln. 500 tūkst. žmonių.

Jaunimo organizacijos "Darbas" vadovė Lina Jurkonytė atkreipė dėmesį į tai, kad vis daugiau jaunų žmonių sprendžia dilemą - likti Lietuvoje ar emigruoti. Tai esą daroma, nes svetur yra geresnės gyvenimo sąlygos, aukštojo mokslo siekimo, darbo perspektyvos.

Parlamentaro Juliaus Veselkos teigimu, prie emigracijos didėjimo prisidėjo ir Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą - laisvo keliavimo, mokslo ir įsidarbinimo prieinamumo galimybės. Šiuo metu pasaulyje vyraujantį globalizmą, Seimo narys prilygino naujai kolonializmo formai.

"Kolonializmas buvo geras tuo, kad tave užkariauja su ginklu, tu aiškiai matai kitatautį priešą ir žinai, ką su juo daryti. Globalizmas viską nuperka už pinigus ir svarbiausia nuperka patį tą lietuvį, kuris ištikimai už pinigus tarnauja. Todėl niekas nežino, kiek Lietuvoje žemės parduota, kiek žmonių išbėgo. (...) Pinigas yra kaip visko matas, vienintelė absoliuti vertybė, po kurio seka tautiškumo sunaikinimas", - emigracijos priežastis aiškino J. Veselka.

Jis teigė įžvelgiąs, kad nacionalizmas ir tautiškumas jau yra atgyvena. Modernūs politikai, elitas yra papirkti siekiant kovoti prieš tautiškumą.

Savo ruožtu filosofas Arvydas Šliogeris pažymėjo, kad tai, jog vis daugiau žmonių nusivylę savo šalimi emigruoja iš Lietuvos, yra ir gerą dešimtmetį besitęsiančios žiniasklaidos propagandos pasekmė. Jo teigimu, žiniasklaida bruka nuomonę, jog Lietuva yra pragaras, bloga šalis, o svetur yra "palaimintosios salos". Dabartinę emigraciją filosofas prilygino Didžiajam tautų kraustymuisi. Tiesa, šiuo metu jis pavojingesnis negu anuometėje Romos imperijoje, nes technologinė civilizacija, techninės priemonės skatina greitesnį tautų judėjimą. A. Šliogeris prognozavo, jog šis procesas vyks labai greitai, padarinius pajusime ne tik mes, bet ir didžiosios Europos valstybės. Šiandien emigracija, anot A. Šliogerio, besislepianti po globalizacijos sąvoka, veda tautų rudens, žiemos ar saulėlydžio link.

(papildysime)
Kitos konferencijos
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.