In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-01-23, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-04-07 12:54
ES paramos skirstymą prižiūrinčių ministerijų specialistai: lėšos į užsienį neiškeliauja
Vilnius, balandžio 7 d. (ELTA). Visa Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama, kurią gauna mūsų šalis, yra naudojama Lietuvos ekonomikos plėtrai, todėl visiškai nesvarbu, ar tą plėtrą gaudamos paramą vykdo lietuviško, ar užsienio kapitalo įmonės, teigia Ūkio ir Finansų ministerijų specialistai.

Vis dėlto tik labai nedidelė visos Lietuvai tenkančios paramos skiriama tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

Trečiadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje viešoje diskusijoje "Kieno rankose Lietuvai skirta Europos Sąjungos parama?" dalyvavo Finansų ministerijos Veiksmų programų valdymo departamento direktoriaus pavaduotoja Loreta Maskaliovienė, Ūkio ministerijos sekretorius Arūnas Keraminas, parlamentaras Kęstutis Daukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos direktorius Gediminas Rainys ir signataras, žalgirietis Rolandas Paulauskas.

"Parama skiriama ne užsienyje vykdomiems projektams, o Lietuvoje veikiantiems ūkio subjektams ir projektams, kurie vykdomi Lietuvoje, kurie kuria darbo vietas čia dirbantiems žmonėms", - sakė A. Keraminas.

Pasak jo, tiesioginėms užsienio investicijoms pritraukti į Lietuvą iš visos ES paramos yra skirta tik 55 mln. litų.

"Finansų ministerijai yra svarbu, kad ES parama būtu skiriama skaidriai ir Lietuvos naudai. Įmonių, kurios turi ryšį su užsienio kapitalu, reglamentai ignoruoti neleidžia", - aiškino L. Maskaliovienė.

Jos teigimu, visos įmonės, kurios gauna ES paramą, dirba Lietuvoje ir čia moka mokesčius.

Žalgirietis R. Paulauskas priekaištavo, kad lietuviai, besidžiaugdami iš ES gaunama parama, nemato, kiek iš tiesų Lietuvai kainuoja narystė bendrijoje. Pasak jo, Lietuva turi mokėti narystės ES ir kitus mokesčius, taip pat netenka pajamų iš muitų.

Be to, R. Paulausko teigimu, didelė dalis ES lėšų, kurias gauna Lietuvos įmonės, grįžta į Vakarų Europą, nes būtent iš senųjų ES šalių bendrovių lietuviai už paramos pinigus perka įvairias paslaugas ir prekes.

Su tuo sutiko ir Seimo narys K. Daukšys. Anot jo, taip yra dėl to, jog ES paramos gavimo taisyklėse nurodyta, kad, pavyzdžiui, įvairius įrengimus galima pirkti tik naujus, o tokių gali gauti tik Vakaruose.

Pasak K. Daukšio, reikia aiškiai suvokti, kad gyvename tokiomis sąlygomis, kokiomis gyvename, ir išmokti tuo pasinaudoti. Parlamentaro teigimu, Lietuvai svarbu kuo geriau išnaudoti ir į ilgalaikę perspektyvą nukreipti ES lėšas, kurias gausime iki 2013-ųjų, kad nebūtų sunku, kai paramos laikotarpis baigsis.

"Mes buvome priimti į labai globalią sistemą. Šiuo atveju - ne tik į ES sistemą, bet ir į atvirėjančią pasaulinę sistemą. Reikia kuo greičiau suprasti tuos globalius ryšius ir suvokti save tomis naujomis sąlygomis. Įskaitant ir efektyvų struktūrinių ES fondų panaudojimą. Jeigu tokios žaidimo taisyklės, naudokimės jomis", - su K. Daukšiu sutiko Pramonininkų konfederacijos direktorius G. Rainys.
Kitos konferencijos
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
2017-03-25 17:27
Ukrainiečių istorikas: filmas "Voluinė" - vienpusė istorijos traktuotė
2016-11-30 13:55
Sąjūdiečiai apgailestauja, kad šie metai nebuvo paskelbti Gedimino metais
2016-10-19 13:20
Į kovą su ŽIV ir AIDS stoja ne valstybė, o nevyriausybinės organizacijos
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.