In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-12-16, sekmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-05-04 14:59
Diskusija: homoseksualų eitynės - tolerancijos pergalė ar tautiškumo naikinimas?
Vilnius, gegužės 4 d. (ELTA). Pirmą kartą Lietuvoje šeštadienį vyksiančios homoseksualų eitynės toliau kursto aistras tarp politikų, dvasininkų ir visuomenės. Ar šios eitynės liudija, jog mūsų šalis pagaliau subrendo tolerancijai ar veda tautiškumo, lietuvybės naikinimo link, klausia jie.

Pasak parlamentaro Roko Žilinsko, jeigu susibūrimas neprieštarauja įstatymams, nekurstoma nesantaika, rasinė neapykanta, karas, prievarta, niekas negali žmonėms uždrausti burtis, reikšti savo nuomonę, pasakyti, kad jie, būdami šiek tiek kitokie, turi problemų su visuomene. Žmonėms šią teisę garantuoja Konstitucija, o valstybės reikalas yra tokį susirinkimą apsaugoti, nesvarbu, kiek tai kainuotų. Seimo narys kalbėdamas apie būsimą gėjų, lesbiečių, jų tėvų, draugų ir žmonių, kurie palaiko žmogaus teises, žygį teigė, kad jis teisėtas, o sostinės valdžiai nesuteikti jam leidimo pagrindo nebuvo.

"Duokime tiems žmonėms, apie kurių egzistavimą iki šiol buvome linkę užmiršti, šansą išlaikyti tą egzaminą, parodyti, kad jie yra visaverčiai visuomenės nariai, tokie patys kaip ir mes, turintys savo nuomonę, savo teises. Visuomenės tolerancijos ribos yra pakankamai aiškiai nubrėžtos. Duokime jiems šansą išlaikyti tą mūsų tolerancijos egzaminą", - antradienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje viešoje diskusijoje "Gegužės 8-osios eitynės: kur yra tolerancijos ribos?" kalbėjo R. Žilinskas.

Parlamentarui keista atrodė tai, kad dar neįvykus paradui baiminamasi "nuogų genitalijų ir pasturgalio". Jis išreiškė viltį, kad visuomenė neliks papiktinta parado, nes kalbama ne apie nepadorius dalykus, o apie konstitucinių teisių užtikrinimą. R. Žilinskas priminė prieš kurį laiką Lietuvą iš Vakarų užplūdusią bernvakarių bangą.

"Ar jūs atsimenate, kas dėjosi Vilniaus senamiestyje? Ar atsimenate tuos pačius nuogus pasturgalius ir pirmagalius? Kodėl tada niekas nesipiktino, kodėl nesipiktino tie šventeivos, pasak kurių, dabar lytinės mažumos išniekins šventą miestą. Visiems tai atrodė priimtina, o dabar, kai žmonės išeina kovoti už savo konstitucines teises, būti visaverčiais visuomenės nariais, kyla tokios diskusijos?", - klausė Tautos prisikėlimo partijos narys ir pasidžiaugė, kad eitynių faktas išprovokavo nuosaikią diskusiją visuomenėje.

Oponuodama jam filosofė Lilijana Astra aiškino, jog homoseksualų paradas prieštarauja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymui. Meras Vilius Navickas, anot L. Astros, Lietuvos gėjų lygai suteikdamas leidimą eitynėms pažeidė šį įstatymą. Dėl to ji neslėpė įžvelgianti šešėlinį lobizmą, nes homoseksualams suteiktos išimtinės teisės.

"Tolerancija - šventas principas. Jis būdingas mūsų valstybei šimtus metų - mūsų didieji kunigaikščiai kvietėsi kitų tikėjimų, tautybių įvairiausius žmones, kad kurtų valstybę. Niekam nebuvo įdomu kai kurios ypatybės. Bet kitas dalykas, kai iš tikrųjų atsiranda paradas. Paradas yra reklama, skelbimas. Įstatymas draudžia nepilnamečiams viešoje erdvėje demonstruoti įvairiausio lytinio turinio informaciją. Mes turime apsaugoti savo vaikus, nes komercinė kultūra negaili vaikų, atima vaikystę, skatina besaikį vartojimą", - sakė L. Astra.

Istoriko Edvardo Krikščiūno teigimu, tolerancija turi tam tikras ribas, tačiau negalima toleruoti blogio. Homoseksualų paradas yra nukreiptas prieš dvasinę kultūrą, krikščioniškąją sistemą. Tai, kad leidimą šeštadienio renginiui išdavė Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams atstovaujantis meras verčia suabejoti, ar valdantieji netarnauja seksualinėms mažumoms.

"Aš, kaip jaunalietuvis, negaliu toleruoti tokių reiškinių kaip kosmopolitizmo, mūsų tautos, dvasinės kultūros naikinimą.(...) Homoseksualų paradas reikalingas tam, kad pritraukti naujų narių. Vadinasi, kai Lietuvoje šiuo metu yra sunki padėtis, jie skatins jaunimą prisidėti ", - konstatavo istorikas.

Tiesa, jis pacitavo mokslininkų išvadas, kad homoseksualumas yra ne prigimtinis, o socialiai išugdytas dalykas.

"Tiems žmonėms tiktai palinkėčiau valios ir gydytis iš tos ligos, tapti normaliais žmonėmis. Visgi esame krikščioniška katalikiška tauta, iš krikščionybės išaugo Vakarų civilizacija. Homoseksualizmas tai faktiškai yra Europos savižudžiai, jie naikina mūsų civilizaciją, tautą", - pridūrė E. Krikščiūnas.

Šeštadienį Vilniuje bus mobilizuotos visos įmanomos policijos pajėgos. Pagelbėti bus pasirengę net Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos daliniai. Tai atsieis per 200 tūkst. litų.

Gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų eitynės Vilniuje vyks pirmą kartą, į jas rengiasi suvažiuoti apie 300 seksualinių mažumų atstovų iš visos Europos. Eisena prasidės gegužės 8-ąją 13 val., bus žygiuojama nuo "Forum Palace" rūmų iki "Reval Hotel Lietuva" viešbučio.

Eitynėse laukiama maždaug 300 dalyvių.

(papildysime)
Kitos konferencijos
2018-12-10 13:03
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-10 11:42
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-05 11:51
Tyrimas: dėl pakelto alkoholio akcizo Lietuva rizikuoja prarasti iki 54 mln. eurų
2018-11-19 12:01
Mokslininkai suskaičiavo, kiek mes visi sumokėjome už alkoholio sukeltas žalas
2018-11-06 11:57
Tyrimas: geriančių tėvų vaikai gyvena 20 metų trumpiau
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.