In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-18, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-05-25 11:35
Visuomenininkai sukilo prieš Vilniaus valdžios planus pratęsti šilumos tinklų nuomos sutartį su "Dalkia"
Vilnius, gegužės 25 d. (ELTA). Kelios visuomeninės organizacijos ketina priešintis Vilniaus valdžios ketinimams dvidešimčiai metų pratęsti sostinės šilumos tinklų nuomos sutartį su Prancūzijos įmone "Dalkia". Šios sutarties priešininkai reikalauja, kad apie visus miesto tarybos veiksmus būtų informuojama visuomenė, o kraštutiniu atveju net ketina kreiptis į Vyriausybę, prašydami, kad Vilniuje būtų įvestas tiesioginis valdymas.

Prieš Vilniaus savivaldybės tarybos planus pratęsti sostinės šilumos tinklų nuomos sutartį jėgas suvienijo Lietuvos profesinė sąjunga "Solidarumas", Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ), Nacionalinė vartotojų federacija ir Socialdemokratų sąjunga.

Kaip antradienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė JDJ Vilniaus skyriaus pirmininkas Juozas Žilinskas, sostinės savivaldybės taryba šilumos tinklų nuomos klausimą ketino svarstyti trečiadienio posėdyje, tačiau Vilniaus politikai, išgirdę apie planuojamus protestus, šį klausimą iš darbotvarkės išbraukė.

Nepaisant to, trečiadienį prie sostinės savivaldybės vis tiek bus rengiama protesto akcija. Sutarties priešininkai leidimo mitingui negavo, todėl trečiadienį ketina piketuoti grupelėmis po devynis žmones. Tokiems susibūrimams leidimai nereikalingi.

Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimui besipriešinančias organizacijas stebina, kad nauja sutartis ruošiama, nors iki 2017-ųjų metų dar galioja senoji. Visuomenininkus taip pat piktina, kad sostinės politikai apie savo veiksmus neinformuoja visuomenės, neklausia vilniečių nuomonės, o naujosios sutarties teksto niekas nėra matęs.

"Tai, kas ketinama daryti, galima įvardinti vienu žodžiu - kriminalas", - sakė Socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius.

Pasak jo, apie jokią naują Vilniaus šilumos tinklų sutartį negalima kalbėti jau vien dėl to, kad "Dalkia" nevykdo senojoje sutartyje numatytų įsipareigojimų.

Nacionalinės vartotojų federacijos tarybos narys Rimantas Zabarauskas aiškino, kad vartotojams svarbiausia yra šilumos kaina, todėl vilniečiai tikrai nenorėtų, kad bendrovę "Vilniaus energija" dar dvidešimt metų valdytų "Dalkia".

Pasak R. Zabarausko, 2001-2002 m. šilumos kaina sostinėje buvo mažiausia visoje Lietuvoje, tačiau šiuo metu iš 42 Lietuvoje veikiančių šilumos tiekimo įmonių "Vilniaus energijos" kaina pagal mažumą jau yra tik 18-oje vietoje.

Vartotojų teisių gynėjo teigimu, Rygoje šilumos kaina yra 20 proc. mažesnė nei Vilniuje, o Taline, kur šilumos tinklus taip pat valdo "Dalkia", 15 proc. mažesnė.

"Ar tokiu atveju vartotojas gali sutikti, kad šilumos tinklų operatorius dirba gerai?" - klausė R. Zabarauskas. Anot jo, galima įtarti, kad Vilniaus valdžia yra "arba buka, arba korumpuota".

"Solidarumo" pirmininkė Aldona Jašinskienė sakė, kad jai nesuprantama, kodėl norima pratęsti sutartį, nors dar septynerius metus turi galioti senoji. "Kai pasibaigs sutartis, tada galėsime spręsti, ar ta bendrovė pateisino mūsų lūkesčius, ar piliečiai buvo laimingi", - kalbėjo A. Jašinskienė.

Pasak jos, jei Vilniaus valdžia neatsisakys planų pratęsti šilumos tinklų nuomos sutartį, birželio 9 d., kai vėl vyks sostinės savivaldybės tarybos posėdis, profesinės sąjungos prie savivaldybės rengs dar vieną protesto akciją.

Tačiau kraštutiniu atveju prieš šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimą susivienijusios organizacijos ketina imtis dar radikalesnių priemonių.

"Aišku, tai yra kraštutinė priemonė, tačiau Konstitucija leidžia savivaldybėse įvesti tiesioginį valdymą. Jeigu šitas klausimas bus stumiamas buldozeriu, mes naudosimės konstitucine teise ir kreipsimės, kad Vilniaus mieste būtų įvestas tiesioginis valdymas", - žadėjo A. Akstinavičius.
Kitos konferencijos
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.