In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-12-10, pirmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-06-02 13:03
Diskusija: apkaltos neturi tapti Seimo kasdienybe
Vilnius, birželio 2 d. (ELTA). Seime inicijuojamos apkaltos Krikščionių partijos frakcijos nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui išeis į naudą tiek Seimui, tiek visai visuomenei, nes tokiu būdu kuriamos politikų elgesio normos ir Seimo skaidrumo suvokimas, teigia politologas Lauras Bielinis.

Su juo sutinka ir Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Tačiau, A. Salamakino teigimu, apkaltų procedūros neturi tapti Parlamento kasdienybe, nes seimūnai neturi teisės persvarstyti rinkėjų teisės ir vos užsimanę iš Seimo šalinti vieną ar kitą jo narį.

"Rinkėjų valia yra mums šventa. Rinkėjai pasirinko, išrinko, tą ir turi. Ar apkaltos netaps taisykle? Išmesime tuos, po mėnesio - kitus, dar po mėnesio - vėl ką nors. Tai būtų blogai. Jei pats Seimas persvarstys rinkėjų valią, aš nežinau, kaip tas Seimas tada atrodys. Esu kategoriškai už tai, kad apkaltų būtų kuo mažiau", - trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje diskusijoje "Ką išties slepia Seimo narių apkaltos?" sakė A. Salamakinas.

Tiesa, jis teigė, jog A. Sacharuko ir L. Karaliaus atveju apkaltas rengti yra būtina.

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui pritarė ir diskusijoje dalyvavęs kunigas Elijas Anatolijus Markauskas. Pasak jo, apkaltą surengti visada lengva, tačiau daug sunkiau pasiekti, kad apkaltos netaptų taisykle.

"Tai, kas vyksta tarp politikų, Seimo kaip institucijos žeminimas, yra nepriimtina. Ateina pas mane kokia močiutė ir klausia, ar normalu, kad Prezidentė vadinama boba, kad apie Seimą visaip kalbama", - sakė E. A. Markauskas.

Jo teigimu, dalis Seimo narių niekaip nesuvokia, kad jie yra vieši asmenys, o viešumas kartu yra ir didelė atsakomybė.

Tuo tarpu politologas L. Bielinis sakė, kad apkaltų procesai visuomenei gal ir atrodo įspūdingi, tačiau šie procesai bus naudingi ir visuomenei, ir Parlamentui.

"Kalbėjimas, kad anksčiau Etikos ir procedūrų komisija turėjo mažiau darbo, pasako tik tai, kad anksčiau buvo mažesnis preciziškumas, buvo mažiau patirties ir suvokimo, ką galima daryti, ko negalima, ir kaip iš principo turi veikti Seimas ir Seimo narys.

Tai, kad A. Salamakino komisija yra apkrauta darbu, mes turėtume vertinti kaip sveikintiną dalyką. Tai reiškia, kad kuriama precedentų praktika, formuojamas subtilesnis Seimo skaidrumo mechanizmas", - kalbėjo L. Bielinis.

Jo manymu, tokiu būdu palaipsniui bus suformuotas suvokimas, kaip reikia elgtis įvairiose situacijose, net ir tose, kurios praktikoje dar nebuvo pasitaikiusios.

"Mes nepriekaištaukime Seimo nariams, kad jie vienas prie kito kabinėjasi, o matykime tame ir pozityvią pusę", - teigė politologas.

Dar vienas diskusijos dalyvis, Lietuvos advokatūros ir advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis sakė, kad Seimas atspindi ir visuomenės kultūrinį lygį. Jo manymu, Seimo nariai turėtų būti aukščiau bendro visuomenės lygio jau vien dėl to, kad gyvename pagal jų priimamus įstatymus.

Vis dėlto visi diskusijos dalyviai sutiko, kad Lietuvos politikoje trūksta profesionalumo. Kaip teigė L. Bielinis, ryškių politikų yra daug, tačiau profesionalių - vos vienas kitas net didžiosiose partijose.
Kitos konferencijos
2018-12-10 13:03
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-10 11:42
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-05 11:51
Tyrimas: dėl pakelto alkoholio akcizo Lietuva rizikuoja prarasti iki 54 mln. eurų
2018-11-19 12:01
Mokslininkai suskaičiavo, kiek mes visi sumokėjome už alkoholio sukeltas žalas
2018-11-06 11:57
Tyrimas: geriančių tėvų vaikai gyvena 20 metų trumpiau
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.