In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-01-22, pirmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-09-23 16:08
Užsienio turistų srautus į Lietuvą didins Atvykstamojo turizmo asociacija
Vilnius, rugsėjo 23 d. (ELTA). Siekiant Lietuvoje paskatinti atvykstamąjį turizmą ir subalansuoti atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo srautus, būtina sutelkti valstybinių institucijų ir privačių turizmo paslaugų teikėjų jėgas. Tuo žada rūpintis veiklą pradedanti Lietuvos atvykstamojo turizmo asociacija.

Artėjant Pasaulinei turizmo dienai naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje "Kodėl užsieniečiai nevažiuoja į Lietuvą" Lietuvos atvykstamojo turizmo asociacijos prezidentas Aurelijus Kinas vardijo nemažai problemų, kliudančių pritraukti užsienio svečius į Lietuvą, bet svarbiausia kliūtimi vadino informacijos stoką.

"Visi esame pasiruošę priimti daug daugiau turistų Lietuvoje, bet yra trukdis - informacijos stygius. Pavyzdžiui, Rusijos žmogus prašo parduoti jam kelionę į Lietuvą - rezultatas būna neigiamas, nes informacija nepasiekia kelionių pardavėjų. Turizmo mugėse užsienyje Lietuvos stendai irgi netenkina mūsų akių, dažniausiai atrodo skurdžiai. Iki šiol būdavo stengiamasi kuo daugiau dalyvauti mugėse per visas Europos šalis, bet nebuvo koncentruojamasi. Turizmo neskatina ir apgyvendinimo sektoriui taikomas milžiniškas pridėtinės vertės mokestis, ypač didelis viešbučiams su gydyklomis. Su sunkumais susiduria vežėjai, Lietuvoje iki šiol neišspręstas vizų išdavimo klausimas..." - vardijo A. Kinas.

Jo teigimu, šias problemas reikia "pakelti iš apačios", visoms verslo grupėms bendraujant tiesiogiai, įtraukiant į asociaciją visus turizmo kompanijų atstovus, sutartinai teikti siūlymus Ūkio, Užsienio reikalų, Kultūros ministerijoms, kitoms valdžios institucijoms.

Asociacijos vadovo pastebėjimu, Lietuvoje ženkliai šoktelėjo įvažiuojamasis turizmas iš slavų kraštų, iš dalies dėl vasaros karščių ir gaisrų Rusijos didmiesčiuose, todėl turizmo kompanijos galėtų telkti daugiau dėmesio į Rusiją, Kaliningrado sritį. Taip pat Lietuva domina rusakalbius Vokietijos gyventojus, nes su lietuviais šie gali susikalbėti rusiškai. Iš skandinavų šalių turizmo organizatoriai kreipia žvilgsnį į Norvegijos keliautojus, įpratusius savo šalyje ir užsienyje naudotis kempingų sistema, kuri Lietuvoje yra išties neblogai sutvarkyta.

Kaip vieną iš didžiausių bėdų asociacijos vadovas įvardija komplikuotą vizų išdavimą Baltarusijos gyventojams, kurių srautai ir eilės prie vizų yra didžiuliai, tačiau griauna mitą apie sunkų Lietuvos vizų gavimą Rusijos gyventojams. Pasak A. Kino, Rusijos piliečiai lietuviškas vizas gauna per 3-8 dienas, ypatingais atvejais dar greičiau, tačiau lietuviškos vizos į Rusijos piliečių pasus galėtų būti įklijuojamos mūsų oro uostuose, tai supaprastintų atvykimo procedūrą.

Druskininkų turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis sako, kad turizmo problemos panašios visų Lietuvos kurortų, todėl jų atstovai turėtų aktyviai dalyvauti naujosios asociacijos veikloje. "Druskininkuose su privačiu sektoriumi turime beveik 7,5 tūkst. vietų svečiams, bet pastaraisiais metais lietuvių srautas į kurortą kiek sumažėjo dėl visiems žinomų priežasčių. Užsieniečių srautas pamažėjo menkiau, o pastaraisiais metais net didėja. Daugiausia turistų atvyksta iš Lenkijos, toliau - iš Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos ir Latvijos. Net norvegų šįmet turėjome 780", - skaičiavo R. Palionis.

Druskininkų atstovas pasidžiaugė, kad pagaliau po 20 metų įteisintas kurortų gydomųjų faktorių sertifikavimas, Sveikatos apsaugos ministerijoje rengiami gydomųjų faktorių saugaus naudojimo dokumentai.

Turizmo organizatoriai pasigenda labai aiškaus kultūrinių renginių Lietuvos kurortuose ir kitose turistinėse vietovėse plano, kad į puikias šventes būtų galima planuotai atvežti užsienio turistų. Taip pat kaimo turizmo sodybos savo ramybe ir gamtos prieglobsčiu ypač trauktų Rusijos didmiesčių triukšmo ir taršos išvargintus gyventojus. Reikėtų geriau išnaudoti ir vieną iš unikaliausių Lietuvos kampelių - Nemuno deltos regioną, ypač pavasario ir rudens paukščių migracijos laikotarpius.

Lietuvos atvykstamojo turizmo asociacija ypač laukia ne tik pavienių kompanijų ir organizacijų. "Narystė mūsų asociacijoje yra nemokama. Mūsų tikslas - suburti kuo daugiau grupių: amatininkų, viešbučių, restoranų, kurie aptarnauja turistus. Artimiausias mūsų planas - kitą savaitę su didžiųjų asociacijų prezidentais susitarti dėl bendradarbiavimo", - teigė A. Kinas.
Kitos konferencijos
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
2017-03-25 17:27
Ukrainiečių istorikas: filmas "Voluinė" - vienpusė istorijos traktuotė
2016-11-30 13:55
Sąjūdiečiai apgailestauja, kad šie metai nebuvo paskelbti Gedimino metais
2016-10-19 13:20
Į kovą su ŽIV ir AIDS stoja ne valstybė, o nevyriausybinės organizacijos
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.