In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-16, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-11-25 16:30
Visuomenė kviečiama burtis į tarybas aktualiems klausimams aptarti
Vilnius, lapkričio 25 d. (ELTA). Pokyčius valstybės gyvenime turėtų inicijuoti ne valdžios institucijos, o pati visuomenė. Tą įgyvendinti pradėtų visuomeninės tarybos ir švietimas, įsitikinę į iniciatyvinę grupę susibūrę visuomenininkai.

Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) pirmininkė Jūratė Voloskevičienė kaip pavyzdį, kur visuomenės iniciatyvos jau veikia, pateikė švietimo sritį.

"Yra Tėvų forumas, kuris turi netgi didelę reikšmę rengiant Švietimo įstatymą. Tokios visuomenės grupės turėtų veikti visose srityse", - yra įsitikinusi J. Voloskevičienė.

Technologijos mokslų daktaras Edvardas Satkevičius teigė, kad tokia visuomeninių tarybų praktika jau yra pasiteisinusi Japonijoje. Esą tarybos turėtų būti orientuotos ieškoti geresnių sprendimų.

"Jeigu neieškosime geresnių sprendimų, tai kopijavimo lygis garantuos vijimąsi su pastoviu atsilikimu. Kviečiu žmones, ir ypač pensininkus, kurie turi daugiau laiko, prisijungti. Kiekvieno senbuvio pareiga prisidėti prie to, kad ne tik mes išliktume Lietuvoje, bet kad ir mūsų vaikai ir anūkai galėtų grįžti iš užsienio", - sakė E. Satkevičius.

Šių visuomenininkų įsitikinimu, teigiamus pokyčius gaivinant pilietinę visuomenę ir atskleidžiant jos potencialą paskatintų švietimas.

"Turi būti sukurta integruota neformalaus ugdymo, švietimo, mokymo sistema. Jau nuo penkerių metų vaikai turėtų lankyti kūrybinės plėtros ratelius ir mokytis tapybos, muzikos, šokių, literatūros, teatro. Nuo penkiolikos metų paaugliams reikėtų dirbtuvių, kur kiekvienas jų galėtų ateiti pasižiūrėti naujausius pasiekimus ir pagal gebėjimus bandyti kažką patiems daryti", - sakė technologijos mokslų daktaras Vladimiras Novosadas.

Tapytojas, dailės pedagogas prof. Aloyzas Stasiulevičius nuogąstavo dėl esą netinkamai dėstomų kultūros rėmimo prioritetų. Esą skatinama tai, kas šokiruoja, o pamirštama tai, kas yra gilu ir puošia mūsų tautą.

"Galime palyginti dvi Lietuvas - 1918-1940 metų Lietuvą ir dabartinę.
Pirmuoju laikotarpiu per labai trumpą laiką mene buvo pasiektas aukščiausias rezultatas. 1937 metais lietuviai dailininkai pasaulinėje Paryžiaus parodoje gavo "Grand Prix". Literatūroje, teatre buvo dešimtys garsių pavardžių.

Dabar pasidžiaukime: pastatyti paminklai Mindaugui, Gediminui, Radviloms. Rengiamos parodos. Bet dabartinis menas egzistuoja tik privačia iniciatyva. Valstybinio rėmimo menui nėra. Kultūros ministerijos valdininkams nebereikia skulptūros, nebereikia paveikslo, o reikia objekto. Kanalizacijos vamzdžių arka yra objektas", - emocingai kalbėjo prof. A. Stasiulevičius.

Kiti pašnekovai kalbėjo ir apie kitose srityse slypinčias problemas, piktinosi tais, kuriuos visuomenė išrinkto jai atstovauti.

"Kuo toliau, tuo labiau mūsų išrinktieji, liaudiškai sakant, eina iš proto. Susikūrę įstatymus tik sau, mėgaujasi besaike valdžia, diktuodami sąlygas ir susitapatindami su Valstybe, tyčiojasi iš rinkėjų. Bemaž 11 mėnesių trukęs spektaklis dėl išrinktųjų Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus elgesio, pasibaigęs visišku Seimo fiasko, pati tikriausia antipatriotiškumo pamoka Lietuvos jaunajai kartai", - kalbėjo J. Voloskevičienė.

Jos įsitikinimu, visi sprendimai, taip pat ir rinkimai turėtų būti atviri. "Tada žmogus būtų priverstas elgtis pagal sąžinę", - teigė profsąjungos pirmininkė.

Visuomenininkai teigė norintys nacionalinio susitarimo dėl skurdo įveikimo ir kovos su nedarbu.

"Iki gruodžio 15 dienos planuojame organizuoti su Ūkio ministerija diskusiją, kur kartu dalyvaus verslo bendruomenė, profesinės sąjungos. Projekto turinys - kaip per penkerius metus įveikti nacionalinį skurdą ir pasiekti visišką užimtumą", - sakė V. Novosadas.
Kitos konferencijos
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.