In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-01-22, pirmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-12-01 14:18
Kultūros darbuotojai dėl darbo sąlygų derėsis sudarydami kolektyvinę sutartį
Vilnius, gruodžio 1 d. (ELTA). Jungtinė profesinė sąjungos atstovybė pradėjo pirmąjį derybų etapą su Kultūros ministerija, siekdama sudaryti kultūros darbuotojų kolektyvinę sutartį. Kultūros darbuotojų profesinės sąjungos tokiu būdu sieks išsikovoti palankesnes darbo sąlygas.

Pirmą kartą Lietuvoje taikant tokio tipo derybų formą, antradienį Kultūros ministerijoje buvo priimti profesinių sąjungų atstovai, kurie kultūros ministrui išsakė siūlymus: padidinti darbo užmokestį šiame sektoriuje dirbantiems žmonėms apie 12 proc., nustatyti ekonominio sunkmečio laikotarpiu stabilią darbo apmokėjimo sistemą, pagerinti darbo sąlygas, suteikti įvairių sričių specialistams palankias sąlygas nuolat kelti kvalifikaciją.

Jungtinė profesinė sąjunga, veikdama savo šakos Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos vardu ir atstovaudama darbuotojų kolektyvus tose įstaigose, kurios tiesiogiai pavaldžios Kultūros ministerijai, įsteigė Jungtinę profesinių sąjungų atstovybę Kultūros darbuotojų šakos kolektyvinei sutarčiai ruošti.

Trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtame pirmojo derybų etapo rezultatų aptarime Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas teigė, kad derybos su Kultūros ministerija yra vykdomos atsižvelgiant į tai, jog būtent kultūros ministras nustato atlyginimų ribas kultūros sektoriuje dirbantiems žmonėms.

"Antradienį prasidėjusių derybų rezultatas davė konkretų aiškumą. Mes su ministru išsiaiškinome, ką apimtų šita kolektyvinė sutartis. Buvo neaišku, ar ji apimtų vien tik tiesiogiai ministerijai atskaitingas įmones, ar organizacijas, kurioms atstovauja Jungtinė profesinių kultūrinių sąjungų atstovybė, ar apimtų visą kultūros sektorių. Mes sutinkame su visais variantais, bet patys nesiruošėme atstovauti visai kultūrai. Deja, ministerijos pozicija buvo vienareikšmiška - atstovauti visai kultūrai" - sakė A. Dambrauskas.

Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus teigė, jog dėl ministerijos išsakytos pozicijos derybas teko laikinai atidėti, greičiausiai, iki kitų metų pradžios, nes per tą laiką bus siekiama apjungti kuo daugiau profesinių sąjungų.

"Ministras suinteresuotas, kad kultūros darbuotojams kiltų atlyginimai, tačiau suspėti į kitų metų biudžetą jau buvo per vėlu. Mes taip sutarėme, kad stengsimės užbaigti derybas iki Seimo pavasario sesijos pradžios, kad būtų galima dėl mūsų atlyginimų pateikti konkrečius siūlymus nuo liepos 1 dienos. Mūsų pasiūlymas yra kelti apatinę atlyginimų ribą 20 proc., tuomet bendras padidėjimas būtų apie 12 proc. Antradienį ministras užsiminė, jog nuo liepos 1 d. rengiasi prašyti 5 proc. padidinimo, tačiau tai yra derybų objektas" - teigė J. Rimkus.
Kitos konferencijos
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
2017-03-25 17:27
Ukrainiečių istorikas: filmas "Voluinė" - vienpusė istorijos traktuotė
2016-11-30 13:55
Sąjūdiečiai apgailestauja, kad šie metai nebuvo paskelbti Gedimino metais
2016-10-19 13:20
Į kovą su ŽIV ir AIDS stoja ne valstybė, o nevyriausybinės organizacijos
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.