In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-23, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-12-01 14:18
Kultūros darbuotojai dėl darbo sąlygų derėsis sudarydami kolektyvinę sutartį
Vilnius, gruodžio 1 d. (ELTA). Jungtinė profesinė sąjungos atstovybė pradėjo pirmąjį derybų etapą su Kultūros ministerija, siekdama sudaryti kultūros darbuotojų kolektyvinę sutartį. Kultūros darbuotojų profesinės sąjungos tokiu būdu sieks išsikovoti palankesnes darbo sąlygas.

Pirmą kartą Lietuvoje taikant tokio tipo derybų formą, antradienį Kultūros ministerijoje buvo priimti profesinių sąjungų atstovai, kurie kultūros ministrui išsakė siūlymus: padidinti darbo užmokestį šiame sektoriuje dirbantiems žmonėms apie 12 proc., nustatyti ekonominio sunkmečio laikotarpiu stabilią darbo apmokėjimo sistemą, pagerinti darbo sąlygas, suteikti įvairių sričių specialistams palankias sąlygas nuolat kelti kvalifikaciją.

Jungtinė profesinė sąjunga, veikdama savo šakos Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos vardu ir atstovaudama darbuotojų kolektyvus tose įstaigose, kurios tiesiogiai pavaldžios Kultūros ministerijai, įsteigė Jungtinę profesinių sąjungų atstovybę Kultūros darbuotojų šakos kolektyvinei sutarčiai ruošti.

Trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtame pirmojo derybų etapo rezultatų aptarime Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas teigė, kad derybos su Kultūros ministerija yra vykdomos atsižvelgiant į tai, jog būtent kultūros ministras nustato atlyginimų ribas kultūros sektoriuje dirbantiems žmonėms.

"Antradienį prasidėjusių derybų rezultatas davė konkretų aiškumą. Mes su ministru išsiaiškinome, ką apimtų šita kolektyvinė sutartis. Buvo neaišku, ar ji apimtų vien tik tiesiogiai ministerijai atskaitingas įmones, ar organizacijas, kurioms atstovauja Jungtinė profesinių kultūrinių sąjungų atstovybė, ar apimtų visą kultūros sektorių. Mes sutinkame su visais variantais, bet patys nesiruošėme atstovauti visai kultūrai. Deja, ministerijos pozicija buvo vienareikšmiška - atstovauti visai kultūrai" - sakė A. Dambrauskas.

Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus teigė, jog dėl ministerijos išsakytos pozicijos derybas teko laikinai atidėti, greičiausiai, iki kitų metų pradžios, nes per tą laiką bus siekiama apjungti kuo daugiau profesinių sąjungų.

"Ministras suinteresuotas, kad kultūros darbuotojams kiltų atlyginimai, tačiau suspėti į kitų metų biudžetą jau buvo per vėlu. Mes taip sutarėme, kad stengsimės užbaigti derybas iki Seimo pavasario sesijos pradžios, kad būtų galima dėl mūsų atlyginimų pateikti konkrečius siūlymus nuo liepos 1 dienos. Mūsų pasiūlymas yra kelti apatinę atlyginimų ribą 20 proc., tuomet bendras padidėjimas būtų apie 12 proc. Antradienį ministras užsiminė, jog nuo liepos 1 d. rengiasi prašyti 5 proc. padidinimo, tačiau tai yra derybų objektas" - teigė J. Rimkus.
Kitos konferencijos
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.