In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-18, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2010-12-01 15:08
Profesinės sąjungos: buvo laikas, kai mes rinkome akmenis, bet ateis laikas, kai teks juos mėtyti
Vilnius, gruodžio 1 d. (ELTA). Profesines sąjungas vienijanti Jungtinė profesinė sąjunga tvirtina, kad kitais metais nebesiruošia taikstytis su grubiais Darbo kodekso pažeidimais, kurie pastebimi ir aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, dėl kurių nukenčia eiliniai Lietuvos darbuotojai, bei žada kitąmet rajonuose pradėti steigti streikų komitetus, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta.

Bendradarbiavimo sutartis su šalies valdančiosiomis partijomis pasirašiusi Jungtinė profesinė sąjunga, kuri šiuo metu vienija 160 įvairiose įstaigose veikiančių profesinių organizacijų, pastaruoju metu ėmė organizuoti Vakarų Europos šalyse paplitusį derybų su joms atstovaujančiomis valstybės įstaigomis būdą - šakines kolektyvines sutartis.

Trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas aiškino, jog Europos Sąjungos nare esanti Lietuva iki šiol negali darbuotojams užtikrinti europietiškus standartus atitinkančių darbo sąlygų ir konkurencingų atlyginimų.

"Mes manome, kad esame Europoje, todėl turime naudotis ir europietiška atlyginimų sistema. Turi būti konkretūs atlyginimai, konkretus finansavimas. Visi tie veiksmai, kurie krizės metu įvardinti kaip taupymo politika, yra labai grubūs darbo teisės pažeidimai. Pasiektas dugnas. Anksčiau mus šantažavo, kad jeigu jūs nesutiksit su neapmokamomis atostogomis, tai mažinsime darbuotojų skaičių. Dabar darbuotojų skaičius jau yra pasiekęs minimumą. Mes galime aiškiai pasakyti: jokių neapmokamų atostogų kitais metais, jokio darbuotojų skaičiaus mažinimo, etatų mažinimo irgi nebus. Visuose rajonuose tokių veiksmų kontroliavimas bus vykdomas iš mūsų pusės", - teigė A. Dambrauskas.

Profesinės sąjungos pirmininkas teigė, jog jeigu darbuotojus piktinantys veiksmai ir toliau bus vykdomi, rajonuose bus steigiami streikų komitetai.

"Lietuvoje veikia du faktoriai - pinigai arba jėga. Yra senas posakis - nori taikos, ruoškis karui. Jeigu valstybė karo nenori, tai paprastai ji moka kitai kariuomenei", - sakė A. Dambrauskas.

Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Angelė Griškevičienė teigė, jog šio sektoriaus darbuotojai šiuo metu yra labiausiai skriaudžiami, o jų atlyginimai yra mažesni ir už kultūros darbuotojų.

"Jau esame prisistatę dėl derybų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Raštu kreipėmės į ministeriją lapkričio 3 d., o lapkričio 11 d. kreipėmės dėl susitikimo su pačiu ministru. Džiaugiamės, kad apie socialinius darbuotojus kažkas gali imti kalbėti, nes dabar ši sritis yra visiškai užmiršta. Tikimės, kad derybos bus konstruktyvios" - teigė A. Griškevičienė.

Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus teigė, jog šiuo metu derybas su Kultūros ministerija pradėjusiai kultūros darbuotojų profesinei šakai pradžią Bibliotekininkų profesinė sąjunga, dabar vienijanti du trečdalius visų Lietuvos viešųjų bibliotekų.

"Per šiuos metus pajudėjo ir muziejininkai, kultūros centrų darbuotojai ir netgi teatro darbuotojai. Visi jie buriasi į savo sąjungas. Visos šios sąjungos sudaro bendrą šaką - Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungą, kuri rugsėjo 29 d. sudarė Jungtinę profesinių sąjungų atstovybę Kultūros darbuotojų kolektyvinei sutarčiai ruošti", - pasakojo J. Rimkus.

Jungtinei profesinei sąjungai atstovaujantis teisininkas Feliksas Jucius tvirtino, jog rajonuose gyventojai tampa vis labiau aktyvūs, o prie kultūros ir socialinių darbuotojų pasirengę jungtis transporto įmonėse, sveikatos apsaugos sektoriuje dirbantys žmonės, valstybės tarnautojai ir apsaugos darbuotojai.

"Matome, kad galime po metų ar kitų turėti dar kelias stiprias šakas, jungiančias tūkstančius darbuotojų. (...) Jeigu mes gyvename Europoje, tai ir gyvenkime oriai, europietiškai, o ne taip, kaip dabar, kai 20 metų gyvename viltimis, kad esame Europoje, o europinis atlyginimas ir europinės darbo sąjungos yra kažkur, o mes kažkokioje Afrikoje", - aiškino teisininkas.
Kitos konferencijos
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
2018-03-16 14:14
Veiksmingiausia pagalba susirgus - Gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais
2018-03-09 14:35
Tautininkai žygiuos skanduodami "Lietuva lietuviams", leidimą eitynėms gavo iškart
2018-03-05 18:29
Rusija - kaip pasiutęs žvėris, teigia Krymo totoriai, V. Putino režimo kaliniai
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.