In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-03-22, penktadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2011-02-23 16:08
Tautiškumą deklaruojantys asmenys teigia esą politiškai persekiojami
Vilnius, vasario 23 d. (ELTA). Drąsiai tautiškumą viešai deklaruojantys asmenys teigia dėl savo politinių pažiūrų esą neteisėtai atleidžiami iš darbo, persekiojami aukštojo mokslo įstaigose, su jais politiškai susidorojama.

Pirmasis apie politinį persekiojimą dėl dalyvavimo tautinės partijos veikloje naujienų agentūroje ELTA trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje prakalbo žurnalistas Ričardas Čekutis. Savivaldos rinkimuose dalyvaujančios partijos "Jaunoji Lietuva" narys teigė, kad su partijos kandidatais pradėtas akivaizdus politinis susidorojimas, pažeidžiant daugelį įstatymų reglamentuojančių rinkimų teisę.

"Iš karto, kai paaiškėjo, kad dalyvaujame savivaldos rinkimuose, buvau tiek de facto, tiek de jure atleistas iš Seimo narės Dalios Kuodytės padėjėjo pareigų. Oficiali versija yra ta, kad neva praradau politinį pasitikėjimą. Su ta versija galima ginčytis, bet akivaizdu, jog buvo aiškiai pasakyta, kad visa tai vyko dėl to, kad dalyvauju rinkimuose, būtent "Jaunosios Lietuvos" sąraše. Mano įsitikinimu, jei dalyvaučiau kokiuose nors kituose sąrašuose to nebūtų", - kalbėjo R. Čekutis.

Kandidatas į Vilniaus miesto savivaldybę stebėjosi, kad panašūs dalykai vyksta demokratiškoje, nepriklausomoje valstybėje, piktinosi, kad žiniasklaidoje vykdoma šmeižto kampanija.

"Susidūriau su tokiu de javu, kuo pats anksčiau nelabai tikėjau. Maždaug prieš 25 metus už politines pažiūras, lygiai tokias pačias kaip dabar deklaruoju, man mokykloje buvo grasinama, kad iš darbo atleis tėvus, mane išmes iš mokyklos. Pasirodo, kad tai visiškai realu ir visiškai naujoje sistemoje, tiktai raudoną vėliavą pakeitė mėlyna, o pasiliko tie patys nešvarios politikos principai, persekiojimo pagrindai", - dėstė žurnalistas.

Lietuvių tautinio centro (LTC) vadovas Marius Kundrotas teigė politinį susidorojimą jaučiąs nuo pat savo veiklos pradžios, ypač tai pajutęs aukštojoje mokykloje.

"Keletą kartų buvau bandomas išmesti iš aukštosios mokyklos, tris kartus buvo pradanginti dokumentai - du kartus apie sumokėtą mokestį už mokslą, kartą apie atliktą praktiką. Visi šie trys atvejai grėsė pašalinimu iš aukštosios mokyklos. Ačiū Dievui, turėjau kopijas. Vėliau buvo tiesiai šviesiai pasakyta, kad arba tu baigsi universitetą, arba dalyvausi toliau šitoje nacionalistinėje veikloje. Galų gale, leista suprasti, kad išmesti manęs iš universiteto nebus rizikuojama, tačiau prisidengiant kitais pritemptais kriterijais nebus leista apsiginti diplominio darbo", - komentavo LTC lyderis.

Politiniai susidorojimai su nacionalistinėmis, tautinėmis, organizacijomis ar jų atstovais, anot M. Kundroto, yra ne atsitiktiniai atvejai, o tendencija. Tiesa, tai parodo, kad tautininkų bijoma, o visuomenė dar klaidingai suvokia nacionalizmo ir tautiškumo terminus. Nacionalizmas tapatinamas su sovietine propaganda, o ne su vakarietiška šio reiškinio versija.

Dėl to kenčia Lietuvos, kaip demokratiškos valstybės, įvaizdis.

"Šiuo atveju kalbame ne apie konkrečius žmones, kurie tarsi užsiima persekiojimu. Kalbame apie visiškai keistą ir nepriimtiną politinę konjunktūrą Lietuvoje, kuri susiklostė per pastaruosius 15 metų, kai realiai nebelieka jokios saviraiškos laisvės oficialiai deklaruojamos ir leidžiamos mūsų Konstitucijoje ir kituose įstatymuose", - apibendrino R. Čekutis.
Kitos konferencijos
2019-03-22 11:36
Prezidento posto siekiantis A. Butė: mane diskriminuoja, o VRK tyli
2019-03-20 17:06
Kelią skinasi iniciatyva surengti referendumą, kad Lietuvoje būtų atsisakyta „sąrašinės" rinkimų sistemos
2019-03-13 11:31
A. Juozaičio komitetas traukiasi iš Europos Parlamento rinkimų
2019-03-13 10:58
A. Juozaičio komitetas traukiasi iš Europos Parlamento rinkimų
2019-02-28 13:02
Nuo kovo 1-osios įsigalioja nauja tvarka vaistinėse
2019-02-26 11:13
Vilniuje pristatytas analogų neturintis vandens sporto kompleksas
2019-02-18 15:24
V. Radžvilo komitetas pristatė rinkimų programą: J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa
2019-02-13 11:39
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai kaltina LRT pažeidus Konstituciją ir ketina kreiptis į teismą
2019-01-31 11:27
V. Radžvilas su komitetu dalyvaus EP rinkimuose: sprendimą dalyvauti lėmė politologinė analizė
2019-01-23 12:58
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai tvirtina patiriantys diskriminaciją
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.