In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-12-16, sekmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2011-06-09 12:48
Skaidrioms įmonėms - pelno mokesčio lengvatos ir pirmenybė viešuosiuose pirkimuose
Vilnius, birželio 9 d. (ELTA). Sąžiningas verslas raginamas prisidėti prie šešėlinės ekonomikos ir korupcijos mažinimo bei prisijungti prie iniciatyvos "Baltoji banga". Tikimasi, kad ateityje skaidrios įmonės iš valstybinių institucijų galės tikėtis tam tikrų nuolaidų ir bus atleidžiamos nuo avansinio pelno mokesčio ar turės pirmenybę dalyvaudamos viešuosiuose pirkimuose.

Ketvirtadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje kalbėta apie verslo aplinkos Lietuvoje gerinimą, atsakingos ir skaidrios verslo veiklos skatinimą bendradarbiaujant su valstybės institucijomis bei verslo bendruomene.

Pasak asociacijos "Investors' Forum" vykdomosios direktorės, projekto "Baltoji banga" tarybos pirmininkės Rūtos Skyrienės, 2007-aisiais įkurtame judėjime dalyvaujančios bendrovės prisiima atsakomybę atsakingai ir skaidriai vykdyti veiklą bei skatinti savo verslo partnerius skaidriai atsiskaityti su savo darbuotojais: nemokėti atlyginimų "vokeliuose", sąžiningai laikytis įstatymų ir mokėti numatytus mokesčius, skaidriai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose - nepapirkinėjant jų organizatorių ir vertinimo komisijos narių, nesinaudojant nelegaliomis finansinėmis ir nefinansinėmis priemonėmis siekiant savo pranašumo prieš kitus dalyvius.

"Kelerių metų patirtis rodo, kad ilgalaikis Mokesčių inspekcijos ir "Baltosios bangos" projekto bendradarbiavimas skatina pasitikėjimą tarp valstybės institucijų, verslo ir visuomenės, tokiu būdu padedant kurti tvarią valstybės ateitį. "Baltoji banga" yra projektas, kuris savyje nešė dvi užduotis: kad skaidrėtų verslas, verslas suprastų, kad skaidrumas yra ir konkurencinis pranašumas. Kita dalis buvo, kad visuomenė suprastų, kad ne tik pigiausia prekė yra geriausia, tai yra, kad, jeigu pirksiu kontrabandinę prekę, pirksiu iš verslininko, kuris neatsiskaito su savo darbuotojais, reiškia, mano šalies biudžetas negaus tam tikros dalies pajamų", - sakė R. Skyrienė.

"Baltosios bangos" projekto metu populiarinamas ir naudojamas tokio paties pavadinimo ženklas, kuriuo ženklinama produkcija, paslaugų paketai ar kita informacija. Panašios atsakingo verslo iniciatyvos pasaulyje jau egzistuoja seniai.

Šią savaitę Valstybinė mokesčių inspekciją (VMI) mini pasitikėjimo telefono 1882 penkerių metų sukaktį. VMI viršininko pavaduotojo Artūro Klerausko teigimu, per šį laikotarpį buvo sulaukta per 12 tūkst. 200 gyventojų pranešimų apie galimai daromus mokestinius pažeidimus: atlyginimus "vokeliuose", nelegalaus darbo atvejus, mokesčių slėpimą bei kitus finansinius nusikaltimus.

"Tai iškreipia verslo sektorių - sąžiningai savo veiklą vykdančios įmonės negali lygiai konkuruoti su tomis, kurios, siekdamos pranašumo savo veikloje, daro mokestinius nusižengimus ir taip įgauna pranašumą sąžiningų įmonių atžvilgiu. Dėl šios priežasties sąžiningi verslininkai patys praneša apie savo veiklos srityje mokesčius vengiančius mokėti verslininkus", - kalbėjo A. Klerauskas.

VMI duomenimis, per visą pasitikėjimo telefono gyvavimo laikotarpį gaunamų pranešimų skaičius vidutiniškai siekia 200. Daugiausiai informacijos pasitikėjimo telefonu pateikia trijų didžiųjų šalies miestų gyventojai, o pagal telefonu suteiktą informaciją daugiausiai finansinių nusižengimų per penkmetį nustatyta pramonės gamybos ir prekybos, statybos ir statybinių medžiagų, pramogų ir poilsio, verslo sektoriuose.

R. Skyrienės vertinimu, skaidrų verslą propaguojančioms įmonėms galėtų būti taikomos tam tikros privilegijos - įmonės galėtų nemokėti avansinio pelno mokesčio ar turėtų pirmenybę dalyvaudamos viešuosiuose pirkimuose. Tarp siūlymų ir idėja, jog VMI šioms įmonėms darytų paslaugas, kurias atlieka tik didiesiems mokesčių mokėtojams.

"Valstybinės institucijos daro per mažai veiksmų, kurie parodytų, kad verslui būti sąžiningu tikrai apsimoka ir verta. Dėl to vis dar tikimės, kad "Baltosios bangos" ženklas taps patikimumo ženklu viešuosiuose pirkimuose. Manome, turime pasiūlymą Finansų ministerijai, kad galbūt "Baltosios bangos" įmonės narės būtų atleistos nuo avansinio pelno mokesčio mokėjimo, iš tiesų, kad būtų kažkokia apčiuopiama nauda, nes tik tokiu atveju šis judėjimas sulauks palaikymo iš įmonių ir daugiau jų prisijungs", - kalbėjo projekto "Baltoji banga" narė, SDG bendrovės personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Jasienė.
Kitos konferencijos
2014-09-16 12:56
Veislinių gyvūnų parodoje lankysis ir Rusijos verslininkai
2014-08-12 16:36
Ūkininkai: pieno supirkimo kainos krito daugiau nei 30 proc., vienašališkai nutraukiamos sutartys
2014-06-18 12:01
Lietuvių kalbos puoselėtojai: siūloma naujoji graždanka
2014-06-17 15:52
Pedagogai grasina neterminuotais streikais rudenį
2014-05-07 14:19
Ūkininkai perspėja apie šalies pienininkystės sektorių tykančią krizę
2014-04-24 12:04
Tautininkai ir lietuvių kalbos saugotojai žada tūkstantinį mitingą
2014-04-02 11:52
Bus kreipiamasi į Seimą dėl lietuvių kalbos įtraukimo į UNESCO paveldo sąrašą
2014-03-26 15:22
Kauno centre - mūks galvijai, kaukšės kanopos
2014-02-26 12:14
Jungiasi neparlamentinės "Lietuvos kelio" ir Lietuvos liaudies partijos
2014-02-21 12:23
Lietuvoje planuojamas dar vienas referendumas, šįkart - prieš euro įvedimą
««  6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.