In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-02-16, Šeštadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2011-09-26 13:49
K. Prunskienė: reikia užsiimti derybomis, o ne aštriais pasisakymais, kurie nieko neduoda
Vilnius, rugsėjo 26 d. (ELTA). Su Rytų valstybėmis reikia derėtis ir bendradarbiauti, o ne užsiimti populistiniais prieš jas nukreiptais pasisakymais, kurie Lietuvai jokios naudos neatneša, teigia Lietuvos liaudies partijos (LLP) pirmininkė profesorė Kazimira Prunskienė.

Profesorė savaitgalį dalyvavo Rusijos partijos "Vieningoji Rusija" suvažiavime, į kuri buvo pakviesta šios partijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko Boriso Gryzlovo.

Pirmadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje K. Prunskienė pranešė, kad LLP ir "Vieningoji Rusija" penktadienį pasirašė tarppartinio bendradarbiavimo sutartį. Joje numatoma stiprinti gerą kaimynystę, įvairiapusišką bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos, plėtoti ir gilinti ryšius tarp valstybių.

Pasak K. Prunskienės, taip pat numatoma pasirašyti susitarimus ir plėtoti bendradarbiavimą su Kazachstano valdančiąja partija "Nur Otan", Graikijos partija "Naujoji demokratija", Estijos centro partija.

Į Lietuvą LLP kvietimu žada atvažiuoti Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo pirmasis pavaduotojas N. Nigmatulinas ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu bus tariamasi, kaip skatinti ekonominių ryšių tarp valstybių plėtrą.

Suvažiavime pristatytą "Vieningosios partijos" rinkimų programą LLP pirmininkė apibūdino kaip "ne tik socialine prasme patrauklią, bet ir įtikinamą, argumentuotą".

K. Prunskienė pažymėjo, kad programa buvo ruošiama kartu su visuomeninėmis organizacijomis ir jų pagrindu suformuotu nevyriausybiniu Rusijos liaudies frontu, kurio nemažai kandidatų turėtų būti "Vieningosios Rusijos" rinkimų sąrašuose. Tokį sudėties ir atstovavimo atsinaujinimą K. Prunskienė įvertino labai teigiamai.

K. Prunskienė teigė, kad į "Vieningosios Rusijos" suvažiavimus buvo kviečiama ir seniau, bet dėl užimto grafiko dirbant Vyriausybėje turėdavo atsisakyti. "Be to, politinis kontekstas gana irzlus, kai važiuoji į tą šalį, skirtingai negu į Vokietiją važiuojant", - pastebėjo LLP lyderė.

Profesorės teigimu, būtent ji į Rusiją taip dažnai yra kviečiama, nes neturi rusofobijos, dažnai pasitaikančios Lietuvos politikoje. K. Prunskienė pažymėjo, kad lankosi ne tik Rusijoje: yra skaičiusi pranešimus Austrijoje, Šveicarijoje, pernai Vokietijoje Bundestage vykusioje konferencijoje buvo vienintelė pranešėja iš Baltijos šalių. K. Prunskienė stebėjosi, kodėl žiniasklaidą domina tik jos veikla Rytuose.

LLP pirmininkė pažymėjo, kad veiklos, susijusios su įvairiomis tiek Rytų, tiek Vakarų valstybėmis, kvietimų bendradarbiauti iš įvairių firmų turi labai daug, Rusijoje ir Kazachstane laikraščiuose ir žurnaluose jos straipsniai daug dažniau negu Lietuvoje spausdinami pirmuose puslapiuose. "Savame krašte pranašu nebūsi, bet dirbti visada galima", - konstatavo ji.

K. Prunskienės nuomone, tai, kad iš Lietuvos į "Vieningosios Rusijos" suvažiavimą buvo kviesta ir dalyvavo tik ji, nebūtinai reiškia, kad visi kiti Lietuvos politikai yra rusofobai. Tiesiog jie dažnai bijo garsiai sakyti savo nuomonę ir garsiai kalbėti apie Rusijos svarbą Lietuvai, norėdami įtikti oponentams. Profesorė priminė, kad tiek pagal eksportą, tiek pagal importą Rusija Lietuvoje užima pirmąją vietą.

"Politikai neišnaudojo progos, nes rusų kaip tautos požiūris į Lietuvą yra pakankamai palankus. Kartais išgąsdiname juos savo politiniais pareiškimais, bet gal tarp jaunimo tas požiūris išsisklaidys", - tikisi profesorė.

"Mano pažiūros nėra prorusiškumas. Tai prolietuviškumas - toks nacionalinio intereso supratimas, kai nepaisant išpuolių darai tai, kas Lietuvai naudinga, ir Vakarų, ir Rytų kryptimi", - pabrėžė LLP pirmininkė.

K. Prunskienė teigė, kad LLP dalyvaus 2012 m. Seimo rinkimuose. Pasak profesorės, dialogas dėl bendradarbiavimo vyksta tiek su nepriklausomais asmenimis, tiek su partijomis. "Su visomis politinėmis jėgomis galima dirbti, jeigu jos dirba, o ne užsiima populizmu",- teigė LLP lyderė.

Visgi buvimo valdžioje profesorė nesureikšmino. "Man nėra svarbu būti Seime ar Vyriausybėje. Dirbti dėl to, kad noriu ir sugebu, yra maloniau, o kartais ir efektyviau", - sakė ji.

K. Prunskienės nuomone, svarbiausia valdžioje yra nuveikti darbai. Dabartinė valdžia, pasak jos, dažnai kalbėdama su Rytų valstybėmis vietoj realių derybų ir bendradarbiavimo siekimo užsiima į savo rinkėjo jausmus nukreiptu aštriu populizmu, neatnešančiu Lietuvai jokios naudos.

"Turi pasirinkti, ar pataikauji elektoratui, ar tiesiog padedi Lietuvai gyventi geriau", - konstatavo profesorė.
Kitos konferencijos
2019-02-13 11:39
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai kaltina LRT pažeidus Konstituciją ir ketina kreiptis į teismą
2019-01-31 11:27
V. Radžvilas su komitetu dalyvaus EP rinkimuose: sprendimą dalyvauti lėmė politologinė analizė
2019-01-23 12:58
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai tvirtina patiriantys diskriminaciją
2018-12-10 13:03
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-10 11:42
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-05 11:51
Tyrimas: dėl pakelto alkoholio akcizo Lietuva rizikuoja prarasti iki 54 mln. eurų
2018-11-19 12:01
Mokslininkai suskaičiavo, kiek mes visi sumokėjome už alkoholio sukeltas žalas
2018-11-06 11:57
Tyrimas: geriančių tėvų vaikai gyvena 20 metų trumpiau
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.