In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-02-22, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2011-09-26 13:49
K. Prunskienė: reikia užsiimti derybomis, o ne aštriais pasisakymais, kurie nieko neduoda
Vilnius, rugsėjo 26 d. (ELTA). Su Rytų valstybėmis reikia derėtis ir bendradarbiauti, o ne užsiimti populistiniais prieš jas nukreiptais pasisakymais, kurie Lietuvai jokios naudos neatneša, teigia Lietuvos liaudies partijos (LLP) pirmininkė profesorė Kazimira Prunskienė.

Profesorė savaitgalį dalyvavo Rusijos partijos "Vieningoji Rusija" suvažiavime, į kuri buvo pakviesta šios partijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko Boriso Gryzlovo.

Pirmadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje K. Prunskienė pranešė, kad LLP ir "Vieningoji Rusija" penktadienį pasirašė tarppartinio bendradarbiavimo sutartį. Joje numatoma stiprinti gerą kaimynystę, įvairiapusišką bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos, plėtoti ir gilinti ryšius tarp valstybių.

Pasak K. Prunskienės, taip pat numatoma pasirašyti susitarimus ir plėtoti bendradarbiavimą su Kazachstano valdančiąja partija "Nur Otan", Graikijos partija "Naujoji demokratija", Estijos centro partija.

Į Lietuvą LLP kvietimu žada atvažiuoti Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo pirmasis pavaduotojas N. Nigmatulinas ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu bus tariamasi, kaip skatinti ekonominių ryšių tarp valstybių plėtrą.

Suvažiavime pristatytą "Vieningosios partijos" rinkimų programą LLP pirmininkė apibūdino kaip "ne tik socialine prasme patrauklią, bet ir įtikinamą, argumentuotą".

K. Prunskienė pažymėjo, kad programa buvo ruošiama kartu su visuomeninėmis organizacijomis ir jų pagrindu suformuotu nevyriausybiniu Rusijos liaudies frontu, kurio nemažai kandidatų turėtų būti "Vieningosios Rusijos" rinkimų sąrašuose. Tokį sudėties ir atstovavimo atsinaujinimą K. Prunskienė įvertino labai teigiamai.

K. Prunskienė teigė, kad į "Vieningosios Rusijos" suvažiavimus buvo kviečiama ir seniau, bet dėl užimto grafiko dirbant Vyriausybėje turėdavo atsisakyti. "Be to, politinis kontekstas gana irzlus, kai važiuoji į tą šalį, skirtingai negu į Vokietiją važiuojant", - pastebėjo LLP lyderė.

Profesorės teigimu, būtent ji į Rusiją taip dažnai yra kviečiama, nes neturi rusofobijos, dažnai pasitaikančios Lietuvos politikoje. K. Prunskienė pažymėjo, kad lankosi ne tik Rusijoje: yra skaičiusi pranešimus Austrijoje, Šveicarijoje, pernai Vokietijoje Bundestage vykusioje konferencijoje buvo vienintelė pranešėja iš Baltijos šalių. K. Prunskienė stebėjosi, kodėl žiniasklaidą domina tik jos veikla Rytuose.

LLP pirmininkė pažymėjo, kad veiklos, susijusios su įvairiomis tiek Rytų, tiek Vakarų valstybėmis, kvietimų bendradarbiauti iš įvairių firmų turi labai daug, Rusijoje ir Kazachstane laikraščiuose ir žurnaluose jos straipsniai daug dažniau negu Lietuvoje spausdinami pirmuose puslapiuose. "Savame krašte pranašu nebūsi, bet dirbti visada galima", - konstatavo ji.

K. Prunskienės nuomone, tai, kad iš Lietuvos į "Vieningosios Rusijos" suvažiavimą buvo kviesta ir dalyvavo tik ji, nebūtinai reiškia, kad visi kiti Lietuvos politikai yra rusofobai. Tiesiog jie dažnai bijo garsiai sakyti savo nuomonę ir garsiai kalbėti apie Rusijos svarbą Lietuvai, norėdami įtikti oponentams. Profesorė priminė, kad tiek pagal eksportą, tiek pagal importą Rusija Lietuvoje užima pirmąją vietą.

"Politikai neišnaudojo progos, nes rusų kaip tautos požiūris į Lietuvą yra pakankamai palankus. Kartais išgąsdiname juos savo politiniais pareiškimais, bet gal tarp jaunimo tas požiūris išsisklaidys", - tikisi profesorė.

"Mano pažiūros nėra prorusiškumas. Tai prolietuviškumas - toks nacionalinio intereso supratimas, kai nepaisant išpuolių darai tai, kas Lietuvai naudinga, ir Vakarų, ir Rytų kryptimi", - pabrėžė LLP pirmininkė.

K. Prunskienė teigė, kad LLP dalyvaus 2012 m. Seimo rinkimuose. Pasak profesorės, dialogas dėl bendradarbiavimo vyksta tiek su nepriklausomais asmenimis, tiek su partijomis. "Su visomis politinėmis jėgomis galima dirbti, jeigu jos dirba, o ne užsiima populizmu",- teigė LLP lyderė.

Visgi buvimo valdžioje profesorė nesureikšmino. "Man nėra svarbu būti Seime ar Vyriausybėje. Dirbti dėl to, kad noriu ir sugebu, yra maloniau, o kartais ir efektyviau", - sakė ji.

K. Prunskienės nuomone, svarbiausia valdžioje yra nuveikti darbai. Dabartinė valdžia, pasak jos, dažnai kalbėdama su Rytų valstybėmis vietoj realių derybų ir bendradarbiavimo siekimo užsiima į savo rinkėjo jausmus nukreiptu aštriu populizmu, neatnešančiu Lietuvai jokios naudos.

"Turi pasirinkti, ar pataikauji elektoratui, ar tiesiog padedi Lietuvai gyventi geriau", - konstatavo profesorė.
Kitos konferencijos
2013-09-05 13:29
Veislinių gyvulių parodoje bus ir Pietų Amerikos alpakų
2013-06-12 14:34
V. P. Andriukaitis: per mažai dėmesio skiriama ligų profilaktikai
2013-06-12 13:17
V. P. Andriukaitis: mirtingumas tiesiogiai priklauso nuo galimybių pasiekti gydymo įstaigą
2013-06-12 12:23
V. P. Andriukaitis: šalyje yra per daug alkoholio ir tabako pardavimo vietų
2013-06-12 11:18
V. P. Andriukaitis: aš labai džiaugčiausi interpeliacija
2013-06-11 18:23
Premjerui A. Butkevičiui įteiktas kreipimąsis dėl nepakankamo sporto šakų federacijų finansavimo
2013-05-30 14:19
Šeštadienį iškilmingai bus paminėtas Lietuvos Sąjūdžio 25-metis
2013-05-22 16:07
Baltarusijos ambasadorius: Lietuva pasiekė strateginių partnerių lygį
2013-05-22 13:33
Baltarusijos ambasadorius: reikia steigti daugiau sienos perėjimo punktų
2013-04-25 13:48
Bušido kovotojai sieks kelialapių į "K-1 World Grand Prix" finalines varžybas
««  6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.