In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-01-17, trečiadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2011-09-27 13:55
TAF sudarė sąrašą asmenų, kurie nusipelnė tautos pasmerkimo
Vilnius, rugsėjo 27 d. (ELTA). Asociacija Tautos ateities forumas (TAF), vadovaujama buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Algimanto Matulevičiaus, inicijuoja "Tautos naikinimo pasmerkimo aktą". Tarp "pasmerktųjų" minimos ekspremjerų, buvusių Seimo pirmininkų, prokurorų, ministrų, prezidentų ir kitų aukštų pareigūnų pavardės. Asociacija reikalauja, kad būsimasis Seimas priverstų teisėsaugos institucijas ištirti visus savivalės atvejus, kai buvo griaunama Lietuva, ir išaiškinti kaltus vykdant didelio masto valstybinio turto vagystes bei nubausti kaltininkus.

Pasak TAF, tie, kurie buvo nuošalyje nuo Lietuvos nepriklausomybės siekio, sugebėjo pasinaudoti valdžios ištroškusiais intrigantais savo grobuoniškiems tikslams įgyvendinti.

"Šiandien jų dėka esame ant Lietuvos išnykimo ribos - didžiulė emigracija, nedarbas, saujelė turtuolių šalia milijonų skurstančių, ubagiškos algos ir išmaldos lygio pensijos, sugriauta gamyba, sunykęs kaimas - tai šių veikėjų veiklos rezultatas", - teigia TAF.

TAF sako atsiliepiąs į Prezidentės raginimą, jog tauta privalo žinoti savo niekdarius, ir smerkia aukščiausius valstybės institucijų vadovus.

"Smerkiame buvusių prezidentų, Seimo pirmininkų, premjerų ir atskirų ministrų bei teisėsaugos institucijų vadovų nusikalstamą aplaidumą, leidus sugriauti Lietuvos kaimą, šalies gamybinį potencialą, iššvaisčius buvusį bendrą visos tautos turtą, negavus tam tautos oficialaus sutikimo. Manome, kad jie patys arba jų pavaldiniai padarė didžiulę žalą Lietuvai, leisdami saujelei įžūlių ir amoralių veikėjų pasipelnyti didelės dalies Lietuvos žmonių sąskaita. Per daugiau nei 20 metų įsišaknijęs nebaudžiamumas pavertė šalies teisėsaugą kriminalinių nusikaltėlių priedangos organizacija, o šalies žmonės liko beteisiai", - rašoma TAF "Tautos naikinimo pasmerkimo akte".

Asociacijos teigimu, tautos pasmerkimo nusipelnė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Parlamento narys profesorius Vytautas Landsbergis, ekspremjerai Kazimira Danutė Prunskienė, Gediminas Vagnorius, Adolfas Šleževičius, Gediminas Kirkilas, prezidentai Rolandas Paksas ir Valdas Adamkus, buvęs ministras Viktoras Uspaskichas, Vytas Navickas, Vilija Blinkevičiūtė, Elvyra Kunevičienė, Algirdas Šemeta, prokurorai Algimantas Valantinas, Artūras Paulauskas. Tarp pasmerktųjų minimos ir Andriaus Kubiliaus, Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus, Vlado Nikitino, Petro Čėsnos, Algio Žvaliausko, Vytauto Pakalniškio personalijos.

Kaip antradienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė TAF lyderis A. Matulevičius, "Tautos pasmerkimo aktas" buvo paskelbtas praeitą mėnesį, ši akcija dar bus vykdoma metus ir ji nesiejama su galimu TAF dalyvavimu kitais metais vyksiančiuose parlamento rinkimuose. Šiuo metu jau yra surinkta pora tūkstančių parašų, tikimasi, kad jų skaičius išaugs iki šimtų tūkstančių.

"Mes norime, kad tauta gautų satisfakciją, kad nebūtų tautos vardu spekuliuojama tai, kas įvykdyta Lietuvoje, kad sugriauta Lietuva ir šiandien praradome milijoną žmonių ir lyg ir niekas nekaltas. Mes nesakome, kad jie nusikaltėliai, mes tik sakome, kad jie nusipelnė tautos pasmerkimo", - kalbėjo nepartinės organizacijos vadovas.

A. Matulevičius pabrėžė, kad dėl aktyvios asociacijos veiklos, nukreiptos prieš "valstybininkus", prasidėjo puolimas ne tik prieš jo vadovaujamą TAF, bet ir prieš jį patį asmeniškai. Rugpjūtį buvo užpulta A. Matulevičiaus šeimos sodyba, siekiant išprovokuoti konfliktą, bet neradus jo, buvo sumuštas sūnus. TAF vedlys prakalbo ir apie praeitą savaitę gautas grasinančio turinio trumpąsias žinutes.

"Mulki, jei tau dar neaišku, tai neliesk Viktoro ir Valdo, jie ne tavo nosiai. Gali ir be jos ir likti. (...) Algi, perspėjame: gana kabinėtis prie padorių žmonių. Jei nebaigsi, sutraiškysime", - pranešimus iš mobiliojo telefono citavo buvęs politikas. Tiesa, dėl šių grasinimų A. Matulevičius sakė į teisėsaugą dar nesikreipęs, nes ja nepasitiki.
Kitos konferencijos
2012-12-03 13:03
N. Venckienė: teismo sprendimas išteisinti A. Ūsą - iškreipta tiesa
2012-11-28 15:37
Kardiologai: keisdami įpročius galime išvengti 80 proc. infarkto atvejų
2012-11-27 14:48
Onkologai Lietuvoje pasigenda vėžio tyrimo ir gydymo strategijos
2012-11-26 16:36
Diskusija: strategijos nebuvimas valstybinei televizijai neleidžia pasiekti tikslų
2012-11-21 15:55
Kultūros centrai Lietuvoje - tarsi iš pelenų pakilę Feniksai
2012-11-13 15:37
Naudojimąsi banko kortelėmis atpigintų labiau išplėtotas jų tinklas
2012-11-07 16:00
Diskusijos dalyviai: Lietuvoje valstybinių įmonių vadovų atlyginimai yra per dideli
2012-11-06 14:49
Bušido turnyre Vilniuje - devynių šalių kovotojai
2012-11-02 14:23
Pasaulio pabaiga vadinamą žiemos saulėgrįžą puikiausiai išgyvensime, teigia mokslininkai
2012-10-23 15:44
Diskusija: ar pagrįstai baiminamės "socialinės lyties"
««  6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.