In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-05-20, pirmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2011-12-29 19:12
D. Kedžio istorija: teisėsaugoje veikia įtakingos jėgos, dengiančios pedofilus
Vilnius, gruodžio 29 d. (ELTA). Teisėsaugoje veikia įtakingos jėgos, kurios dengia pedofilus ir ardo valstybę, teigia Drąsiaus Kedžio šalininkai - visuomenės veikėjai, buvę pareigūnai, politikai.

Ketvirtadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje kalbėta apie teismo sprendimą grąžinti dviem žmogžudystėmis įtariamo Drąsiaus Kedžio dukterį motinai Laimutei Stankūnaitei, Nepriklausomybės akto signatarė Nijolė Oželytė sakė, kad tokie pavyzdžiai tik liudija, jog žmonės kvailinami. Tiesa, ji pabrėžė šioje pedofilijos byloje nepalaikanti nė vienos pusės.

"Stebėdama mūsų valstybės gyvenimą, aš turiu rimtą pagrindą galvoti, kad per 21 nepriklausomybės metus susikūrė nusikalstamai veikiančių teisėsaugininkų grupės mūsų teisėsaugos sistemoje. Teisinės valstybės mes neturime", - sakė buvusi politikė.

Kaip pavyzdį ji pateikė Valdo Adamkaus įregistravimą kandidatu į šalies Prezidentus per pirmąją kadenciją, nors jis Lietuvoje nebuvo gyvenęs pastarųjų trejų metų, kontrabandininko Viliaus Karaliaus atvejį ir kitus. Anot jos, kad teisėjai atlieka neteisėtus sprendimus, įteisina neteisingumą padarydami jį teisėtu, liudija ir teismo sprendimas, kuriuo L. Stankūnaitės ir dviejų žmonių nužudymu įtariamo velionio D. Kedžio dukra gyvens su mama.

"Kad ir sprendimai pedofilijos byloje, paskutinis sprendimas, kur akivaizdžiai buvo nesilaikoma Vaiko teisių konvencijos, kur trečius metus sukiršintiems žmonėms nepaaiškinta, ar buvo apklaustas vaikas, ar ne, ar buvo pateikti visi reikalingi dokumentai vaiko perdavimui. Jeigu to nebuvo padaryta, vadinasi, teisėjo Vitalijaus Kondratjevo sprendimas yra nusikalstamas, neteisėtas, ir visi žmonės, kurie tai suvokia, privalo tam priešintis", - kalbėjo N. Oželytė.

Pasak pašnekovės, šiuo metu vyksta valstybės griovimas, o dabartinę situaciją galima prilyginti 1991-ųjų sausio 13-ajai, esą "aukšti pareigūnai miega, kaip miegojo paskutinis Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas, bet žmonės privalo priešintis". Tai esą galima sieti su tuo, kad teisėsaugininkai apie dažną valdžios atstovą turi kompromituojančios informacijos.

"Trečius metus viskas tyčia vilkinama. Kur Visvaldas Račkauskas? Kodėl staiga išvirto aukšti pareigūnai? Vadinasi, vyksta pokiliminės kovos, vyksta įtakos sferų persidalijimas, o mes, žmonės, liekame kvailio vietoje", - sakė N. Oželytė.

Buvęs prokuroras Stanislovas Stulpinas kritikavo Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėją Vitalijų Kondratjevą, priėmusį nepalankų sprendimą laikinosios D. Kedžio mažametės dukters globėjos Neringos Venckienės atžvilgiu. Anot S. Stulpino, V. Kondratjevas pažeidė esmines vaiko teises į normalų gyvenimą, vadinamasis vaiko gyvenimo vietos nustatymas neįeina į Civilinio proceso kodekse nustatytus skubiai vykdomų teismo sprendimų ir nutarčių atvejus. Jis pabrėžė, kad teisėjas deramai neatsižvelgė į paties vaiko teises bei interesus, į jo paties nuomonę ir tuo šiurkščiai pažeidė Lietuvos ratifikuotą Vaiko teisių konvenciją.

"V. Kondratjevas sprendimą priėmė iš lubų, nesivadovavo Konstitucija. Teisėsaugoje veikia įtakingos jėgos, kurios dengia pedofilus", - sakė S. Stulpinas.

Teisininko vertinimu, dėl tokių valstybės tarnautojo veiksmų reiktų pradėti ikiteisminį tyrimą, o generalinis prokuroras Darius Valys galėtų reformuoti Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių.

Aktorius, visuomenininkas Audrius Nakas visus pakvietė nepaklusnumo aktui ir mergaitės perdavimo istorijoje paragino elgtis taip, kaip liepia sąžinė. Penktadienį teismo nurodymu baigiasi terminas, iki kada D. Kedžio dukra turi būti perduota L. Stankūnaitei.

"Kuo toliau, tuo daugiau keliame klausimų ir absoliučiai į visus klausimus negauname jokių atsakymų. Susidaro toks įspūdis, kad visa šita žudymų ir pedofilijos istorija tėra mažamečio vaiko gyvenamoji vieta. Tai vienintelė problema. Visiškai nekalbama apie pedofiliją, žudymą. (...)Žodžiu, turime labai daug melo, daug klausimų ir nė vieno atsakymo. Jeigu susidėtume visą viešai skelbtą informaciją apie šią istoriją, tai pamatytume daug prieštaravimų", - dėstė A. Nakas.

ELTA primena, kad Kėdainių rajono apylinkės teismas gruodžio 16-ąją paskelbė, kad L. Stankūnaitės ir dviejų žmonių nužudymu įtariamo velionio D. Kedžio dukra gyvens su mama, tačiau iki šiol mergaitė gyvena D. Kedžio sesers, Kauno apygardos teismo teisėjos N. Venckienės šeimoje.

L. Stankūnaitė tik kartą buvo susitikusi su savo septynmete dukra.

Nuo praėjusio penktadienio, kai Kėdainių rajono apylinkės teismas nusprendė grąžinti dukters globą L. Stankūnaitei, jos susitikimas su mergaite įvyko tik kartą - antradienį Venckų namuose Garliavoje. L. Stankūnaitė pati atvyko į Venckų namus, kur pustrečios valandos bendravo su dukra.

Ketvirtadienį L. Stankūnaitės ir jos dukros pasimatymas privalėjo įvykti kitoje aplinkoje nei iki šiol - ne mergaitės globėjos N. Venckienės namuose, tačiau, kaip buvo pranešta, mergaitė niekur nenorinti važiuoti, praneša lrytas.lt.

Pagal numatytą planą, pirmasis mergaitės ir mamos L. Stankūnaitės susitikimas turėjo įvykti jau praėjusį penktadienį ir trukti dvi valandas. Susitikimų laikas vis ilgėtų, kol po 14 dienų vaikas būtų perduotas motinai L. Stankūnaitei.

Jeigu iki gruodžio 30 dienos vaikas nebus perduotas motinai, veiksmų imsis antstoliai - Kauno antstolė Sonata Vaicekauskienė tikina panaudosianti visas įstatymo suteiktas galias.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad svarbiausi yra mergaitės interesai, o vykdant teismo sprendimą dėl jos gyvenamosios vietos nustatymo, prievartos naudojimas yra netoleruotinas.
Kitos konferencijos
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.