In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-02-19, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-01-23 13:59
Buvęs Kauno vicemeras K. Kriščiūnas: neįvykdžiau jokio nusikaltimo
Vilnius, sausio 23 d. (ELTA). Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu ir turto iššvaistymu įtariamas Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas neigia jam mestus įtarimus ir teigia nepadaręs jokio nusikaltimo.

Pirmadienį naujienų agentūroje ELTA K. Kriščiūno brolis Tomas Kriščiūnas ir advokatas Mindaugas Kukaitis pristatė mėnesiui suimto į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratį patekusio atsistatydinusio Kauno miesto vicemero K. Kriščiūno pareiškimą dėl politinio susidorojimo.

"Su pilna atsakomybe pareiškiu, kad neįvykdžiau jokio nusikaltimo, kuriuo mane dabar labai uoliai nori apkaltinti. Nepaisant to, kad nesu įvykdęs neteisėtų veiksmų, siekdamas užkirsti kelią bet kokiam netiesos skleidimui, spekuliacijoms apie mane ir mano asmeninę bei partijos politinę veiklą, aš sustabdau savo veiklą Lietuvos socialdemokratų partijoje ir atsistatydinu savo noru iš Kauno miesto vicemero pareigų. Niekada nesilaikiau įsikibęs jokio posto ar pareigų, nes manau, kad tik savo darbu galiu įrodyti savo sąžiningus ketinimus", - K. Kriščiūno poziciją, adresuotą kauniečiams, Kauno miesto tarybos nariams, Lietuvos žmonėms ir tiems, kurie juo pasitikėjo, perdavė jo advokatas Mindaugas Kukaitis.

K. Kriščiūnas pareiškime sako viliąsis, kad Lietuvoje dar galioja nekaltumo prezumpcija ir, kad ir kaip jo veikla neįtiko politiniams oponentams, prašo neskleisti netiesos apie jį bei be teismo nenuteisti.

"Manęs nenustebino kaltintojų noras rengti viešas akcijas - sulaikymus, bet mane nustebino teismo nesugebėjimas atsispirti besąlyginiam norui mane sužlugdyti kaip žmogų ir politiką. Paskirtas suėmimas yra akivaizdžiai neadekvatus pareikštam kaltinimui, tačiau pakankamas pakirsti mano politinę veiklą Kauno mieste bei suinteresuotiems asmenims perimti mano kuruojamą reikšmingą savivaldos sritį. Viliuosi, kad Kauno apygardos teisme bus įsiklausyta į tai, jog man pareikšti kaltinimai yra tik tyrėjų interpretacijos, į tai, kad esu šeimos žmogus ir vertinamas politikas, todėl neketinu bėgti ar trukdyti tyrimui, kad pasirengęs įrodyti savo nekaltumą", - rašoma K. Kriščiūno pareiškime.

Buvęs politikas tikisi, kad Kauno miesto tarybos nariai leis jam Tarybos posėdyje apginti garbę ir įsiklausys į jo argumentus, kurie, anot jo, yra "lakios vaizduotės išraiška".

Suimtojo brolis T. Kriščiūnas ir advokatas M. Kukaitis šioje situacijoje įžvelgė galimą teisėsaugos institucijų piktnaudžiavimą tarnyba. Kaip pavyzdį jie pateikė SNORO istoriją, kruizinio laivo "Costa Concordia" katastrofą, kur įtariamieji įtariami padarę itin sunkius nusikaltimus, bet yra laisvėje.

"Jis (K. Kriščiūnas. - ELTA) buvo sekamas 3-4 mėnesius. Faktas, dėl kurio jam reiškiami įtarimai, jau įvykęs, tai ką galima slėpti, bėgti ir kur trukdyti tyrimui, jeigu kaltintojams pakanka duomenų įtarimams pareikšti", - kalbėjo M. Kukaitis.

Tiesa, gynėjas nebuvo linkęs atskleisti, kieno politiniai interesai gali būti paslėpti už K. Kriščiūno suėmimo.

"Mes manome, kad į tai galės atsakyti pats Kęstutis, ir tikimės, kad tai (padarys. - ELTA) pakankamai greitai. Kadangi mes tik išnešėme žinią iš jo, manau, kad tas, kas slypi, tas tikrai žino", - sakė advokatas.

Spaudos konferencijos rengėjai taip pat pranešė, kad K. Kriščiūnas aukštesnės instancijos teismui apskundė teismo nutartį dėl suėmimo.

ELTA primena, kad prieš savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir turto iššvaistymo, sulaikė Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoją socialdemokratą Kęstutį Kriščiūną, atsakingą už miesto ūkį, ir jo visuomeninę padėjėją Zitą Zalagėnaitę. Taip pat sulaikyti Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių vadovai Algimantas Puidokas ir Tomas Pilvinis.

Įtariama, kad neteisėtai buvo naudojamos Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių lėšos.

Visų sulaikytųjų darbo vietose atliktos kratos, krata atlikta ir Z. Zalagėnaitės gyvenamojoje vietoje. Kratų metu paimti tyrimui reikalingi dokumentai.

Teismas penktadienį politiką leido suimti mėnesiui. Kitus įtariamuosius teismas paleido.

K. Kriščiūnas Kauno miesto savivaldybėje kuravo aplinkos ekonominę plėtrą ir investicijas, miesto ūkio klausimus, gerinimo ir ekologijos sritis, vykdė savivaldybės turto ir statybų priežiūrą.
Kitos konferencijos
2019-02-18 15:24
V. Radžvilo komitetas pristatė rinkimų programą: J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa
2019-02-13 11:39
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai kaltina LRT pažeidus Konstituciją ir ketina kreiptis į teismą
2019-01-31 11:27
V. Radžvilas su komitetu dalyvaus EP rinkimuose: sprendimą dalyvauti lėmė politologinė analizė
2019-01-23 12:58
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai tvirtina patiriantys diskriminaciją
2018-12-10 13:03
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-10 11:42
Visuomeninis judėjimas „Junkis" kandidatu į sostinės merus kelia A. Stasiukyną
2018-12-05 11:51
Tyrimas: dėl pakelto alkoholio akcizo Lietuva rizikuoja prarasti iki 54 mln. eurų
2018-11-19 12:01
Mokslininkai suskaičiavo, kiek mes visi sumokėjome už alkoholio sukeltas žalas
2018-11-06 11:57
Tyrimas: geriančių tėvų vaikai gyvena 20 metų trumpiau
2018-05-21 17:47
Pasaulio fitneso federacija pasakojo apie nuveiktus darbus ir ateities planus
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.