In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-02-23, penktadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-01-23 13:59
Buvęs Kauno vicemeras K. Kriščiūnas: neįvykdžiau jokio nusikaltimo
Vilnius, sausio 23 d. (ELTA). Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu ir turto iššvaistymu įtariamas Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas neigia jam mestus įtarimus ir teigia nepadaręs jokio nusikaltimo.

Pirmadienį naujienų agentūroje ELTA K. Kriščiūno brolis Tomas Kriščiūnas ir advokatas Mindaugas Kukaitis pristatė mėnesiui suimto į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratį patekusio atsistatydinusio Kauno miesto vicemero K. Kriščiūno pareiškimą dėl politinio susidorojimo.

"Su pilna atsakomybe pareiškiu, kad neįvykdžiau jokio nusikaltimo, kuriuo mane dabar labai uoliai nori apkaltinti. Nepaisant to, kad nesu įvykdęs neteisėtų veiksmų, siekdamas užkirsti kelią bet kokiam netiesos skleidimui, spekuliacijoms apie mane ir mano asmeninę bei partijos politinę veiklą, aš sustabdau savo veiklą Lietuvos socialdemokratų partijoje ir atsistatydinu savo noru iš Kauno miesto vicemero pareigų. Niekada nesilaikiau įsikibęs jokio posto ar pareigų, nes manau, kad tik savo darbu galiu įrodyti savo sąžiningus ketinimus", - K. Kriščiūno poziciją, adresuotą kauniečiams, Kauno miesto tarybos nariams, Lietuvos žmonėms ir tiems, kurie juo pasitikėjo, perdavė jo advokatas Mindaugas Kukaitis.

K. Kriščiūnas pareiškime sako viliąsis, kad Lietuvoje dar galioja nekaltumo prezumpcija ir, kad ir kaip jo veikla neįtiko politiniams oponentams, prašo neskleisti netiesos apie jį bei be teismo nenuteisti.

"Manęs nenustebino kaltintojų noras rengti viešas akcijas - sulaikymus, bet mane nustebino teismo nesugebėjimas atsispirti besąlyginiam norui mane sužlugdyti kaip žmogų ir politiką. Paskirtas suėmimas yra akivaizdžiai neadekvatus pareikštam kaltinimui, tačiau pakankamas pakirsti mano politinę veiklą Kauno mieste bei suinteresuotiems asmenims perimti mano kuruojamą reikšmingą savivaldos sritį. Viliuosi, kad Kauno apygardos teisme bus įsiklausyta į tai, jog man pareikšti kaltinimai yra tik tyrėjų interpretacijos, į tai, kad esu šeimos žmogus ir vertinamas politikas, todėl neketinu bėgti ar trukdyti tyrimui, kad pasirengęs įrodyti savo nekaltumą", - rašoma K. Kriščiūno pareiškime.

Buvęs politikas tikisi, kad Kauno miesto tarybos nariai leis jam Tarybos posėdyje apginti garbę ir įsiklausys į jo argumentus, kurie, anot jo, yra "lakios vaizduotės išraiška".

Suimtojo brolis T. Kriščiūnas ir advokatas M. Kukaitis šioje situacijoje įžvelgė galimą teisėsaugos institucijų piktnaudžiavimą tarnyba. Kaip pavyzdį jie pateikė SNORO istoriją, kruizinio laivo "Costa Concordia" katastrofą, kur įtariamieji įtariami padarę itin sunkius nusikaltimus, bet yra laisvėje.

"Jis (K. Kriščiūnas. - ELTA) buvo sekamas 3-4 mėnesius. Faktas, dėl kurio jam reiškiami įtarimai, jau įvykęs, tai ką galima slėpti, bėgti ir kur trukdyti tyrimui, jeigu kaltintojams pakanka duomenų įtarimams pareikšti", - kalbėjo M. Kukaitis.

Tiesa, gynėjas nebuvo linkęs atskleisti, kieno politiniai interesai gali būti paslėpti už K. Kriščiūno suėmimo.

"Mes manome, kad į tai galės atsakyti pats Kęstutis, ir tikimės, kad tai (padarys. - ELTA) pakankamai greitai. Kadangi mes tik išnešėme žinią iš jo, manau, kad tas, kas slypi, tas tikrai žino", - sakė advokatas.

Spaudos konferencijos rengėjai taip pat pranešė, kad K. Kriščiūnas aukštesnės instancijos teismui apskundė teismo nutartį dėl suėmimo.

ELTA primena, kad prieš savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir turto iššvaistymo, sulaikė Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoją socialdemokratą Kęstutį Kriščiūną, atsakingą už miesto ūkį, ir jo visuomeninę padėjėją Zitą Zalagėnaitę. Taip pat sulaikyti Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių vadovai Algimantas Puidokas ir Tomas Pilvinis.

Įtariama, kad neteisėtai buvo naudojamos Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių lėšos.

Visų sulaikytųjų darbo vietose atliktos kratos, krata atlikta ir Z. Zalagėnaitės gyvenamojoje vietoje. Kratų metu paimti tyrimui reikalingi dokumentai.

Teismas penktadienį politiką leido suimti mėnesiui. Kitus įtariamuosius teismas paleido.

K. Kriščiūnas Kauno miesto savivaldybėje kuravo aplinkos ekonominę plėtrą ir investicijas, miesto ūkio klausimus, gerinimo ir ekologijos sritis, vykdė savivaldybės turto ir statybų priežiūrą.
Kitos konferencijos
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.