In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-16, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-03-19 11:43
Sukurtas politinis susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje"
Vilnius, kovo 19 d. (ELTA). Tautininkų sąjunga, Lietuvos centro partija ir Lietuvos socialdemokratų sąjunga pirmadienį įkūrė politinį susivienijimą "Už Lietuvą Lietuvoje", kurio pagrindinis uždavinys - sustabdyti Lietuvos politinę, teisinę bei socialinę griūtį ir atkurti dabartinių politikų ignoruotą nacionalinę politiką.

"Lietuvos centro partija, Tautininkų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų sąjunga, jos vadovai šiandien pasirašysime programinių gairių deklaraciją", - politinio susivienijimo įkūrimo pradžią Eltoje pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

Jo teigimu, susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje" nebus trumpalaikis - jis kuriamas ilgam.

Socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius pažymėjo, kad įprasta, jog politiniai susivienijimai ir koalicijos yra kuriamos "iš kito galo", pirmiausia pasidalinant politinius postus, o tik tuomet derinant principines pozicijas, tačiau susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje", atvirkščiai, pradeda būtent nuo jų suderinimo.

"Šios trys organizacijos sugebėjo paruošti, suderinti programinių gairių deklaraciją. Tai yra, mano manymu, Lietuvos politiniame gyvenime labai svarbus žingsnis, nes bet kokie politiniai susivienijimai ar koalicijos paprastai yra kuriamos iš priešingo galo. Daromas priešingas veiksmas - suderinami postai, pasidalinamos ministerijos, o po to jau bandoma derinti pozicijas, programinius dalykus, jeigu jie apskritai figūruoja parlamentinių partijų spektre", - pažymėjo jis.

A. Akstinavičiaus teigimu, politinis susivienijimas yra atviras nevyriausybinėms, visuomeninėms ir profsąjunginėms organizacijoms, tačiau jų pritraukimas nėra pagrindinis tikslas - tuo siekiama, kad visuomenė vykdytų susivienijimo kontrolės funkciją.

"Mes kviečiame, kad jie būtų kaip kontrolės mechanizmas ateičiai, kad susivienijimo veikla būtų kontroliuojama visuomenės nuo pačių pirmų gyvavimo dienų. Mes jau pirmus žingsnius darome, tie pageidavimai yra išreikšti ir ateityje mes to sieksime ir prašysime iš visuomenės būtent tokios pagalbos", - pažymėjo jis.

A. Akstinavičiaus teigimu, tai vienas pagrindinių bruožų, kuo susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje" skiriasi nuo kitų politinių jėgų.

"Tai, manau, yra vienas aspektas, kuo mes iš esmės skiriamės nuo kitų politinių darinių", - sakė jis.

Lietuvos centro partijos pirmininko Eugenijaus Skrupskelio teigimu, minėtos trys organizacijos apima platų - nuo kairės iki dešinės - politinį spektrą, tačiau, nepaisant to, sugebėjo suderinti bendras pozicijas.

"Mes nesame visiškai tapatūs ir absoliučiai vienodos politinės jėgos - spektras pakankamai platus, tačiau vis dėlto mes įrodėme, kad galima rasti bendrų principų, ir bandome persirgti ta liga, kokia buvo iki šiol, kad dauguma partijų deklaruoja panašius tikslus, tačiau niekas tarpusavy negali susitarti. Šiuo atveju mes parodėme, kad susitarti tikrai įmanoma", - pažymėjo jis.

Politinio susivienijimo "Už Lietuvą Lietuvoje" programinių gairių deklaracijoje skelbiama, kad stiprios Lietuvos valstybės ir tautos gerovės bus siekiama, vadovaujantis pirmiausia doros, moralios politikos principu, atkuriant pasitikėjimą politikais ir skatinant, kad doros nuostatų būtų laikomasi visose viešosiose institucijose ir įstaigose.

Programinių gairių deklaracijoje pabrėžiamas prioritetas ir tautos suverenumui bei išlikimo garantijoms, nacionalinei kultūrai - kaip tradicinių vertybių ir nuolatinio vyksmo bei atsinaujinančio kūrybinio proceso vienovei, tautos švietimui, socialiniam saugumui ir solidarumui, teisingumui bei nacionalinio ūkio gyvybingumui ir finansams.

Politinis susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje" ruošiasi dalyvauti šių metų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
Kitos konferencijos
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
2017-03-25 17:27
Ukrainiečių istorikas: filmas "Voluinė" - vienpusė istorijos traktuotė
2016-11-30 13:55
Sąjūdiečiai apgailestauja, kad šie metai nebuvo paskelbti Gedimino metais
2016-10-19 13:20
Į kovą su ŽIV ir AIDS stoja ne valstybė, o nevyriausybinės organizacijos
2016-08-31 12:02
Šeštadienį "Litexpo"vietos bendruomenės pristatys savo veiklą
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.