In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-12-11, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-07-02 14:50
N. Venckienė Seimo rinkimuose žada mesti iššūkį I. Degutienei
(papildymai visame tekste)

Vilnius, liepos 2 d. (ELTA). Pirmadienį pristatytas buvusios teisėjas Neringos Venckienės kuriamas "Drąsos kelio" partijos vadinamasis "Lietuvos sąrašas", su kuriuo ši partija eis į rinkimus. Sąraše - tiek žinomi visuomenės ir kultūros veikėjai, tiek Seimo nariai.

Visuomenei spaudos konferencijoje naujienų agentūroje ELTA pristatytame "Lietuvos sąraše" - lenktynininkas Stasys Brundza, aktorius Audrius Nakas, ekonomistas Povilas Gylys, rašytojas Algirdas Patackas, Seimo nariai Ligitas Kernagis, Aurelija Stancikienė, Saulius Stoma, kunigas Jonas Varkala, žurnalistai Valdas Vasiliauskas ir Vytautas Matulevičius, advokatas Jonas Ivoška, buvęs VSD III valdybos viršininkas Linas Petronis, VDU docentė Inga Stepukonienė.

Savo kandidatus "Drąsos kelias" žada kelti tiek daugiamandatėje, tiek vienmandatėse apygardose.

Pati N. Venckienė, nors dar nėra galutinai apsisprendusi, žada kelti savo kandidatūrą Naujamiesčio vienmandatėje rinkimų apygardoje Vilniuje ir mesti iššūkį Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei. Seime ji teigė norinti kuruoti teisėtvarkos sritį.

Kodėl norėtų konkuruoti būtent su Seimo Pirmininke, N. Venckienė negalėjo tiksliai pasakyti. Ji sakė mananti, kad Kaune ir Kauno rajone "Drąsos kelio" kandidatai laimės ir be jos.

Buvusi teisėja, kurią pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido iš pareigų, sąraše turėtų būti įrašyta pirmoji.

Būtent Naujamiesčio apygardoje balsuoja visi užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, turintys tokią teisę. 2008 m. šioje apygardoje balsavo daugiau negu 10 tūkst. užsienyje gyvenančių lietuvių.

"Partijos ir jos sąrašo tikslas - sukurti skaidrią valstybę, įtvirtinti tikrą demokratiją, kurioje valstybės likimą spręstų patys piliečiai, o ne kriminalinių struktūrų pinigai. (...) Visuomenės interesas turi būti visų sprendimų matas. Besąlygiškas valstybės institucijų skaidrumas - būtina sąlyga, norint efektyviai kontroliuoti valdžią. Valdžios sprendimų viešumas ir atvirumas turi būti užkarda oligarchiniams sandoriams bei korupcinėms schemoms, atkirtis jų dalyvių nebaudžiamumo sindromui", - sakė N. Venckienė.

Pagrindiniu savo siekiamu tikslu partija skelbia teisėsaugos reformą ir realią kovą su korupcija. Pasak aktoriaus A. Nako, partija vienys tuos, kurie nori teisingumo ir viešumo, o ne ekonominės gerovės.

"Kova su korupcija, ypač su politine korupcija, yra absoliutus visų iki šiol valdžioje buvusių politinių partijų fiasko. Per 22 metus kova su politine korupcija iš viso net nebuvo pradėta ir apie tai net kalbėti nedrįsta valdantieji. (...) Būtina kuo skubesnė teismų ir prokuratūros pertvarka", - sakė A. Nakas.

Taip pat partija žada skaidrinti valstybės finansus. A. Nako nuomone, dabar visuomenė žino tik bendrus biudžeto skaičius, o kas sudaro atskiras jo dalis, lieka paslaptis. Jis žadėjo, kad jei partija ateis į valdžią, visas biudžetas bus paviešintas.

"Turi būti įtvirtinta nuostata, ir "Drąsos kelias" tą nuostatą įtvirtins, kad visas valstybės turtas ir nacionalinis biudžetas yra ne valdžios, o visų Lietuvos piliečių nuosavybė", - žadėjo aktorius.

A. Nakas taip pat teigė, kad partija, patekusi į valdžią, atliktų valstybės investicinių projektų auditą, peržiūrėtų rezonansines bylas, susijusias su finansiniais nusikaltimais.

"Mano siekis - kad Lietuvoje į teisiamųjų suolą atsisėstų ne pirmas vagis, o pirmas prokuroras", - sakė A. Nakas.

Taip pat partija planuoja keisti rinkimų įstatymą, kad žmonės pagal sąrašus nebūtų renkami į Seimą, keisti referendumų įstatymą.

Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas pabrėžė, kad negalima likti abejingu valstybei gresiant pavojui. Seniau grėsusį išorinį pavojų, pasak jo, pakeitė vidinis - valstybėje "esmė atsiskyrė nuo formos, teisė - nuo tiesos".

"Atėjo laikas atsinaujinti, atsijauninti, pakeisti mūsų valstybę. (...) Turime neleisti, kad būtų primetama mums neįprasta, mums svetima, iškrypusi moralė, kurią mums netgi įstatymų būdu stengiasi diegti", - sakė A. Patackas.

Kandidatų sąraše nėra visuomenininko, aktyvaus judėjimo "Už teisingumą" nario Dariaus Kuolio. Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusio žurnalisto V. Vasiliausko, jis pritaria sąrašo keliamoms idėjoms, bet pats politinės veiklos imtis nenori.

V. Vasiliausko teigimu, idėjiškai "Drąsos kelio" idėjoms artimiausios yra Lietuvos centro sąjunga, tautininkai ir Socialdemokratų sąjunga.

Vis dėlto A. Nakas konferencijoje pabrėžė, kad "Drąsos kelias" bendradarbiaus su visomis partijomis, kurios supras teisėsaugos reformų poreikį arba pritars biudžeto skaidrinimui.

Pasak A. Nako, sąraše bus tiek partijos "Drąsos kelias" narių, tiek nepartinių visuomenininkų, pritariančių sąrašo idėjoms.

Galutinis partijos kandidatų sąrašas turėtų būti pristatytas liepos pabaigoje.

Apie ministrės postą kurioje nors ministerijoje N. Venckienė teigė negalvojusi. Ji sakė besitikinti, kad partija gaus "daug mandatų".

Paklausta, kieno lėšomis bus remiama partijos rinkimų kampanija, N. Venckienė pabrėžė, kad partijai pinigų ir reklamos nereikia - esą pedofilijos istorija ir taip padarė partijai puikią reklamą.

"Bandysime laimėti rinkimus žmonėmis, o ne pinigais", - sakė V. Vasiliauskas.

Seimo Pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys N. Venckienės ketinimus varžytis su I. Degutiene naujienų agentūrai ELTA komentuoti atsisakė.
Kitos konferencijos
2014-02-20 17:33
Knygų mugėje bus pristatyta ir svečių iš Rusijos kūryba
2014-02-05 12:03
Studentai nenori nemokamo ir visiems prieinamo aukštojo mokslo
2014-01-30 12:16
Apie dingusius vaikus nuo šiol bus galima pranešti specialia karštąja linija 116000
2014-01-23 12:05
Naujų automobilių rinka Lietuvoje stagnuoja, naudotų - muša rekordus
2014-01-17 18:33
"Vilniaus taupomojoje kasoje" indėlius laikė apie 8 tūkst. asmenų
2014-01-17 17:34
"Vilniaus taupomojoje kasoje" indėlius laikė apie 8 tūkst. asmenų
2013-12-18 14:13
I. Barysas: Metų bušido kovotojo titulas - geriausia dovana gimtadienio proga
2013-12-16 14:40
A. Stančikas: kaimas sensta
2013-12-16 13:19
Žemdirbiai priešinasi kelių mokesčio jų technikai įvedimui
2013-12-05 15:55
Sodininkai nepatenkinti: valstybė nekreipia dėmesio į žemės sklypų registravimą
««  6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.