In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-10-18, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-08-01 15:24
V. Stasiūnas: Lietuva kasmet pasigamina 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro
Vilnius, rugpjūčio 1 d. (ELTA). Tiek biokuro resursų, kad patenkintume visų energetikos sričių poreikius, neturime, tačiau Lietuva kasmet pasigamina 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro, teigia Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Pasak jo, energetikos pramonę šalyje sudaro šeši pagrindiniai sektoriai: elektros, šilumos, gamtinių dujų, naftos, branduolinės bei atsinaujinančios energijos, tačiau biokuro pakaktų tik šilumos poreikiui patenkinti.

"Lietuvoje tiek biokuro resursų, kad patenkintų visas energetikos sritis, nėra, bet yra aiškiai nustatyta ir mūsų kaimyninių valstybių patirtis rodo, jog biokuro panaudojimas šilumos gamybai gali visiškai patenkinti visą šilumos poreikį, kurio reikia Lietuvai", - trečiadienį spaudos konferencijoje "Kodėl Lietuvos energetikoje biokuras yra pamestinuko vietoje" sakė jis.

V. Stasiūnas tvirtino, jog jeigu šilumos gamybos įrenginio galia viršija 20 MW, tai privalu kartu statyti kogeneracinę jėgainę, gaminsiančią šilumą ir elektros energiją vienu metu.

Specialisto duomenimis, 2011 m. šalyje šilumos tiekimo įmonės sukūreno apie 1 mln. tonos naftos ekvivalento kuro, kai tuo tarpu kasmet pagaminama 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro.

"Pagal turimus statistinius duomenis ir skaičiavimus, Lietuva kasmet pasigamina 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro. Tai medienos, žemės ūkio, komunalinės atliekos ir šiaudai.

Lietuvoje 2011 m. šilumos tiekimo įmonės sukūreno apie 1 mln. tonos naftos ekvivalento kuro. Vadinasi, kad 1 mln. tonos kasmet pas mus pražūsta miškuose, supūva. Šiaudai ir komunalinės atliekos visiškai nenaudojamos", - pabrėžė jis.

UAB "Ekonominės konsultacijos ir tyrimai" direktorius Gintas Umbrasas įsitikinęs, jog koncentruotis į vieną energetikos rūšį pavojinga. Jo teigimu, lietuviai "visą laiką turėjo kažką labai mylimo": iš pradžių - gamtines dujas, o dabar sukurta nauja biokuro mada.

"Sprendžiant energetikos klausimus, visada reikia kalbėti apie krepšelį. Būtų pavojingas ir atominės energetikos krepšelio suformavimas jos vienos pagrindu (...) Nežudydami tradicinės energetikos, šiuo metu turime skubiai atsisukti į alternatyviąją energetiką ir įdėti į savo energetinį krepšelį bent 20-25 proc. iš jos šaltinių gaunamos energijos", - spaudos konferencijoje sakė jis, pridurdamas, jog nesitiki, kad artimiausiu metu Lietuva savo poreikius 100 proc. patenkintų iš atsinaujinančios energetikos šaltinių.

Kita problema, anot G. Umbraso, mažėjantis energijos vartotojų skaičius Lietuvoje. Jo duomenimis, nuo 1992 m. iki 2011 m. šalis prarado apie 600 tūkst. vartotojų - tokia tendencija išliks ir toliau.

"Jeigu mes statysime kažką labai didelio ir koncentruoto, mes rizikuojame, kad atsidursime tokioje situacijoje, kad po 7-8 metų, kada vis tiek reikės mokėti už tas investicijas, mes jas perkelsime mažesniam gyventojų, vartotojų skaičiui. Šie sprendimai tuomet bus santykinai brangesni (...) Mūsų polinkis į stambaus masto projektus, esant neigiamam vartotojų skaičiui, yra labai pavojingas", - įsitikinęs jis.

Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius pabrėžė teisingos krypties, siekiant tikslų, pasirinkimo svarbą. Jo teigimu, didžiausia nauda iš Europos Sąjungos yra ne jos teikiama finansinė parama, o krypčių nustatymas.

"ES mus priverčia žengti teisinga kryptimi. Kalbant apie energetiką - tai didinti atsinaujinančių išteklių panaudojimą, efektyviau vartoti energiją", - sakė jis.

M. Nagevičius taip pat sakė nesutinkantis su teiginiais, jog skatinimas vartoti biokurą - naujai susiformavusi mada, kurios rinkoje galbūt netgi jaučiamas perkaitimas.

"Nesutinku, kad dabar atsinaujinančios energetikos ir biokuro rinkoje jaučiamas perkaitimas. Nes tik dabar pradėti rodyti ženklai - tik atsiranda viskas. Iki perkaitimo dar labai toli", - konstatavo M. Nagevičius.
Kitos konferencijos
2016-06-28 12:42
"Lietuvos sąrašas": piliečiai turėtų labiau įsitraukti į valstybės valdymą
2016-03-23 12:55
Dėl situacijos pieno sektoriuje protestuos apie 3000 ūkininkų
2016-02-22 14:21
Pedagogai: streikuoja arti 300 švietimo įstaigų
2015-11-24 12:50
N. Narauskas: "Pienas LT" gamykla perdirbimą pradės per du tris mėnesius
2015-10-26 14:07
Vilniaus atgavimo dienomis sukrusti raginami ir valstybinės kalbos talkininkai
2015-09-10 12:59
Vilniuje vyks Tautų mugė ir Derliaus šventė
2015-09-09 14:54
Nauja programėlė leis apsisaugoti nuo nesąžiningų taksistų
2015-08-28 11:35
Algirdiškio parodų centras lauks lankytojų veislinių gyvūnų parodoje
2015-08-28 10:40
Protesto akcijoje Briuselyje dalyvaus apie 50 Lietuvos ūkininkų
2015-07-07 14:16
B. Markauskas: pieno gamybos rodikliai rudenį gali kristi per pusę
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.