In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-05-20, pirmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-08-07 15:48
Ar olimpinės žaidynės suvienija lietuvių tautą?
Vilnius, rugpjūčio 7 d. (ELTA). Olimpinės žaidynės, kaip ir dainų šventės, suvienija tautą, ir ne vien tik sportininkų iškovotais medaliais ar pagerintais asmeniniais rekordais.

Sportui neabejingų kultūros ir meno atstovų nuomone, sportas yra kultūros dalis, nes jis skelbia taikos ir garbingos kovos idealus. Olimpines varžybas žiūri labai daug žmonių, o jose mūsų šaliai atstovaujantys sportininkai yra valstybės prestižo reikalas.

Lietuvos naujienų agentūroje ELTA surengtoje diskusijoje "Ar olimpiada suvienija lietuvių tautą?" dalyvavęs Valstybinio simfoninio orkestro dirigentas Gintaras Rinkevičius neabejoja, kad tautą tokie dalykai, kaip olimpinės rungtynės, jose pasiekti laimėjimai ir perspektyvos laimėti, tikrai vienija. "Vienija pačia geriausia patriotine prasme, nes mums patriotizmo labai trūksta, žymiai daugiau negu Amerikai arba Rusijai. Mes esame maži, ir kartais truputį išsigąstame to patriotizmo, kad tai netyčia netaptų kokia nors šovinizmo apraiška, bet mums reikia išlikti", - kalbėjo dirigentas.

Lietuvos moterų lygos pirmininkė prof. Ona Voverienė sako, kad sportas yra vertybė, ypač kai Lietuva išėjo į pasaulį, ir toje tarptautinėje erdvėje daugiausia sportas vienija ir pakelia tautą. "Lietuvos garbę labiausiai propaguoja ir gina kaip tik olimpinės žaidynės. Žinoma, aš neatmetu ir kitų faktorių - ir muzikos, ir teatro, ir dailės, bet taip jau susiklostė, kad olimpinės žaidynės nusipelno daugiausia dėmesio", - kalbėjo profesorė.

Etnologas prof. Libertas Klimka sako, kad neabejotinai sportas yra kultūros plačiąja prasme dalis. "Prisiminkime olimpinius idealus, juk graikai šalia stadionų varžybų rengdavo ir poetų varžybas. Visada olimpiniuose idealuose buvo taikos idėja - tai labai svarbūs, humaniški dalykai. Sporto varžybose ir priesaikoje visada pabrėžiama, kad bus garbingai kovojama. Tie garbingos kovos idealai labai svarbūs visame mūsų pasaulyje, visose apraiškose, ir ypač politikoje", - pabrėžė L. Klimka.

Pasak jo, jeigu atsigręžtume į mūsų tautos ištakas, doros, moralės dalykai yra prigimtiniai etninėje kultūroje. "Joje yra ir labai daug fizinio pasirengimo darbams, gynybai momentų. Visi žaidimai, pradedant piemenų žaidimais ir baigiant suaugusių bernų, rengdavo karius laisvės kovoms, tapdavo jauno žmogaus charakterio grūdinimu", - priminė etnologas.

Dailininkas prof. Giedrius Kazimierėnas siūlo atskirti rezultatus ir medalius nuo grynojo sporto ir nedaryti iš sporto religijos. "Man, kaip dailininkui, atrodo labai svarbu, kad per olimpines varžybas suvienijama ne tik tauta, bet ir apskritai visos pasaulio tautos. Visas pasaulis gražiai susivienija, ir ta prakeikta politika pasislenka truputėlį į antrą planą. Kita vertus, man asmeniškai ne tiek svarbus rezultatas ir medaliai, man atrodo, labai svarbu sportas grynąja prasme - fizinio ir dvasinio prado harmonija, nuostabus žmogaus kūno grožis", - kalbėjo dailininkas.

Diskusijos dalyviai linkėjo, kad jaunieji Lietuvos sportininkai ne tik treniruotų savo kūnus ir siektų aukštų sportinių rezultatų, bet ir matytų savo tautą ir valstybę, mokėtų savo valstybės himną ir jį drąsiai giedotų.
Kitos konferencijos
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.