In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-04-19, penktadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2012-12-04 13:57
Baltarusijos ambasadorius V. Dražinas: mūsų su Lietuva santykiai pagrįsti draugiškos kaimynystės ir pragmatiško bendradarbiavimo principais
Vilnius, gruodžio 4 d. (ELTA). Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Baltarusijos buvo užmegzti prieš 20 metų ir nuo to laiko jie grindžiami draugiškos kaimynystės ir pragmatiško bendradarbiavimo principais, teigia Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dražinas.

"20 metų - tai visa karta, kai į pasaulį ateina vaikai, jie auga, įgyja išsilavinimą ir pradeda savarankišką gyvenimą. Per 20 metų mes nuėjome ilgą ir nepaprastą kelią, kurį aš labai pozityviai vertinu. Galime didžiuotis tuo, kad kaip kaimynės nuveikėme tikrai daug. Ačiū Dievui, kad tai, ką mes pasiekėme, leidžia mums užtikrintai žiūrėti į rytojų", - antradienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje, skirtoje Lietuvos ir Baltarusijos diplomatinių santykių užmezgimo 20-mečiui, kalbėjo V. Dražinas.

Ambasadorius pažymėjo, jog 1991 m. abi valstybės pripažino viena kitos nepriklausomybę, o jau 1993 m. įkūrė savo diplomatines atstovybes Vilniuje ir Minske. V. Dražino teigimu, dažnų valdžios atstovų vizitų ir derybų dėka santykių su Lietuva užmezgimas ir plėtra visais lygiais laikomi vienu svarbiausių Baltarusijos užsienio politikos prioritetų.

"Turime daugybę bendrų sąlyčio taškų. Ypatingą dėmesį skiriame tarpusavio prekybai, bendradarbiavimui energetikos, krovinių ir prekių tranzito, švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros ir mokslo, sporto, turizmo, sienų apsaugos srityje", - vardijo jis.

V. Dražinas pažymėjo, jog ilgalaikis tarpusavio ekonominis bendradarbiavimas laikytinas Baltarusijos strateginiu interesu, turinčiu potencialo plėstis. Jo teigimu, šiuo metu abi valstybės vysto "daugiaplanę prekybą ir gilią diversifikaciją" - prekiaujama maždaug 600 įvairių rūšių prekėmis.

Didelę reikšmę ambasadorius skyrė ir Baltarusijos kompanijų veiklai Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Jo teigimu, šiais metais jame turėtų būti pakrauta net 13,5 mln. tonų baltarusiškų krovinių, nes Minskas itin vertina Lietuvos siūlomą paslaugų kokybės ir kainos santykį.

"Kiekvienoje srityje esama konkurencijos. Klaipėdos jūrų uostui ją sudaro kitų Baltijos valstybių, Rusijos, Ukrainos uostai, tačiau mums itin svarbi paslaugų kokybė už prieinamą kainą. Lietuva šiuo požiūriu mus tenkina - būtent jos siūlomas kokybės ir kainos santykis mums yra patrauklus. Visgi, jeigu kitos šalys, tarkime, Rusija ar Ukraina, mums pasiūlys daug labiau viliojantį pasiūlymą, Lietuva gali pralaimėti", - atskleidė ambasadorius.

Kalbėdamas apie investicijas V. Dražinas priminė, jog prieš 6 metus kasmetės tarpusavio investicijos siekė 10-15 mln. JAV dolerių, tačiau šiemet tikriausiai bus pasiekti daug reikšmingesni rezultatai: maždaug 150 mln. JAV dolerių bus investuota iš Lietuvos į Baltarusiją ir apie 100 mln. JAV dolerių - iš Baltarusijos į Lietuvą. Jis taip pat atskleidė, jog į Baltarusiją daugiausiai investuoja Rusija, JAV, o trečiojoje vietoje yra Lietuva. Į šešetuką taip pat patenka Kinija, Didžioji Britanija ir Vokietija.

"Tarpusavio prekyba, paslaugos ir investicijos - mūsų ekonominių santykių esmė", - pabrėžė ambasadorius.

V. Dražinas priminė daug dėmesio skyręs ir regioniniam bendradarbiavimui - pasirašytos 52 jį įtvirtinančios sutartys, surengti 8 ekonominiai forumai, pradėta įgyvendinti ir regioninio forumo iniciatyva.

"Būtent regioninis bendradarbiavimas per pastaruosius 5-6 metus mums padėjo padidinti tarpusavio prekybos apimtis 30 procentų. (...) Kitų metų kovą Klaipėdoje įvyks 9-asis ekonominis, o Alytuje ir Druskininkuose - 2-asis regioninis forumai", - pranešė ambasadorius.

Baltarusija daug dėmesio skiria ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūrinio paveldo atkūrimui.

"Mes negalvojame tik apie Baltarusiją. Mes galvojame apie tai, kad ši istorija turi mus suvienyti", - pažymėjo V. Dražinas.

Kalbėdamas apie Baltarusijos santykius su Europos Sąjunga jis padėkojo Lietuvai už pastangas vykdyti pozityvias bendradarbiavimo iniciatyvas. V. Dražinas pabrėžė, jog santykiai su Europa turi būti paremti lygiateisiškumu bei tarpusavio pagarba.

"Santykiuose su Lietuva ir ES Baltarusija yra lygiavertė partnerė. Baltarusija yra saugumo ir stabilumo Europos centre garantas. Mes norime abipusiai naudingų ir draugiškų santykių, sumažinti įtampą ir nepasitikėjimą, ištrinti skiriamąsias linijas - tai būtų žingsnis link stiprios ir klestinčios Europos", - sakė V. Dražinas.
Kitos konferencijos
2017-03-30 13:39
Profsąjungos: ilgesni mokslo metai geresnių rezultatų neduos
2017-03-25 17:27
Ukrainiečių istorikas: filmas "Voluinė" - vienpusė istorijos traktuotė
2016-11-30 13:55
Sąjūdiečiai apgailestauja, kad šie metai nebuvo paskelbti Gedimino metais
2016-10-19 13:20
Į kovą su ŽIV ir AIDS stoja ne valstybė, o nevyriausybinės organizacijos
2016-08-31 12:02
Šeštadienį "Litexpo"vietos bendruomenės pristatys savo veiklą
2016-06-28 12:42
"Lietuvos sąrašas": piliečiai turėtų labiau įsitraukti į valstybės valdymą
2016-03-23 12:55
Dėl situacijos pieno sektoriuje protestuos apie 3000 ūkininkų
2016-02-22 14:21
Pedagogai: streikuoja arti 300 švietimo įstaigų
2015-11-24 12:50
N. Narauskas: "Pienas LT" gamykla perdirbimą pradės per du tris mėnesius
2015-10-26 14:07
Vilniaus atgavimo dienomis sukrusti raginami ir valstybinės kalbos talkininkai
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.