In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-02-17, Šeštadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2013-12-05 15:55
Sodininkai nepatenkinti: valstybė nekreipia dėmesio į žemės sklypų registravimą
Vilnius, gruodžio 5 d. (ELTA). Šalies sodininkai nepatenkinti valstybės atmestinu požiūriu į sodų sklypų privatizavimą bei žemėtvarkos reformų eiga. Anot sodininkų atstovų, žemėtvarkos reformos krizė neleidžia sodininkams organizuoti sodų vidaus kelių perdavimo savivaldybėms.

Pasak Lietuvos sodininkų draugijos Kauno susivienijimo "Sodai" pirmininko Romualdo Šeštakausko, valstybė, prieš 20 metų vykdydama sodų privatizaciją, sodininkams sklypus pardavė už simbolinę kainą, tačiau, atėjus laikui priduoti vidaus kelius savivaldybėms ir vykdant kadastrinius sklypų matavimus, sodininkai už juos turi mokėti gerokai didesnę kainą.

"Buvo paruošta reikiama dokumentacija, sklypų ir teritorijų planai, pagal ką valstybė vykdė savo žemės išpardavimą. Šiandien mes esame apgailėtinoje padėtyje, kai išpardavusi visą žemę valstybė pasako sodininkams, kad ji nelabai žino, kurioje vietoje, kad ji neturi dokumentų, kad jie (žemės sklypai. - ELTA) yra neregistruoti ir viską reikia pradėti iš naujo", - ketvirtadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje konferencijoje kalbėjo R. Šeštakauskas.

Anot jo, po visų deklaracijų ir mokėjimų sodininkai tikėjosi būti ramūs ir užtikrinti, žinodami, kad įsigyta žemė tikrai yra jų.

"Šiandien aiškėja, kad sklypas yra ne taip suformuotas, neaišku, kurioje vietoje, o žemėtvarkos planai išvis yra dingę", - sakė jis.

R. Šeštakausko teigimu, šiuo metu yra įsivyravęs chaosas, kai viena institucija vis perkelia šiuos klausimus ant kitos pečių. Esą šį procesą pradėjo savivaldybės, vėliau jis buvo perduotas apskričių administracijai, o panaikinus apskritis - Nacionalinei žemės tarnybai.

"Lyg viskas taip ir buvo padaryta. Bet šiandien kreipiantis į Nacionalinės žemėtvarkos skyrių, gauname atsakymą, kad tokių planų nėra ir niekas nežino, kur", - apgailestavo sodininkų susivienijimo pirmininkas.

R. Šeštakauskas pateikė duomenis, jog per pusmetį Kauno susivienijimas "Sodai", vienijantis 164 sodininkų bendrijų, spėjo surinkti duomenis ne iš visų Kauno rajono sodininkų bendrijų. Tačiau jie jau turėtų sudominti savivaldybę. Preliminariais duomenimis, 81 neaiškų teisinį statusą šiandien turinčioje sodininkų bendrijoje 1 430 sklypų nuolat gyvena 3 552 piliečiai. Iš jų 1656 deklaravę gyvenamąją vietą. Augančių šiuose taboruose vaikų skaičius jau pasiekė 716. Surinkus duomenis iš visų bendrijų skaičiai, ko gero, padvigubės.

Savivaldybė nesileidžia į kalbas dėl pagalbos prižiūrint vidaus kelius ne tik šiems gyventojams, bet ir verčia sodininkų bendrijas subsidijuoti savivaldybių priedermę remontuoti kelius, užtikrinant pravažiavimą daugybei mūsų teritorijose gyvenančių nuolatinių senųjų gyventojų privačiose gyvenamosios paskirties sodybose, kurie niekad nebuvo bendrijų nariai.

Pasak sodininkų atstovų, dėl to, kad sodininkų žemėtvarkos planai dėl kažkokių priežasčių nėra registruojami, sodininkai priversti mokėti už tikslinamuosius kadastrinius matavimus papildomai.

"Priimame įstatymą, kurio negalima įgyvendinti", - stebėjosi R. Šeštakauskas.

Pasak jo, buvo sudaryta darbo grupė, po kurios išvadų tapo aišku, koks nihilizmas yra įsivyravęs šioje sistemoje ir kaip valdininkai neatlieka savo pareigų.

"Darbo grupė paskelbia "saliamonišką" išvadą, kad visą šitą dalyką turės sutvarkyti savivaldybės. Ir dabar it karštą bulvę tai permeta joms. Savivaldybės tyli, nes jos nežino, ką daryti", - sakė jis.

"Ar sodininkų bendrijos už labai didelius pinigus eilinį kartą darys ir registruos naujus žemėtvarkos planus? Neatmestina. Už simbolinę kainą pirktų sklypelių registravimus ir perregistravimus, matavimus ir permatavimus, registro bylų rengimus ir kitas gudrybes sodiečiai per dešimtmečius susimokės kaip už "auksinius tualetus", - retoriškai teigiama sodininkų pareiškime.
Kitos konferencijos
2012-04-19 16:49
Šiųmetis ekožygis drieksis iki Gdansko
2012-04-19 16:02
V. Andriukaitis: Lietuva turi tapti tiltu tarp JAV, ES ir Rusijos
2012-04-12 16:18
P. Gylys: visuomenėje trūksta diskusijų, ar Lietuvai verta stoti į euro zoną
2012-04-11 14:10
Vilniuje trečią kartą rengiamas šių metų Europos futbolo čempionatui skirtas turnyras
2012-04-04 15:38
G. Rinkevičius: kiekvienas pats turi nuspręsti, kas yra menas
2012-03-29 13:10
Mokytojai stabdys švietimo reformą
2012-03-29 10:29
LDK-Karalystės Atkuriamoji Taryba atnaujina savo veiklą
2012-03-28 11:40
LDK-Karalystės Atkuriamoji Taryba atnaujina savo veiklą
2012-03-22 15:27
G. Navaitis: į žmonių supriešinimą investuoja suinteresuotos grupes
2012-03-19 11:43
Sukurtas politinis susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje"
««  11 | 12 | 13 | 14 | 15  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.