In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-04-19, penktadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2013-12-16 14:40
A. Stančikas: kaimas sensta
Vilnius, gruodžio 16 d. (ELTA). Ūkininkai sensta, o jaunimas skeptiškai žiūri į žemės ūkį, nes nėra motyvacijos ir stabilumo, teigia žemdirbių atstovai.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) surinktos statistikos duomenimis, pieno sektoriuje situacija yra tokia: 11 proc. ūkininkų yra vyresni nei 70 metų amžiaus, o 3 proc. - jaunesni nei 30 metų amžiaus, nors realiai dirbančių, žemdirbių atstovų teigimu, veikiausiai yra tik koks vienas procentas, likę įsiregistravo tik paramai gauti.

"Kaimas sensta, ūkininkai sensta, o jaunimas skeptiškai žiūri į žemės ūkį dėl labai paprastų dalykų: nėra motyvacijos, perspektyvos ir stabilumo", - sakė ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas pirmadienį per spaudos konferenciją naujienų agentūroje ELTA.

Pasak jo, norint jaunimui suteikti aiškesnę perspektyvą turi būti užtikrintas stabilumas, visa "2014-2020 metų rėmimo schema, ypač gyvulininkystės sektoriuje, turi būti aiškiai sudėliota, išdėstant, kokios bus numatytos programos, paramos dydžiai, taisyklės".

"To nėra, kas dveji metai viskas aukštyn kojom apsiverčia. Pavyzdžiui, sodininkystės sektoriuje buvo remiami svarainiai, prisisodinome, o paskui pasirodo nėra kur jų kišti. Gal ir smulkmenos, bet visa tai susideda, galvojant apie pasitikėjimą. (...) Sako: nyksta kaimas. Be abejo, taip ir yra. Vietiniai politikai gali stovėti prie mokyklos, kad jos neuždarytų, bet nebėra kam į ją eiti", - sakė A. Stančikas.

ŽŪR pirmininkas pasigenda realių priemonių, kurios padėtų smulkiesiems ūkininkams.

"Politikai labai garsiai kalba apie smulkų ūkininką, koks jis yra svarbus, bet niekas jam nepasakė, kaip jam reikia išgyventi, šeimą išlaikyti. Kodėl negalime kalbėti apie tai, kad smulkus ūkininkas turi užsidirbti, šalia verslas galėtų kurtis? Smulkus ūkininkas, turėdamas dvi karves, galėtų dar ir kelnes siūti, o atsidaręs mažą siuvyklėlę dar ir kaimyną įdarbinti", - sakė A. Stančikas.

ŽŪR pirmininkas pasisako už tai, kad tokiais atvejais tokiam "verslui būtų taikomi tokie patys mokesčiai kaip ir žemės ūkiui".

"Taip pamatytume, kaip iš lėto atsirastų nedideli versliukai prie smulkių ūkių. Tuo užsiimtų ne garbaus amžiaus ūkininkas, o jaunas", - įsitikinęs A. Stančikas, tačiau dialogą ta tema su valdžia jis apibūdino taip: "kalbam kaip nebylys su kurčiu: vienas žiopčioja, kitas negirdi".

ŽŪR atstovai pasigenda ir jaunų specialistų kaime. "Ką gi tos aukštosios mokyklos paruošia? Į Šiaulių apskritį per dvidešimt metų atėjo vienas veterinaras. Daugiau kitiems rūpi - kačiukai, šuniukai, arba baigia mokslus ir važiuoja į Angliją kopūstų kirst", - kalbėjo ŽŪR atstovas Jonas Vilionis.

Jie taip pat ragino lopyti spragas socialinėje sistemoje, esą dabartinė neskatina žmonių dirbti. "Už 50 litų jis (bedarbis. - ELTA) neina keturias valandas akmenų rinkti, nes sako: negausiu vaikams paramos, vaikai maisto negaus mokykloj, negausiu pašalpos", - neigiamą pavyzdį pateikė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

Vyras priminė, kad "kokius penkerius metus užtruko" įtikinti, kad reikia įteisinti paslaugų kvitus.

"Per ketvirtį už juos surinko 190 tūkst. litų, gal ir centai, bet juos surinko. Ir žmonės teisėtai dirba", - sakė J. Talmantas.
Kitos konferencijos
2018-03-05 16:16
Po ketverių metų okupacijos tiesiogines represijas patiria visa Krymo totorių bendruomenė
2018-01-24 11:18
Lietuva elektromobiliais lenkia tik Bulgariją
2018-01-24 10:50
Šiemet tikimasi naujų automobilių rinkos augimo
2018-01-23 13:03
Sociologas: studijomis nusivylę Lietuvos studentai yra linkę sukčiauti
2017-10-04 12:33
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-10-04 11:29
Lietuva dėl ŽIV situacijos sulaukė ir pagyrų, ir raginimų
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
2017-06-01 12:37
Grupės TALKA atstovai: vardas ir pavardė pagrindiniame paso puslapyje - tik valstybine kalba
2017-05-22 18:11
Pasaulio fitneso federacijos prezidentas E. Daubaras apgailestauja, kad federacijos veikla nesulaukia palaikymo Lietuvoje
2017-04-26 12:53
Sukurta Lietuvos vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.