In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-12-12, trečiadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2014-02-26 12:14
Jungiasi neparlamentinės "Lietuvos kelio" ir Lietuvos liaudies partijos
Vilnius, vasario 26 d. (ELTA). Neparlamentinės Lietuvos liaudies ir "Lietuvos kelio" partijos nusprendė jungtis į vieną politinį darinį.

Trečiadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje laikinai Lietuvos liaudies partijos pirmininko pareigas einantis Rimantas Kumpis bei "Lietuvos kelio" vadovė Lilijana Astra teigė, jog abiejų partijų programiniai nuostatai yra labai panašūs, todėl mažesnė "Lietuvos kelio" partija prisijungs prie Lietuvos liaudies partijos.

Pasak R. Kumpio, Lietuvoje neparlamentinėms partijoms yra kuriamos sudėtingos sąlygos gyvuoti, kadangi mažėja finansavimas bei buvo iškelta sunkiai įgyvendinama sąlyga, jog partijoje turi būti ne mažiau nei 2 tūkst. narių.

"Lietuvoje yra daugiau nei 20 politinių neparlamentinių partijų. Daryti pirmus žingsnius dėl bendros veiklos ir susijungimo buvo bandyta anksčiau. (...) Kažkam reikia parodyti pavyzdį ir šį procesą pradėti realiai", - sakė R. Kumpis.

Anot jo, mažoms partijoms sunku vykdyti politinę veiklą, nes "valstybės strategija yra eiti prie dvipartinės sistemos".

"Tai patvirtina ir reikalavimai įstatymu įtvirtinti partijos narių skaičiaus augimą - per dvejus metus partijos turi turėti ne mažiau nei 2 tūkst. narių. Mes, kaip mažosios partijos, jaučiamės nuskriaustos dėl to, kad partinės dotacijos faktiškai skiriamos tik parlamentinėms partijos. O tai yra dideli pinigai per metus - mano nepatikslintais duomenimis, maždaug 20 mln. litų per metus. Mums, gaunant lėšas tik iš gyventojų pajamų mokesčio ir nario mokesčio, konkuruoti yra sunku", - kalbėjo Lietuvos liaudies partijos pirmininkas.

Jis siūlė ir kitoms mažesnėms partijos kooperuotis, jungtis tarpusavyje ar prisišlieti prie parlamentinių politinių jėgų.

"Neskaitlingoms ir negaunančioms dotacijų partijoms bus sunku gyventi", - tikino jis.

Jis teigė, jog kovo pabaigoje vyksiančiame partijos suvažiavime bus ne tik patvirtintas susijungimas su "Lietuvos keliu", bet ir svarstomas klausimas dėl partijos vadovybės. Oficialiai Lietuvos liaudies partijos pirmininkė vis dar yra Kazimira Danutė Prunskienė, tačiau ji šiuo metu vis dar atsigauna po ligos, ir, R. Kumpio teigimu, neatmetamas variantas, jog partijos vadovas keisis.

"Turime signalų iš jos artimųjų, kad K. D. Prunskienė nori turėti lengvesnį privatų gyvenimą. (...) Matyt, suvažiavimas spręs ir partijos vadovybės klausimą. Partijos nariai ruošiasi galimam partijos pirmininkės pagerbimui ir jos pasitraukimui į garbingą poziciją. Bet tai neturėtų sustabdyti partijos veiklos", - sakė laikinai pareigas einant Lietuvos liaudies partijos vadovas.

Partijos "Lietuvos kelias" vadovė Lilijana Astra teigė, jog siekio jungtis pagrindas - bendras požiūris į valstybėje vykstančius dalykus. Tarp jų - ir į referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams bei naująją iniciatyvą - referendumą dėl euro įvedimo 2015 m.

"Referendumas yra demokratinė žmonių teisė spręsti, įtvirtinta Konstitucijoje. Visiškai nepagrįsta nuomonė, kad Europos Sąjunga (ES) grasins ar baus. Tai pono-baudžiauninko santykiai, kurių negali būti. ES yra unikali istorinė organizacija, paremta sutartimis ir derybomis su nacionalinėmis valstybėmis", - sakė L. Astra.

Jos teigimu, eurą norima įsivesti manipuliuojant vienais ekonominiais rodikliais, tačiau pamirštant kitus. Anot jos, tiesa, kad įsivedus eurą padidės eksportas, sumažės kitos išlaidos.

"Tačiau ar jauna šeima įpirks pieną, kurio kainos suapvalės? Ir jei neįpirks, ji emigruos", - sakė ji.

Pasak jos, euro įsivedimas gali dar labiau paskatinti ir taip vieną aukščiausių pasaulyje lietuvių emigraciją.

"Valstybei tai yra milžiniški nuostoliai. (...) Įgijęs kvalifikaciją ir išsilavinimą Lietuvoje, jaunas žmogus kuria pridėtinę vertę užsienyje", - sakė ji.

Ji siūlė remtis vis dar neskubančių įsivesti euro lenkų ir čekų pavyzdžiu.

Lietuvos liaudies partija nekėlė kandidato prezidento rinkimuose ir dar neapsisprendė, kurį iš pretendentų rems.

"Remsime tą, su kurio sutaps nuostatos", - sakė R. Kumpis.

Rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) partijos sąrašą ves buvęs socialdemokratas Andrius Šedžius.
Kitos konferencijos
2012-12-28 15:42
D. Arlauskas: oligarchai - ne tie, kurie turi daug turto
2012-12-21 15:03
Jaunieji talentai: Lietuva turi viltį
2012-12-12 09:58
Alternatyva įprastoms Kalėdoms - muzikinis projektas "Saulės vadavimo apeigos"
2012-12-04 13:57
Baltarusijos ambasadorius V. Dražinas: mūsų su Lietuva santykiai pagrįsti draugiškos kaimynystės ir pragmatiško bendradarbiavimo principais
2012-12-03 13:03
N. Venckienė: teismo sprendimas išteisinti A. Ūsą - iškreipta tiesa
2012-11-28 15:37
Kardiologai: keisdami įpročius galime išvengti 80 proc. infarkto atvejų
2012-11-27 14:48
Onkologai Lietuvoje pasigenda vėžio tyrimo ir gydymo strategijos
2012-11-26 16:36
Diskusija: strategijos nebuvimas valstybinei televizijai neleidžia pasiekti tikslų
2012-11-21 15:55
Kultūros centrai Lietuvoje - tarsi iš pelenų pakilę Feniksai
2012-11-13 15:37
Naudojimąsi banko kortelėmis atpigintų labiau išplėtotas jų tinklas
««  11 | 12 | 13 | 14 | 15  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.