In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-01-16, antradienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2015-02-19 12:55
Pieno gamintojai rinksis į visuotinį suvažiavimą
Vilnius, vasario 19 d. (ELTA). Lietuvos pieno gamintojai antradienį, vasario 24-ąją, rengia visuotinį suvažiavimą, kurio metu ketina aptarti sunkią šio sektoriaus gamintojų padėtį.

Pasak Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos (LPGA) pirmininko Jono Vilionio, suvažiavimą, kuris turėjo vykti dar lapkritį, bet buvo atšauktas, paskatino sudėtinga pieno gamintojų situacija, mažos produkcijos supirkimo kainos, žemos Europos Sąjungos (ES) tiesioginės išmokos šalies ūkininkams, tokių pačių sąlygų kaip ES žemdirbiams nebuvimas. Paskutinis visuotinis pieno gamintojų suvažiavimas vyko prieš porą metų.

"Visiems pieno gamintojams sakau: turi būti vienybė, ir mes prieš šitą oligopolinę sistemą turime kovoti, kad valdytume savo pieną. Jeigu mes, ūkininkai, nevaldysime savo pieno, nepasistatysime savo gamyklų. Vokietijoje, Danijoje, Olandijoje yra kooperatyvai, kooperuotos įmonės ir ten niekas nesiekia pelno, arba jei siekia, tai metų pabaigoje išmoka, o čia mes atiduodame pelną", - ketvirtadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Vilionis.

Numatoma, kad "Litexpo" parodų rūmuose vyksiančiame suvažiavime dalyvaus Premjeras Algirdas Butkevičius, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, taip pat Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, žemdirbiškų organizacijų bei įmonių atstovai. Iš viso suvažiavime tikimasi sulaukti per porą tūkstančių dalyvių.

Suvažiavimui rengiama rezoliucija, kurioje pieno gamintojai reikalaus, kad Vyriausybė pripažintų žemės ūkį valstybės prioritetine sritimi, kad nuo kovo 1 d. Seimas ir Vyriausybė užtikrintų, kad žaliavinio pieno supirkimo kaina nebūtų mažesnė nei ES vidurkis (šiai dienai ne mažesnė nei 32 euro centai). Pieno perdirbėjai norėtų, kad Vyriausybė motyvuotai kreiptųsi į Europos Komisiją dėl Rusijos embargo patirtų nuostolių kompensavimo ir 2015-aisiais metais - už 2014 m. gruodžio-2015 m. vasario mėnesius būtų kompensuoti pieno gamintojų patirti nuostoliai, siekiant bent iš dalies kompensuoti dėl tiesioginių išmokų moduliacijos per paskutinius dvejus metus pieno gamintojų patirtus nuostolius. Taip pat bus pakartotinai reikalaujama šiais metais ne vėliau kaip iki 2015 m. lapkričio 30 d. už kvotinio pieno toną išmokėti maksimaliai leistino dydžio 25,20 Eur/t išmokas. Ketinama reikalauti, kad valstybė paremtų pieno gamintojų kooperaciją, iš 2014-2020 metų Kaimo plėtros programos lėšų skirdama Kooperatinei pieno perdirbimo įmonei paramą su ne mažesniu kaip 80 proc. paramos intensyvumu, ne vėliau kaip iki šių metų gegužės-liepos gyvulininkystės ūkiams padidinti akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų normas 30 proc., nemažinant kuro normų augalininkystėms ir kitoms žemės ūkio šakoms ir t.t. Iš viso rezoliucijoje 19 reikalavimų.

Jeigu per vieną mėnesį nebus įvykdyti Lietuvos pieno rezoliucijoje išdėstyti reikalavimai, Lietuvos pieno gamintojai žada imtis griežtesnių priemonių savo teisėms ir teisėtiems interesams apginti.

Po suvažiavimo jos dalyviai ketina išvažiuoti į miestą ir prie pagrindinių institucijų - Seimo, Vyriausybės - dar kartą priminti apie savo problemas.

"Visi autobusais su signalais pravažiuosime pro Vyriausybę, su plakatais stabtelsime, jeigu leis. Mes duodame mėnesį laiko - jeigu po mėnesio nebus padaryta, susitiksime su valdžia, spręsime, ką daryti. Galbūt važiuosime su traktoriais, srutvežiais... Pažiūrėkite, Briuselyje, Prancūzijoje sudegino mokesčių inspekciją, nacionalinę agentūrą ir - nieko. Mes taikūs žmonės, norime gyventi ir dirbti, kad ir tas kaimas neištuštėtų, kas gi dirbs...", - nuogąstavo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas.

Statistikos departamento duomenimis, pernai metų trečiąjį ketvirtį vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos smuko 21,8 proc., lyginant su atitinkamu 2013 m. laikotarpiu.
Kitos konferencijos
2012-08-07 15:48
Ar olimpinės žaidynės suvienija lietuvių tautą?
2012-08-01 15:24
V. Stasiūnas: Lietuva kasmet pasigamina 2 mln. tonų naftos ekvivalento biokuro
2012-07-26 15:26
Z. Vaišvila: nebijojome dėl atominės elektrinės ginčytis su Maskva, o dabar neatsakingai elgiamės patys
2012-07-17 15:27
Prof. P. Gylys: kada nors tapsime euro zonos nariais
2012-07-12 14:50
Neigiamai vertinantys savo kraštą ir istoriją žmonės kenkia sau ir visuomenei
2012-07-05 15:54
R. Paulauskas: JAV į Arabų pavasario įvykius kišasi siekdamos savų interesų
2012-07-02 14:50
N. Venckienė Seimo rinkimuose žada mesti iššūkį I. Degutienei
2012-06-28 16:36
G. Nausėda: 3 proc. valstybės biudžeto deficitas pateisinamas tuo atveju, jei panašiu tempu išaugtų ir nominalusis BVP
2012-06-19 18:23
R. Ozolas: politinė valia yra aukščiau už įstatymą
2012-06-14 15:02
S. Jakeliūnas: nerekomenduotina investuoti skolintų pinigų į vertybinius popierius
««  11 | 12 | 13 | 14 | 15  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.