In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2018-12-16, sekmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2015-04-14 14:06
Vienijasi patriotinės jėgos
Vilnius, balandžio 14 d. (ELTA). Dvi neparlamentinės partijos - partija "Jaunoji Lietuva" ir Tautininkų sąjunga - pranešė apie ketinimą jungtis. Tikimasi, kad partijų susijungimas įvyks jau šią vasarą, prie jų prisidės ir kitos patriotiškai nusiteikusios organizacijos. Taip patriotinės jėgos ruošiasi kitąmet vyksiantiems Seimo rinkimams ir tikisi parlamente turėti frakciją.

"Jaunosios Lietuvos" ir Tautininkų sąjungos jungimasis įtvirtintas pasirašyta Lietuvos patriotinių jėgų jungimosi deklaracija.

Pasak Tautininkų sąjungos pirmininko Juliaus Pankos, šiuo metu visoje Europoje tautinės jėgos užimta tikrai ne paskutinę vietą pagal turimą politinę įtaką, vis gerina savo rezultatus vietinėje valdžioje, parlamentuose. Anot jo, atėjo laikas stiprinti tautinių jėgų turimą įtaką ir Lietuvoje, o šiam tikslui pasiekti pati būtiniausia priemonė yra vienybė.

"Aišku, mes labai tikimės, kad neapsiribos šis vienijimasis tik mūsų partijomis. Taip pat labai intensyvios derybos vyksta su Lietuvos centro partija (...), taip pat vyksta derybos su Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, tačiau dar neįvyko jų valdybos posėdis. Taip pat mes kviečiame ir pavienius patriotus, ir kitas nesusitepusias patriotines jėgas jungtis prie mūsų dabar jau kuriamos bendros politinės jėgos", - antradienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Panka.

"Jaunosios Lietuvos" pirmininkas Stanislovas Buškevičius teigė, kad Tautininkų sąjungos iniciatyva vienyti įvairias tautines patriotines jėgas atitinka šių dienų situaciją. Anot jo, naujasis darinys pasisakys už Lietuvos valstybės nepriklausomybę, laisvę, demokratiją, žmogaus teises, įstatymų viršenybę ir teisingumą.

"Idėja, kaip jau minėjau, yra labai gera. Mes pradedame pirmuosius žingsnius ir, kaip sako kinų patarlė, "tūkstančių mylių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio", ir, jeigu kažkokiame etape neužstrigsime, o reikia tikėtis, kad viskas bus gerai, tuomet planuojame Seimo rinkimuose dalyvauti žymiai didesniu frontu ir pasiekti, be abejo, geresnių rezultatų, nes išsiskaidžiusios politinės patriotinės organizacijos gauna žymiai mažiau balsų negu, mūsų manymu, galėtų gauti susivienijusios į vieną politinį darinį, nes iš tikrųjų tame flange būtent ir trūksta tokios jėgos", - neabejojo S. Buškevičius.

Politikas dabartine tautiniame patriotiniame politiniame sektoriuje pasigedo stiprios politinės jėgos, o konservatorių nelaikė ryškiais tradicijų, tautinių krikščioniškų vertybių puoselėtojais.

Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Marius Kundrotas taip pat džiaugėsi būsimu susijungimu. Jo teigimu, "tautininkus" ir "jaunalietuvius" vienytis įpareigoja ideologija, kuri iš esmės yra identiška, abi partijos visada pasisakė už nepriklausomą tautinę valstybę, kurioje patys piliečiai, lietuvių tautą nuspręstų savo likimą. Tautiškoji politinė niša, kaip ir liberalioji, kairioji politinė niša, objektyviai egzistuoja kiekvienoje modernioje demokratinėje visuomenėje, tačiau Lietuvoje ji dar šiuo metu nėra užimta. Tad susijungus patriotinėms partijoms, ši niša bus užpildyta, buvo įsitikinęs M. Kundrotas.

"Mes visą laiką pasisakėme už lietuvišką Lietuvą, kur klesti lietuvių kalba, lietuvių kultūra, visos gražiausios ir geriausios mūsų tautos tradicijos. Mes visą laiką pasisakėme už moralę, už dorą, sveiką šeimą, kurioje galėtų augti sveiki vaikai - mūsų tautos ateitis. Galų gale mes visą laiką pasisakėme už socialinį solidarumą t.y. tokią visuomenę, kurioje tiek turtingesni, tiek mažiau turtingi žmonės turėtų tam tikrų teisių ir bent jau, sakykime, oraus gyvenimo galimybių", - kalbėjo jis. Be to, anot M. Kundroto, jungtis įpareigojo ir rinkėjai - jie esą taip pat pasisako už moralę, socialinį teisingumą, tačiau iki šiol vengė balsuoti už vieną ar kitą tautinę partiją, nes šios išsisklaidžiusios.

Jungimosi ketinimas įtvirtintas Lietuvos patriotinių jėgų jungimosi deklaracijoje.

Susijungusios partijos per 2016 m. Seimo rinkimus tikisi į jį patekti bei įkurti tautinėms vertybėms atstovaujančią frakciją. Susijungtos partijos pavadinimas, kaip ir jos lyderis, kol kas yra atviras klausimas, tačiau tai darant žadama atsižvelgti į partijos vertybes ir ideologiją. Kiekvienai į vieningą organizaciją besijungiančiai partijai bus leista išlaikyti savo struktūrą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per kovą vykusius savivaldos rinkimus partija "Jaunoji Lietuva" gavo 4990, Tautininkų sąjunga - 2783 balsus. Už Lietuvos centro partiją balsavo 1751 rinkėjas.
Kitos konferencijos
2013-11-20 13:55
S. Brundza teigia sieksiąs atnaujinti jam iškeltą administracinę bylą
2013-11-12 14:33
Žemdirbių atstovai: aklai priimdami ES reikalavimus stabdome žemės ūkio plėtrą
2013-10-22 18:46
Ukrainos Krymo totorių lyderis: mes iki šiol neturime lygių teisių
2013-10-22 13:23
A. Stančikas: jeigu su Rusija bandysime kovoti vieni, liksime prie suskilusios geldos
2013-10-17 16:24
Maskvos valstybinis muzikinis teatras į Lietuvą grįžta su "Kapitono dukterimi"
2013-10-16 20:41
Naujame K. Krysko-Skambinės vaizdo klipe - kova už gyvenimą
2013-10-09 14:12
Valstiečių ir žaliųjų sąjunga: savivaldybių skurdinimas tęsiasi
2013-09-17 17:24
Baltarusijos ambasadorius V. Dražinas: kultūra suartina tautas
2013-09-17 13:16
Derliaus šventė Kaune: sodinukai prie Soboro, vištos - šalia Muzikinio teatro, egzotiškos prekės iš Indijos
2013-09-17 13:12
Derliaus šventė: sodinukai prie Soboro, vištos - šalia Muzikinio teatro, egzotiškos prekės iš Indijos
««  6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.