In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-04-21, sekmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2015-09-09 14:54
Nauja programėlė leis apsisaugoti nuo nesąžiningų taksistų
Vilnius, rugsėjo 9 d. (ELTA). Mažesnis taksi taikomas tarifas ne visada reiškia, kad už kelionę sumokėsite mažiau, neslepia kai kurie taksistai, ir pataria keleiviams, kaip nebūti apgautiems nesąžiningų taksistų.

Pasak sostinės taksi vežėjų asociacijos "Sosveta" atstovo Romualdo Bieliausko, keleivių apgavystės - vieša paslaptis, nes kai kurie taksistai, nesąžiningos taksi įmonės apgaudinėja, deklaruoja pigius įkainius, bet veža brangiau.

"Taksi verslas tiesiogiai yra susijęs su kuro kainomis. Jeigu kuras brangsta, turi kilti ir taksi paslaugos. Jeigu kuras pinga, tos paslaugos gali taip pat atpigti. (...) Važiuojant su pigiomis taksi įmonėmis atsiranda nenumatytas dalykas, kad nuvažiuoja brangiau negu su ta įmone, kuri deklaruoja brangesnį tarifą. Mes ir norėjome pasakyti, kad ta problema egzistuoja ir šiandien", - trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Bieliauskas ir priminė, kad šiuo metu taksi tarifo vidurkis Vilniuje siekia 50 euro centų už kilometrą.

Taksi įmonių darbuotojų profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkas Gediminas Sabaitis aiškino, kad taksi vežimo kaina priklauso nuo dispečerinės, o šiuo metu apie 80 proc. Vilniaus taksi vairuotojų dirba pagal individualios veiklos pažymėjimus, t. y. kaip savarankiški vežėjai.

"Pagal įstatymą savarankiškas vežėjas nustato vežimo kainą, bet visi jie priklauso nuo dispečerinių, nes be jos tu negausi užsakymų. Visi vairuotojai priversti eiti į dispečerines, kurios diktuoja vežimo kainą", - kalbėjo G. Sabaitis.

"Išgyventi taksistas negali - arba jisai priverstas kažką daryti, kad uždirbtų kažkokius pinigus, galėtų sumokėti mokesčius, išlaikyti šeimą, automobilį, arba jis turi paieškoti kitos darbo rūšies. Taksistas, norėdamas uždirbti tokiomis sąlygomis, kai įmonės deklaruoja labai pigų įkainį, priverstas apgaudinėti. Kad to nebūtų, mes ir norime apšviesti Vilniaus miesto gyventojus, tiksliau pasakius, taksi paslaugų vartotojus apie įvairius apgavystės būdus", - tikino R. Bieliauskas.

Dėl to taksistų atstovai patarė neapsigauti pigesniais taksi siūlomais tarifais ir atskleidė kai kuriuos taksistų, dažniausiai dirbančių pagal privačios veiklos patentus, apgaulės būdus. Dauguma jų susiję su taksometrų duomenų slėpimu, kai paprasčiausia lipnia juostele užklijuojamas taksi važiavimo tarifas ant taksometro - esą vežama pigesniu tarifu, nors taip nėra. Vairuotojai taip pat gudrauja nustatydami didesnes skaitliukų "permušimo" konstantas (įkainį "muša" ne kaip įprasta kas 100 m, o, pavyzdžiui, kas 80 m) ar taksistas nuspaudžia paslėptą mygtuką ir skaitliukas sukasi greičiau, nei turėtų, ir pan. "Progresyvesni" taksistai klientus gali apgauti ir nuotoliniu būdu. Taksistų atstovai sakė norį, kad žmonės visa tai žinotų ir galėtų kontroliuoti.

Taksistų atstovai taip pat pristatė naują pačių sukurtą taksi iškvietimo platformą kvieciutaksi.lt, kuri užkerta kelią panašioms apgaulėms. Priešingai nei kitos taksi iškvietimo programėlės, jos nereikia parsisiųsti - pakanka interneto naršyklės lange surinkti adresą. Programėlė keleiviams naudinga tuo, kad jame yra integruotas taksometras, kurio niekas negali pakeisti, išskyrus jį valdantį administratorių. Kelionės metu keleiviams pateikiamas brūkšninis kodas, galima stebėti kelionės maršrutą, kainą ir pan. Tokiu atveju taksi automobilio planšetėje rodomi duomenys sutampa su taksometro.
Kitos konferencijos
2019-03-22 11:36
Prezidento posto siekiantis A. Butė: mane diskriminuoja, o VRK tyli
2019-03-20 17:06
Kelią skinasi iniciatyva surengti referendumą, kad Lietuvoje būtų atsisakyta „sąrašinės" rinkimų sistemos
2019-03-13 11:31
A. Juozaičio komitetas traukiasi iš Europos Parlamento rinkimų
2019-03-13 10:58
A. Juozaičio komitetas traukiasi iš Europos Parlamento rinkimų
2019-02-28 13:02
Nuo kovo 1-osios įsigalioja nauja tvarka vaistinėse
2019-02-26 11:13
Vilniuje pristatytas analogų neturintis vandens sporto kompleksas
2019-02-18 15:24
V. Radžvilo komitetas pristatė rinkimų programą: J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa
2019-02-13 11:39
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai kaltina LRT pažeidus Konstituciją ir ketina kreiptis į teismą
2019-01-31 11:27
V. Radžvilas su komitetu dalyvaus EP rinkimuose: sprendimą dalyvauti lėmė politologinė analizė
2019-01-23 12:58
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai tvirtina patiriantys diskriminaciją
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.