In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-02-20, trečiadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2017-09-07 13:50
Naujoji žemės ūkio ir maisto taryba kritikuoja Žemės ūkio rūmus ir žada tapti tikraisiais žemdirbių atstovais
Vilnius, rugsėjo 7 d. (ELTA). Dabartine situacija žemės ūkio srityje nepatenkintos ūkininkų sąjungos ir asociacijos, rugpjūčio pabaigoje įsteigusios Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybą sieks atstovauti tikrojo ūkio nariams ir kaimo gyventojams. Taip pat naujoji taryba sieks ginti žemdirbių interesus, užtikrinti stabilią ūkininkų ekonominę ir teisinę padėtį bei skaidresnį įstatymų priėmimą ūkio klausimais.

Ketvirtadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyta naujoji taryba, jos nariai ir svarba visuomenei. Pristatyme dalyvavę Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Lietuvos šeimų ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas pabrėžė, kad pagrindinė priežastis steigti tarybą - abejotina ir nusistovėjusi Žemės ūkio rūmų veikla.

"Šalies žemės ūkio savivaldos sistemoje situacija tapo tokia, kad Žemės ūkio rūmuose sprendimus, aktualius žemdirbiams (bendrosios žemės ūkio politikos, pieno, grūdų, vaisių, aplinkosaugos, finansų ir kitais klausimais) priiminėja aritmetinė Žemės ūkio tarybos narių dauguma. Jų nuomonę mes gerbiame, bet tik jų kompetencijos ir atsakomybės ribose. Žemės ūkio rūmų tarybos posėdžių darbotvarkės neaptariamos Žemės ūkio rūmų prezidiume (jie daugiau nei metai nekviečiami). Jos spontaniškos, tikėtina, stumiamos "buldozerio" principu. Tai daug kartų priminta vadovybei, bet pokyčiai priešingi arba išvis nematomi", - tarybos įsteigimo sprendimą aiškino susirinkusieji.

Tarybos narių teigimu, problemų žemės ūkio sektoriuje yra nesuvokiamai daug ir jų kasmet vis daugėja. Pasak Grūdų augintojų asociacijos pirmininko A. Macijausko, norint gerinti žemdirbių ekonominę ir teisinę padėtį šalyje, ministerijos privalės atkreipti dėmesį į naująją tarybą ir bendradarbiauti priimant sprendimus.

"Visų pirma Žemės ūkio rūmai turėtų tiesiogiai atstovauti ūkiui, teikti jam paslaugas. Šiuo metu minėtos įstaigos veikla yra ribota ir abejotinos kompetencijos. Mes tiesiogiai atstovaujame visiems ūkio sektoriuje dirbantiems žmonėms, todėl tarybos balsas turės būti išgirstas. Jau dvidešimt penkerius metus niekam nepavyksta stabilizuoti žemės ūkio, nes priimant sprendimus nėra tariamasi su realaus ūkio atstovais. Nuo šiol atstovausime tikrajam kaimo žmogui, žemdirbiui, kuriam šiais laikais parama yra būtina", - sakė A.Macijauskas.

Apie Žemės ūkio rūmų neskaidrumą ir nekonkretumą kalbėjo ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis.

"Žemės ūkio rūmų darbuotojai, užuot teikę projektus, galimus įstatymų pakeitimus, tiesiog priima sprendimus be kitų nuomonės. Posėdžiai organizuojami nežinia kokia tvarka, nežinia kokiu metu. Aš, būdamas šios sąjungos nariu, iki šiol nežinau, iš kur gaunamas jos finansavimas ir t.t. Priimami nariai, kurie įstatymiškai negali būti priimami. Priimant sprendimus tokie nariai dažnai juos ir nulemia. Mūsų įkurta organizacija bus Seimui ir Vyriausybei patarianti organizacija, sprendimus priimsime bendru sutarimu. Tos organizacijos, kurios tiesiogiai atstovauja kaimo žmogui, yra maloniai kviečiamos prisijungti, o tokių organizacijų jau turime tiek, kad atstovautume visiems ūkio sektoriams", - sakė J.Sviderskis.

Ūkininkų sąjungos pirmininko J. Talmanto žodžiais, žemdirbiškų organizacijų nėra išklausoma, o tai daro tiesioginę žalą ūkiui.

"Jei paskaičiuotume, kiek žalos patiriame dėl kompetencijos trūkumo, skaičiai būtų milžiniški. Vien apie kofinansavimą ūkyje kalbame maždaug dešimt metų, tačiau niekas nejuda į priekį - jis yra nulinis". Tikiu, kad atrasime bendrą kalbą su žemės ūkio ir susiekimo ministrais dėl visų rūpimų klausimų", - kalbėjo J.Talmantas.

Šeimos ūkininkų sąjungos pirmininko Vido Juodsnukio teigimu, tarybos įsteigimas buvo būtinas ir ilgainiui atneš permainų.

"Yra daug problemų. Reikia pertvarkyti ūkio logistiką, rinkodarą ir t.t. Ypač sunku realizuoti savo ūkį, kai nėra išplėtota logistika. O kai daug tokių klausimų susirenka į vieną vietą, kai taip greitai kinta situacija tiek Lietuvoje tiek visoje Europoje, buvo būtina įkurti asociaciją, kuri neleistų žemdirbiams toliau kentėti dėl milžiniškų lėšų praradimų", - teigė V.Juodsnukis.

Tarybos pirmininkai bus skiriami metams, o tarybos finansavimas bus skirtas iš tos organizacijos, kuri tais metais pirmininkauja.
Kitos konferencijos
2013-01-31 12:32
ES naujų automobilių rinką praėjusiais metais sukrėtė 8,2 proc. nuosmukis
2013-01-28 16:36
J. Panka: visuomenė nebebijo Kovo 11-osios eitynių, ir pastangos jas drausti yra tuščios
2013-01-10 14:36
Z. Vaišvila: valdžios atstovai, nepaisantys referendumu išreikštos tautos valios, laužo priesaiką
2013-01-04 14:29
Akademikas J. Grigas: objektyviai Lietuvoje nėra jokio pagrindo jaustis nelaimingu
2012-12-28 15:42
D. Arlauskas: oligarchai - ne tie, kurie turi daug turto
2012-12-21 15:03
Jaunieji talentai: Lietuva turi viltį
2012-12-12 09:58
Alternatyva įprastoms Kalėdoms - muzikinis projektas "Saulės vadavimo apeigos"
2012-12-04 13:57
Baltarusijos ambasadorius V. Dražinas: mūsų su Lietuva santykiai pagrįsti draugiškos kaimynystės ir pragmatiško bendradarbiavimo principais
2012-12-03 13:03
N. Venckienė: teismo sprendimas išteisinti A. Ūsą - iškreipta tiesa
2012-11-28 15:37
Kardiologai: keisdami įpročius galime išvengti 80 proc. infarkto atvejų
««  11 | 12 | 13 | 14 | 15  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.