In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-02-18, pirmadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2018-04-24 11:36
Žemdirbiai: B. Markausko darbas mus tenkina
Vilnius, balandžio 24 d. (ELTA). Žemdirbių organizacijų vadovai sako, kad žemės ūkio ministro Broniaus Markausko darbas juos tenkina ir kad žemdirbiai nesutinka su jo atleidimu.

"Ministrą seniai žinome, jis iš mūsų tarpo, žemdirbys. Jam suversta kaltė, kad jis dirbo, bet jis tikrai nedirbo ir tas motinos ūkis primestas dėl kelių hektarų, tarsi jis didžiausią nusikaltimą padaręs. Mes išplatinome pranešimą, kad žemdirbiškos organizacijos nesutinka su tuo (atleidimu - ELTA) ir prašome tiek Prezidentūros, tiek Seimo, kad ministras B. Markauskas liktų dirbti”, - antradienį sakė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos pirmininkas Jonas Vilionis.

Jis taip pat pridūrė, kad B. Markausko darbas žemdirbius tenkina, nors problemų yra ir pieno, ir grūdų, ir cukrinių runkelių sektoriuose.

Tuo metu Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis sakė, kad B. Markausko darbas tikrai tenkina ir kad jis yra sąžiningas bei moralus žmogus.

"Turbūt kai kurie klausimai, kokius B. Markauskas yra iškėlęs viešumoj, kai kam pradėjo nepatikti”, - sakė jis.

Pasak jo, tokie klausimai apima žemdirbius, perdirbėjus, prekybininkus ir valstybę. Apie tai, anot J. Sviderskio, kalba B. Markauskas, ir tai kelia priešpriešą.

"Antras dalykas - dėl prasidėjusios Žemės ūkio ministerijos pertvarkos. Ne paslaptis, kad keičiantis valdžiai buvo žmonių, kurie buvo įdarbinti institucijose, o kai buvo pradėta pertvarka, vienas iš motyvų, kad kažkam nepatiko ir jie pradėjo ieškoti priežasčių”, - sakė J. Sviderskis.

Jis taip pat paminėjo ir žuvininkystės problemas bei žemdirbiškų organizacijų reikalavimus supaprastinti viešuosius pirkimus, kad trumpajai maisto grandinei - mokykloms, darželiams, kalėjimams - vartotojams butų patiekta lietuviška, o ne atvežtinė produkcija.

J. Sviderkis sakė, kad, kalbant apie tiesiogines išmokas, jos yra mokamos ne žemės savininkams, o žemės savininkui negautoms pajamoms padengti, t. y. žemdirbiui.

"Toj grandinėj tarp tų keturių subjektų, kuriuos minėjau, tas balansas yra blogas ir daug kam netinka. Jei žmogus, kuris turi žemės ir jos nedirba, tai kodėl jis tą žemę turi? Tai tada bus tikslas pasipelnyti iš žemės laukiant progos parduoti. Kad ministras neturėjo žodinio sutarimo, aš negaliu pasakyti. Aš manau, kad jis turėjo ir apie tai buvo kalbėta”, - kalbėjo J. Sviderskis.

Jis pridūrė, kad dabar yra milijonas žemės sklypų, o žemės savininkų - apie 80 tūkst. Ir kad "jų vandenyne” susigaudyti sunku, nes Registrų centras jų nemokamai nedalija.

ELTA primena, kad anksčiau naujienų portalas 15min.lt pranešė, jog B. Markausko šeima, ūkininkaudama Klaipėdos rajone, kai kurių sklypų šeimininkams nemoka nuomos mokesčio.

Paaiškėjo, kad faktiškai B. Markausko motina Sofija Markauskienė apie 5 metus naudojosi sklypais be leidimo, o Nacionalinė mokėjimo agentūra S. Markauskienei mokėjo Europos Sąjungos išmokas už keturis sklypus, kuriuos ji dirba be nuomos sutarčių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau LRT radijui sakė, kad B. Markauskas neturi nei politinės, nei moralinės teisės likti poste, nes jis ją prarado.

Tuo metu Ministras Pirmininkas kalbėjo, kad po Prezidentės raginimo B. Markauskui dirbti būtų sunku, bet įmanoma. Po antradienio susitikimo su B. Markausku Saulius Skvernelis sakė dar negalintis priimti sprendimo dėl jo likimo poste, nes trūksta įrodymų.
Kitos konferencijos
2014-03-26 15:22
Kauno centre - mūks galvijai, kaukšės kanopos
2014-02-26 12:14
Jungiasi neparlamentinės "Lietuvos kelio" ir Lietuvos liaudies partijos
2014-02-21 12:23
Lietuvoje planuojamas dar vienas referendumas, šįkart - prieš euro įvedimą
2014-02-20 17:33
Knygų mugėje bus pristatyta ir svečių iš Rusijos kūryba
2014-02-05 12:03
Studentai nenori nemokamo ir visiems prieinamo aukštojo mokslo
2014-01-30 12:16
Apie dingusius vaikus nuo šiol bus galima pranešti specialia karštąja linija 116000
2014-01-23 12:05
Naujų automobilių rinka Lietuvoje stagnuoja, naudotų - muša rekordus
2014-01-17 18:33
"Vilniaus taupomojoje kasoje" indėlius laikė apie 8 tūkst. asmenų
2014-01-17 17:34
"Vilniaus taupomojoje kasoje" indėlius laikė apie 8 tūkst. asmenų
2013-12-18 14:13
I. Barysas: Metų bušido kovotojo titulas - geriausia dovana gimtadienio proga
««  6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.