In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 21, sekmadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
APIE MUS
Į titulinį Išsaugoti Spausdinti
UAB Lietuvos naujienų agentūra ELTA
Gedimino pr. 21/2
Vilnius, LT-01103
Lietuva
Telefonas +370 5 2616140
El. adresas zinios@elta.lt
Kas yra ELTA?
ELTA - pirmaujanti žinių agentūra Baltijos šalyse. ELTA - ant ilgametės patirties pamato išaugusi dinamiška ir moderni nacionalinė naujienų agentūra, teikianti aktualią, patikimą, subalansuotą informaciją.

ELTA - svarbiausios Lietuvos ir pasaulio naujienos, pristatomos patogiai ir laiku. Eltos svetainėje www.elta.lt visą parą nuolat atnaujinama originali ir verstinė informacija apie politiką, verslą, sportą, kultūrą, teisėsaugą, pramogas.

Eltos naujienų agentūroje dirba patyrę žurnalistai, fotokorespondentai, vertėjai, redaktoriai. Eltos fotobanke sukaupta per 100 tūkstančių archyvinių nuotraukų nuo 1985 m.

Kiekvieną rytą ELTA praneša, kokie įvykiai tą dieną numatomi Lietuvoje, kuo prieš keletą metų ar šimtmečių konkreti diena buvo svarbi Lietuvai ir pasauliui, ką rašo šalies ir pasaulio spauda. ELTA skelbia visuomenės nuomonės apklausas, politologų komentarus, interviu su žinomais ir įtakingais žmonėmis. Verslo sraute - šalies įmonių naujienos, reguliariai pateikiamos Lietuvos ir pasaulio akcijų biržų žinios, valiutų kursai, tarptautinės verslo naujienos. Visas Eltos žinių srautas nuo 1996 m. archyvuojamas klientams prieinamoje duomenų bazėje.

ELTA Jums siūlo ir naują modernią spaudos konferencijų salę, kurioje galima rengti konferencijas, seminarus, pasitarimus, mokymus.
Eltos žmonės
Eltos informaciją kuria geriausi žurnalistai-profesionalai, renkantys žinias tik etiškais ir teisėtais būdais. Eltos komanda yra operatyvi, bet ne paviršutiniška; aštri, bet ne tendencinga; konkurencinga, bet ne įžūli; principinga, bet ne tiesmuka.
Eltos klientai
Įvairiapuses, profesionaliai parengtas Eltos žinias ir vaizdus skelbia nacionaliniai, regioniniai ir rajoniniai dienraščiai, savaitraščiai, žurnalai, taip pat nacionalinės ir regioninės televizijos bei radijo stotys, užsienio lietuvių spauda.

Kiekvieną dieną Eltos interneto svetainėje prie pagrindinio Eltos naujienų srauto prisijungia Prezidentūros, Vyriausybės, Seimo nariai, ministerijų ir kitų valstybės įstaigų tarnautojai, diplomatinių atstovybių Lietuvoje ir užsienyje darbuotojai, Lietuvos ir užsienio verslo įmonių ir organizacijų vadovai ir vadybininkai, privatūs vartotojai. Užsienio šalių firmų vadovai ir investuotojai skaito informacijas anglų ar rusų kalbomis.
ELTOS VERTYBĖS
Objektyvumas - skelbiama tik balansuota informacija, kurioje visada pateikiama ir kita pusė. ELTA yra nepriklausoma agentūra, nesusijusi su jokiomis ideologijomis, politinėmis partijomis ar politikais.
Patikimumas - skelbiamos tik patikrintos žinios, remiamasi tik patikimais šaltiniais;
Operatyvumas - patikimas žinias ELTA praneša pirmoji.
Analitiškumas - šalia grynos informacijos ELTA pateikia platų ir balansuotą solidžių ekspertų, analitikų, komentatorių nuomonių spektrą svarbiausiais ir karščiausiais Lietuvos bei pasaulio politikos, verslo, kultūros klausimais.
NAUJA. TIKRA. LAIKU.
Eltos istorija
ELTA įkurta 1920 metais. Pirmasis agentūros direktorius, šveicarų kilmės literatūros profesorius, publicistas, visuomenės veikėjas, filosofijos daktaras Juozas Eretas siekė, jog Eltos žinių srautas būtų operatyvus ir patikimas kaip šveicariškas laikrodis. 1920 - 1940 metais ELTA turėjo tiesioginį ryšį su žymiausiomis užsienio agentūromis. Penki teletaipai "stukseno" tuometinių žinių agentūrų REUTERS, DNB, HAVAS, STEFANI ir TASS žinias.

1940 metais bolševikams okupavus Lietuvą, ELTA buvo įtraukta į vieningą SSRS informacinių tarnybų sistemą - TASS'ą ir nuo 1940 iki 1990 metų užsienio žinias gaudavo iš Maskvos.

1990 metais atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ELTA susigrąžino savarankiškumą ir tiesioginius ryšius su didžiosiomis pasaulio agentūromis.

1996 metais iš valstybinės agentūros ELTA tapo nepriklausoma nacionaline naujienų agentūra, rengiančia ir platinančia tikslią, patikimą ir nešališką informaciją.

2015 metais Lietuvos telegramų agentūra ELTA tapo UAB.
Eltos misija
ELTA žodžiu ir vaizdu objektyviai informuoja apie Lietuvos ir pasaulio įvykius bei padeda suprasti, ką jie reiškia. ELTA tenkina įvairiausius savo klientų - žiniasklaidos, verslo vadovų, valstybės įstaigų - informacinius poreikius. ELTA yra orientyras politikoje ir versle, užtikrinantis geriausius sprendimus. ELTA žino, ką nori sužinoti klientas - tai informacija, kuri padeda tapti lyderiu.
© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.