In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 19, penktadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2010-02-15 16:09
Maloniai kviečiame 2010 m. vasario 20 d. (šeštadienį) 16 val. į
Vilniaus rotušėje rengiamą popietę su muzikologu
Viktoru GERULAIČIU
(60-ioms gimimo metinėms)

Dalyvauja
Indrė Baikštytė (fortepijonas),
Povilas Jacunskas (violončelė),
Kazys Stonkus (akordeonas),
Čiurlionio kvartetas
JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)
DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)
GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)
SAULIUS LIPČIUS (violončelė)

Viktoras Gerulaitis gimė 1950 02 12 Kaune, lietuvių kalbos ir literatūros bei geografijos mokytojų šeimoje. Tais pačiais metais šeima persikėlė į Klaipėdą. Čia pradėjo privačiai mokytis skambinti pianinu. 1960 m., apsigyvenus Palangoje, įstojo į muzikos mokyklą. Palangoje prasidėjo pirmieji literatūros ir muzikos kūrybos bandymai. Nuo 1964 m. V.Gerulaitis gyvena Vilniuje. Palangoje baigęs vidurinės mokyklos aštuonias klases, o muzikos mokyklos keturias, įstojo į tuometinio J. Tallat-Kelpšos muzikos technikumo J. Gaižausko kompozicijos klasę.
Po antro kurso neįvykusiam kompozitoriui buvo pasiūlyta pereiti į birbynės ar trombono klasę, tačiau kažkodėl jis atsidūrė muzikos teorijos specialybės moksleivių tarpe. Taip prasidėjo ilgas kelias į muzikologiją. Jis baigėsi 1980 m., kai tuometinės Valstybinės konservatorijos absolventui buvo įteiktas vadinamasis raudonas diplomas. V. Gerulaičiui iš karto buvo pasiūlyta likti dėstyti Konservatorijoje muzikos istorijos kursą. Tai iki šiol jis ir daro.
Tiesa, muzikos literatūros (istorijos) mokytoju pradėjo dirbti 1973 metais Vilniaus trečiojoje muzikos mokykloje. Maždaug prieš 35-erius metus prasidėjo reikalai su TV, radijumi, Filharmonija ir spauda.
Didelio populiarumo susilaukė V.Gerulaičio radijo laidos "Tautos gaida" ir "Likimai", TV laidų ciklai "Muzikos pamokos", "Muzikos istorijos" ir kt.
1994 m. parašyta mokymo priemonė "Muzikos stilių raida" buvo įvertinta Švietimo ministerijos premija.
Šalia šios pastovios veiklos įvairiu metu V. Gerulaitis buvo ir Valstybinės filharmonijos vaikų ir jaunimo skyriaus vadovu, Lietuvos kompozitorių sąjungos valdybos atsakinguoju sekretorium, LTV muzikos redakcijos vyriausiuoju redaktorium, "Literatūros ir meno" vyr. redaktoriaus pavaduotoju, Vyriausybės patarėju kultūros klausimais ir t. t. Beje, V. Gerulaičio iniciatyva 1991 m. buvo įkurtas Lietuvos kultūros institutas, kurio direktoriumi jis buvo neilgą instituto gyvavimo laiką. Ši įstaiga buvo sukurta Švedų instituto pavyzdžiu ir kėlė sau tikslus užsiimti plačiašake ir visapusiška Lietuvos kultūros būklės tyrinėjimų ir sklaidos pasaulyje veikla.
Bene didžiausią dėmesį savo gyvenime V. Gerulaitis skiria muzikos švietėjiškai veiklai: veda ir komentuoja įvairių žanrų koncertus ir muzikos renginius, skaito paskaitas įvairiuose Lietuvos miestuose. Jo iniciatyva nuo 1998 m. buvo pradėtas rengti Šiaurės Lietuvos muzikos festivalis, o nuo 2002 metų iki šiol gyvuoja "Dainavos šalies" muzikos festivalis Alytaus apskrityje. Abu šie regioniniai festivaliai, vienas buvo, o kitas tebėra tarptautiniai. V. Gerulaitis yra šių festivalių meno vadovas. Tokia ir panaši veikla tęsiasi kol kas tęsiasi ir toliau.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.