In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 19, penktadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2010-03-20 10:18
Dokumentų teisėtumui tikrinti bus skirta daugiau dėmesio
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos šiais metais didelį dėmesį skirs planavimo ir statybos dokumentų teisėtumui tikrinti.
„Praėjusių metų statistika parodė, kad nusižengiant teisės aktams išduotų projektavimo sąlygų sąvadų ir statybos leidimų skaičius mažėja, tačiau tokių pažeidimų vis tiek dar yra pakankamai. Norėtume, kad šitas reiškinys iš viso išnyktų", - sakė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė.
Inspekcijos pareigūnai praėjusiais metais dešimtyje savivaldybių atliko patikrinimų. Norėta išsiaiškinti ar savivaldybių administracijos teisėtai yra išdavusios statinio projektavimo sąlygų sąvadus. Patikrinus 41 projektavimo sąlygų sąvadą nustatyta, kad 28 statinio projektavimo sąlygų sąvadai išduoti su pažeidimais, tarp jų kai kurie projektavimo sąlygų sąvadai išduoti nesant pagal Teritorijų planavimo įstatymą reikalingo teritorijų planavimo dokumento. Patikrinimų išvados ir pasiūlymai pašalinti nustatytus teisės aktų pažeidimus arba panaikinti išduotus statinio projektavimo sąlygų sąvadus pateikti savivaldybių administracijų direktoriams ir apie tai informuoti apskričių viršininkai.
Tikrinant dokumentus prioritetas buvo teikiamas ypatingų statinių, statinių saugomose teritorijose projektavimo sąlygų sąvadams, pagal kuriuos statinių techniniai projektai tik pradėti rengti.
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai taip pat tikrino, ar savivaldybių administracijos teisėtai išduoda leidimus statybai. Iš 42 patikrintų statybos leidimų net 40 buvo išduoti su pažeidimais, tarp jų 12 statybos leidimų iš viso negalėjo būti išduoti. Patikrinimų išvados ir pasiūlymai pašalinti nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus arba panaikinti išduotus statybos leidimus pateikti savivaldybių administracijų direktoriams ir apie tai informuoti apskričių viršininkai.
Apskričių viršininkų administracijose dirbę teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros specialistai praėjusiais metais taip pat tikrino, ar projektavimo sąlygų sąvadai statinių projektams rengti, statinių projektai bei statybų leidimai buvo išduoti nepažeidžiant teisės aktų.
Nustatyta, kad iš patikrintų 1169 statinio projektavimo sąlygų sąvadų statinių projektams rengti (tarp jų 450 ypatingų statinių projektams rengti) 234 statinio projektavimo sąlygų sąvadai buvo išduoti pažeidžiant teisės aktų nustatytas procedūras. 122 statinio projektavimo sąlygų sąvadai ypatingų statinių projektams rengti taip pat buvo išduoti pažeidžiant teisės aktų nustatytas procedūras.
Iš patikrintų 1539 statinių projektų (tarp jų 426 ypatingų statinių), pagal kuriuos buvo išduoti leidimai statybai, nustatyta, kad 225 statinių projektai buvo su procedūrų pažeidimais. Taip pat nustatyta, kad 95 ypatingų statinių projektai, pagal kuriuos išduoti statybos leidimai, buvo su teisės aktų nustatytų procedūrų pažeidimais.
„Galima daryti išvadą, jog vykdant statybos valstybinę priežiūrą statinių projektavimo srityje per mažai dėmesio skirta teisės aktais nustatytoms poveikio priemonėms, kad minėti pažeidimai ateityje nesikartotų", - sakė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė L. Nalivaikienė.

Daugiau informacijos:

Darius Babickas
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos
Atstovas ryšiams su visuomene
Tel.: 272 2057
El. paštas: d.babickas@vtpsi.am.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.