In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 21, sekmadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2011-03-28 10:56
Pirmą kartą išleistos humoristinės pokario partizanų dainos
Kauno folkloro ansamblis „Kupolė" kompaktinėje plokštelėje išleido pokario partizanų dainų rinkinį „Linksmos partizanų dainos". Šalyje tai pirmas tokio pobūdžio rinkinys, parodantys, kad kovotojai prieš sovietų okupaciją miškuose dainavo ne vien liūdnas, lyriškas dainas, bet ir aštrios satyros bei humoro kupinus savos kūrybos kūrinius, nevengdami šiurkščių ir nepadorių žodžių.

Kaip sakė folkloro ansamblio „Kupolė" vadovas Antanas Bernatonis, ansamblio nariai ilgai rinko partizanų dainas lankydami pagyvenusius žmones šalies kaimuose. „Be liūdnų, ilgesingų ir lyriškų dainų jie padainuodavo ir visai kitokių, dėl aštrių ir nepadorių žodžių, kartais netgi nelabai scenai tinkančių kūrinių. Jie nederėjo prie anksčiau mūsų ansamblio išleisto rimtų partizaninių dainų rinkinio, todėl išleidome atskirą kompaktinę plokštelę", - pasakojo jis.

Partizanų linksmosios kūrybos taikiklyje dažniausiai būdavo stribai, prievarta kuriamos kolūkinės sistemos veikėjai. „Ėjo stribas per kurortą ir išmindžioj karvės tortą", „Pilvą pančiu užsirišęs, žvaigžde šikną užsikišęs", - tokiais žodžiais pasipriešinimo kovų dalyviai pašiepdavo savo priešus.

A.Bernatonio teigimu, partizanų dainos greitai paplito tarp gyventojų ir buvo slapčia dainuojamos per pasilinksminimus, platinamos sąsiuviniuose, nedideliuose pogrindžio leidinukuose. „Tiesiogiai stribų, aišku, niekas negalėjo išjuokti, todėl lietuviai jautė pasitenkinimą bent tokiu būdų atsimokėdami už patiriamas skriaudas. Taip pat ši kūryba parodo, kad nežmoniškos partizanų gyvenimo sąlygos, nuolatiniai pavojai, bendražygių žūtys ir išdavystės nepalaužė pasipriešinimo dvasios", - kalbėjo A.Bernatonis.

„Kupolė" linksmas partizanų dainas jau ne kartą yra atlikusi įvairiuose pasirodymuose, dainų šventėje ir visada sulaukdavo itin šiltos publikos reakcijos.

Kompaktinėje plokštelėje yra 21 daina. Jos pristatymas įvyks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje kovo 31 d., 17.30 val.

Daugiau informacijos:
Antanas Bernatonis 8 682 17377

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.