In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 03 19, antradienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2011-06-16 11:35
Šeštadienį atidaromoje „Jaunojo dizainerio prizo" parodoje bus paskelbti
nugalėtojai
Pranešimas žiniasklaidai
2011 m. birželis 16 d.


Šį šeštadienį, birželio 18 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) pastate „Titanikas" atidaroma „Jaunojo dizainerio prizo" paroda ir bus paskelbta, kas šiemet tapo šio pirmą kartą surengto konkurso nugalėtojais.

„Atidarymas ir apdovanojimai šiemet sutampa su didžiule Vilniaus miesto renginių programa „Tebūnie naktis" ir bus vienas solidžiausių jos akcentų", - sako apdovanojimų iniciatoriaus VDA Dizaino inovacijų centro (DIC) vadovas Marius Urbanavičius.

Iš daugiau nei 80 konkursui įvairių mokyklų dizaino studentų pateiktų darbų parodai atrinkti 17: po 6 produkto ir grafinio dizaino ir 5 mados dizaino. Kiekvienos kategorijos I vietos nugalėtojui bus įteiktas 4000 Lt piniginis prizas.

„Jaunojo dizainerio prizo" konkursui pateiktus darbus vertino 7 narių komisija: baldų dizaineriai Nauris Kalinauskas ir Vytautas Puzeras, grafikos dizaineriai Aidas Urbelis ir Paulius Gasiūnas, mados dizaineriai Sandra Straukaitė ir Vitalis Čepkauskas bei DIC direktorius Marius Urbanavičius. Atrenkant projektus parodai ir prizinėms vietoms, daugiausia dėmesio buvo kreipiama į jų originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu ir koncepcijos pristatymo būdą.

Vertindamas daugiausia dalyvių sulaukusios daikto/pramoninio dizaino kategorijos darbus, dizaino studijos „Contraforma" vadovas N.Kalinauskas džiaugėsi, kad buvo kam skirti pagrindinį titulą, tačiau apgailestavo, kad mažai pretendentų teikė pramoninio gaminio dizaino projektus. „Na, bet mes baldininkų šalis, todėl nenuostabu, kad dauguma studentų šiai kategorijai siūlė būtent baldų dizaino idėjas. Beje, linkėčiau jaunimui daugiau kurti už akademinės disciplinos rėmų, nes diplominiai ar kursiniai darbai, kurios pristatė dauguma autorių, ir taip jau yra įvertinti", - sakė dizaineris.

Jam pritaria ir drabužių dizainerė Sandra Straukaitė, pripažinusi, kad nors konkursas neturėtų būtų pagrindinė paskata kurti, jis suteikia galimybę būti pastebėtiems. Dizainerė išdavė, kad, vertindama pretendentų į „Jaunojo dizainerio prizą" darbus, atrado ir iki šiol negirdėtų, tačiau akivaizdų potencialą turinčių kūrėjų.

„Jaunojo dizainerio prizo" konkurse dalyvavo įvairių mokyklų dizaino specialybių bakalauro studentai: 61 iš VDA, 15 iš Kauno kolegijos, 5 iš Vilniaus dizaino kolegijos ir 2 iš Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos.

Konkursą finansuoja LR Švietimo ministerija, remia bendrovė TEO, žurnalas „Namas ir aš", dailės reikmenų parduotuvė „Dailu".

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti Dic.lt ir Jaunojo dizainerio prizo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook".

Dizainas - kūrybinis procesas, sprendžiantis problemas, susijusias su vartojimo kultūra, jungiantis kūrybiškumą, technologiją ir vadybą, kurio rezultatas yra produktas arba paslauga.

Dizaino sritys:
Grafinis arba komunikacijų dizainas: pakuotės dizainas, knygų dizainas, interaktyvus dizainas, šrifto dizainas, iliustracijos dizainas, ženklodaros arba brandingo dizainas, reklamos dizainas, leidybos dizainas ir t.t.
Produkto arba industrinis dizainas: produkto dizainas, baldų dizainas, industrinis dizainas, paslaugos arba serviso dizainas, mados ir tekstilės dizainas, transporto dizainas, interjero dizainas ir t.t.

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro 2008 m atliktas tyrimas „Lietuvos dizaino galimybių studija"

Dizainą, kaip integralią Europos inovacijų politikos dalį, deklaruoja 2009 m. Europos Komisijos paskelbtas darbinis dokumentas „Dizainas - į vartotoją orientuotų inovacijų katalizatorius" SEC(2009)501.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.