In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 03 19, antradienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2011-06-20 10:01
Paskelbti "Jaunojo dizainerio prizo" laimėtojai
Pranešimas žiniasklaidai
2011 m. birželis 20 d.

Savaitgalį Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centre, ekspozicinėse erdvėse "Titanikas", atidarytoje "Jaunojo dizainerio prizo" parodoje buvo paskelbti šio pirmą kartą surengto konkurso nugalėtojai trijose kategorijose.

Produkto/industrinio dizaino kategorijoje I vieta atiteko VDA bakalaurui Arūnui Sukarevičiui, pristačiusiam krėslą su kišenėmis. Jaunojo dizainerio sukurtą krėslą sudaro medinis karkasas ir keičiamas tekstilinis "rūbas", kuris gali kisti priklausomai nuo savininko charakterio - nuo kuklaus švarko ir panko striukės.

Papildomas šios kategorijos prizas atiteko Deividui Juozulynui, konkursui pateikusiam savo sukurtą medžiagų porėtumo analizės prietaisą - tai prie personalinio kompiuterio jungiamas stalinis laboratorinis prietaisas, ultragarso būdu nustatantis žmogui pavojingų mikoplazmų kiekį grūduose. Šio savo formą grūdą primenančio prietaiso gamyba serijiniu būdu ne tik atpigintų maisto produktų kokybės kontrolę, bet ir padarytų tokią kontrolę galimą daugelyje vietų. Šis prietaisas buvo kuriamas kartu su įmone "Elinta", ketinančia įdiegti jį gamyboje.

Grafinio/komunikacijos dizaino kategorijoje I-uoju prizu apdovanota Laima Griciūtė, sukūrusi vizualines priemones gamtosaugos tikslams. Savo projektu VDA bakalaurė siekia atkreipti dėmesį į nykstančias Kuršių nerijos gyvūnijos rūšis, perkurdama bei papildydama jau esamus objektus - komunikacijai pasitelkiami stacionarūs žiūronai, plakatai, lankstinukai, atšvaitai.

Papildomą šios kategorijos prizą laimėjo Simona Mikolaitytė, sukūrusi socialinius plakatus, skatinančius saugoti lietuvių kalbą. Autorės pasirinktas sprendimas - lietuvių liaudies audinio grafikos ir kolorito fone pristatyti negirdėtus ar užmirštus lietuviškus keiksmažodžius. Žiūrintiems plakatus, S.Mikolaitytė linki: kad Jūs skaitydami iš juoko žagsėtumėt, žagsuliui numalšint vandens neturėtumėt, kaimynas alaus neįpiltų ir nuo žagsulio jums antakiai pražiltų! Kad jus kur devynios!

Mados dizaino kategorijoje triumfavo Dainius Bendikas, konkurso komisijai pristatęs naujausią savo darbą - eksperimentinę vyriškų drabužių kolekciją "Menulio vienuolis". Naujausia jaunojo dizainerio kolekcija, kurios koloritą įtakojo 2010 m. birželio 26 d. stebėtas mėnulio užtemimas, išsiskiria ne tik personažo - kosmoso erdvės filosofo, keliautojo mintimis - diktuojama savita estetika, bet ir judėjimo laisvę ir patogumą užtikrinančiomis drabužių bei avalynės konstrukcijomis, taip pat originaliomis, skulptūros būdu sukurtomis "Mėnulio skrybėlėmis". Jaunasis dizaineris 2009 m. debiutavo festivalyje "Mados infekcija" su kolekcija "Infiltruotieji".

Papildomas šios kategorijos prizas atiteko Giedrei Anužytei sukūrusiai kolekciją "Saulėta kultūra. Strazdanoti". Gatvės madai atstovaujančios kolekcijos audiniams pasitelktas originalus strazdanų motyvas, atsikartojantis drabužiuose, batuose, rankinėse.

LR Švietimo ministerijos ir bendrovės TEO remiamo "Jaunojo dizainerio prizo" konkurso I vietų nugalėtojams atiteko po 4000 Lt piniginį prizą, papildomų - žurnalo "Namas ir aš" bei dailės reikmenų parduotuvės "Dailu" prizai.

"Jaunojo dizainerio prizo" konkursui pateiktus darbus vertino 7 narių komisija: baldų dizaineriai Nauris Kalinauskas ir Vytautas Puzeras, grafikos dizaineriai Aidas Urbelis ir Paulius Gasiūnas, mados dizaineriai Sandra Straukaitė ir Vitalis Čepkauskas bei DIC direktorius Marius Urbanavičius. Atrenkant projektus parodai ir prizinėms vietoms, daugiausia dėmesio buvo kreipiama į jų originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu ir koncepcijos pristatymo būdą.

"Jaunojo dizainerio prizo" geriausių darbų paroda "Titanike" veiks iki liepos 9 d.


Dizainas - kūrybinis procesas, sprendžiantis problemas, susijusias su vartojimo kultūra, jungiantis kūrybiškumą, technologiją ir vadybą, kurio rezultatas yra produktas arba paslauga.

Dizaino sritys:
Grafinis arba komunikacijų dizainas: pakuotės dizainas, knygų dizainas, interaktyvus dizainas, šrifto dizainas, iliustracijos dizainas, ženklodaros arba brandingo dizainas, reklamos dizainas, leidybos dizainas ir t.t.
Produkto arba industrinis dizainas: produkto dizainas, baldų dizainas, industrinis dizainas, paslaugos arba serviso dizainas, mados ir tekstilės dizainas, transporto dizainas, interjero dizainas ir t.t.

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro 2008 m atliktas tyrimas "Lietuvos dizaino galimybių studija"

Dizainą, kaip integralią Europos inovacijų politikos dalį, deklaruoja 2009 m. Europos Komisijos paskelbtas darbinis dokumentas "Dizainas - į vartotoją orientuotų inovacijų katalizatorius" SEC(2009)501.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.