In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 19, penktadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2011-07-08 15:32
Mokytis populiarėjančios vokiečių kalbos - nemokamai?
Atsivėrus Vokietijos darbo rinkai, vykstant aktyviam Lietuvos ir Vokietijos įmonių bendradarbiavimui, Vokietijos akademinių mainų fondams Lietuvai kasmet skiriant dešimtis stipendijų, daugeliui studentų dalinėms studijoms važiuojant tobulintis į Vokietijos aukštąsias mokyklas atsiranda ir vis daugiau galimybių mokytis vokiečių kalbos, kurią šiuo metu Europoje vartoja apie 100 mln. žmonių.
Nors ne visose darbo ar studijų srityse būtina mokėti vokiečių kalbą, tačiau gyvenant ar dirbant Vokietijoje, tarkim, medicinos srityje, geros vokiečių kalbos žinios yra būtinos. Š. m. kovo mėnesį Lietuvoje startavęs ir gegužės mėnesį oficialiai Vokietijos ambasadoje pristatyas Vokietijos alumnų portalas („Alumniportal Deutschland", http://www.alumniportal-deutschland.org) be kitų savo privalumų ir teikiamų paslaugų suteikia išskirtinę galimybę nemokamai mokytis vokiečių kalbos.
Portalo Vokiečių kalbos skiltyje nemokamu testu galima pasitikrinti savo vokiečių kalbos žinių lygį, ruoštis kalbos egzaminams, rasti skaitymo, klausymo, rašymo, teksto supratimo, gramatikos užduočių.
Mediatekoje gausu aktualių vaizdo ar garso įrašų, žodžių tarimo pavyzdžių.
Mažiausieji čia ras Getės namą su žaidimais, kalbos pratimais, o jau įgiję profesiją „Markt online" skyriuje galės tobulinti savo kalbinius įgūdžius pasirinktoje srityje.
Visiems bendrai yra skirtos portalo dalys su nuorodomis į vokiečių kalbos žodynus, gramatikas, diskusijų apie kalbą ir Vokietijos kultūrą svetaines, šalityros portalus, aktualius informacinius tekstus vokiečių kalba, pritaikytus įvairių lygių vokiečių kalbos vartotojams.
Prisiregistravusieji portale anglų ar vokiečių kalba ras naudingos informacijos apie įsidarbinimo Vokietijoje ar kitose pasaulio šalyse galimybes, tarptautinį bendradarbiavimą, kvalifikacijos kėlimo kursus, mokymus, renginius, grupėse ras bendraminčių, kolegų, pažinčių iš viso pasaulio.
Šiuo metu Vokietijos alumnų portale jau yra apie 33 tūkst. registruotų vartotojų ir apie 700 firmų iš viso pasaulio.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.