In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 02 17, sekmadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2004-12-23 13:14
Atvirieji standartai viešosios informacijos publikavimui ir dokumentų
apsikeitimui

Šį mėnesį startavo atvirųjų standartų naudojimo vietos savivaldoje pilotinis projektas, finansuojamas PHARE 2002 Bendradarbiavimo abipus sienos programos. Projekto įgyvendinimui PHARE skiria 25800 eurų.

Europos Sąjungoje šiuo metu aktyviai diskutuojama atvirų dokumentų mainų
formatų tema. Šioje srityje dirba Europos Komisijos IDA (Interchange of data between Administrations) programa, siekianti užtikrinti efektyvius elektroninės informacijos ir elektroninių dokumentų mainus tarp ES narių valstybių viešojo administravimo institucijų. Remdamasi atlikto tyrimo rezultatais IDA yra pateikusi rekomendacijas dėl atvirojo dokumentų formato naudojimo. Vyksta tolimesni svarstymai, į kuriuos yra įsitraukusios didžiosios programinės įrangos ir kompiuterių gamintojų kompanijos kaip "Microsoft", "Sun Microsystems", "IBM", tarptautinės
standartų organizacijos.

Atvirųjų standartų naudojimo vietos savivaldoje pilotinio projekto pagrindinės tikslinės grupės yra savivaldybės, kurios teikia gyventojams, verslo įmonėms, kitoms organizacijoms reikalingą informaciją, ir gyventojai, kurie yra viešosios informacijos naudotojai.
Projekto metu per pusmetį bus ištestuotas Lietuvos ir Latvijos savivaldybių svetainių atitikimas atviriesiems standartams (W3C), peržiūrėti publikuojamos viešosios informacijos dokumentų formatai, parengti įrankiai ir metodinė medžiaga savivaldybių darbuotojams kaip rengti dokumentus, skirtus gyventojams, įmonėms ar apsikeitimui su kitomis institucijomis, kaip publikuoti viešąją informaciją svetainėje,
kad ji būtų prieinama visiems. Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojams vyks mokymai, siekiant kuo aukštesnės kokybės teikiant viešąsias paslaugas elektroniu būdu.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybėje įgyvendintą pilotinį projektą bus parengta metodika kitoms Lietuvos, taip pat ir Latvijos, savivaldybėms. Be to, ketinama pateikti rekomendacijas atsakingoms valstybės institucijoms dėl viešosios informacijos publikavimo internete ir dokumentų formatų apsikeitimų procesuose.

Projektą įgyvendina visuomeninė organizacija "Atviras kodas Lietuvai" (AKL) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Latvijos atvirojo kodo asociacija (LAKA). Apie projekto įgyvendinimą bus nuolat informuojami šių organizacijų interneto svetainių lankytojai.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.