In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 02 17, sekmadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2005-04-27 13:49
Atvirieji standartai ir atvirieji dokumentų formatai savivaldybėse
2005 m. balandžio 28 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje organizuojamas praktinis seminaras atvirųjų standartų ir atvirųjų dokumentų formatų tema, skirtas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių informacinių bei informacinių sistemų padalinių vadovams ir specialistams. Seminaras bus naudingas ir apskričių viršininkų administracijų bei valstybinių institucijų informacinių sistemų padalinių vadovams ir specialistams, norintiems pagilinti žinias atvirųjų standartų ir atvirojo kodo srityje, taip pat - įmonių specialistams, įgyvendinantiems viešuosius projektus.
Praktinis seminaras organizuojamas įgyvendinant PHARE Bendradarbiavimo abipus sienos 2002 programos finansuojamą atvirųjų standartų ir dokumentų formatų naudojimo savivaldybėse pilotinį projektą. Medžiaga parengta remiantis ekspertų atliktų savivaldybių svetainių testavimo rezultatų, teisės aktų, techninių sprendimų ir kitų šalių savivaldybių patirties analizėmis.
Atvirųjų standartų ir dokumentų formatų naudojimo savivaldybėse pilotinį projektą įgyvendina visuomeninė organizacija "Atviras kodas Lietuvai" (AKL) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Latvijos atvirojo kodo asociacija (LAKA). Įgyvendinus projektą Vilniaus miesto savivaldybėje bus parengta metodika kitoms Lietuvos, taip pat ir Latvijos, savivaldybėms. Atlikus korekcijas savivaldybės interneto svetainėje, peržiūrėjus publikuojamos viešosios informacijos dokumentų formatus, bus parengti įrankiai ir metodinė medžiaga savivaldybių darbuotojams kaip rengti dokumentus, skirtus gyventojams, įmonėms ar apsikeitimui su kitomis institucijomis, kaip publikuoti viešąją informaciją svetainėje, kad ji būtų prieinama visiems. Rekomendacijos ir instrukcijos bus įtrauktos į "Atvirųjų standartų vartotojo vadovą".
Remiantis "Atvirojo standartų vartotojo vadovu" savivaldybių darbuotojai žinos, kaip rengti elektroninius dokumentus, kad gyventojai jais galėtų laisvai naudotis ir keistis, informacinių technologijų specialistas žinos, kaip sukurti atvirais standartais paremtą svetainę, kad viešai publikuojama informacija būtų prieinama visiems gyventojams.
Gegužės 20 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje įvyks projekto baigiamoji konferencija. Pranešimus skaitys valstybinių institucijų atstovai ir ekspertai, Vilniaus miesto savivaldybė pristatys savo patirtį rengiant ir įgyvendinant elektroninės savivaldos projektus. Konferencijos metu visoms Lietuvos savivaldybėms bus dalijamas "Atvirojo standarto vartotojo vadovas".
Atvirųjų standartų vartotojo vadovas bus platinamas ir internete, tad juo galės naudotis ir valstybinių institucijų, įmonių bei organizacijų darbuotojai.Atvirieji standartai ir atvirieji dokumentų formatai savivaldybėse
SEMINARAS


Data: 2005 m. balandžio 28 d. (ketvirtadienis)
Vieta: Vilniaus miesto savivaldybė, Konstitucijos pr. 3, Tarybos posėdžių salė.
Praktinis seminaras, parengtas remiantis atliktais tyrimais įgyvendinant PHARE 2002 finansuojamą atvirųjų standartų ir dokumentų formatų naudojimo savivaldybėse pilotinį projektą.
Seminaras skirtas: Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių IT vadovams ir specialistams, taip pat apskričių viršininkų administracijų bei valstybinių institucijų IT vadovams ir specialistams, norintiems pagilinti žinias atvirųjų standartų ir atvirojo kodo srityje.
PROGRAMA
9:30 - 10:00 Registracija
10:00 - 10:15 Atvirieji standartai - Tomas Jonušas
Atvirieji standarti, atvirieji dokumentų formatai ir jų svarba
10:15 - 10:30 El. savivalda, el. paslaugos ir strategijos - Žilvinas Jančoras
Praktiniai pavyzdžiai, patirties pristatymas, techniniai sprendimai, finansavimo galimybės
10:30 - 11:15 Interneto svetainės ir atviri standartai - Albertas Agejevas
Tyrimų analizė, EK ir praktiniai pavyzdžiai, demonstracija
11:15 - 11:30 Kavos pertraukėlė
11:30 - 12:15 Atviri dokumentų formatai ir "OpenOffice" paketas - Mantas Kriaučiūnas
Tyrimų analizė, EK ir praktiniai pavyzdžiai, demonstracija
12:15 - 12:30 "Novell" sprendimai ir atvirieji standartai - Paulius Dubinskas
Pritaikymų pavyzdžiai, demonstracija
12:30 - 12:50 Praktiniai "Linux" sprendimai - Žygimantas Jančoras
Pritaikymų pavyzdžiai, demonstracija
12:50 - 14:00 Kavos pertraukėlė, diskusijos

Išsamesnės informacijos teiraukitės el. paštu info@akl.lt bei interneto svetainėje www.akl.lt/phare.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.