In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 03 23, šeštadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2006-12-23 11:28
"Lietuvos aidas" sugrįžta pas skaitytojus
Siunčiame pranešimą spaudai apie atnaujinto "Lietuvos aido" pirmąjį numerį.
Prašome išplatinti.

Lietuvos Tarybos iniciatyva 1917 m. rugsėjo 6 d. buvo įsteigtas valstybės laikraštis "Lietuvos aidas". Jo steigėjas ir redaktorius buvo būsimasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. "Lietuvos aidas" spausdino svarbiausius vyriausybinius dokumentus, aktualius straipsnius, žinias iš viso pasaulio. Jame pasirodė ir Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas.

Atkūrus Nepriklausomybę, "Lietuvos aidas" vėl atgimė. Pirmasis atgimusio "Lietuvos aido" numeris išėjo 1990 m. gegužės 8 d. Tuo metu laikraštis buvo atkurtas kaip Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos ir Ministrų Tarybos laikraštis. Pirmuoju atgimusio "Lietuvos aido" redaktoriumi dirbo S.Stoma. Vėliau - S.Šaltenis, R.Grinbergienė, J.Vailionis, R.Varnauskas, A.Drižius.

Paaiškėjo, jog keletą metų leidęs laikraštį žinomas verslininkas A.Pilvelis nepasirūpino laikraščio netgi užregistruoti Valstybiniame patentų biure ir todėl nebuvo visavertis jo leidėjas. Tokiu būdu taip atsirado galimybė atkurti tą "Lietuvos aidą", kuriuo liko nusivylusi beveik šimtatūkstantinė buvusių jo skaitytojų auditorija. Vieni nusivylė redaktoriais, kiti - laikraščio kokybe, tretiems buvo nepriimtina mūsų dešinioji kryptis.

Ir štai, sutvarkęs formalumus prekės ženklo registravimo įstaigose, leidybos rinkoje šiandien pasirodė pirmasis atnaujinto "Lietuvos aido" numeris.

Kurį laiką išliks unikali situacija, - laikraštis tuo pačiu pavadinimu bus leidžiamas dviejų kolektyvų, iš kurių tačiau tik vienas, t.y. mes, būsime teisėti leidėjai. "Lietuvos aidas" vėl stengsis pateisinti valstybės laikraščio vardą ir bus visų piliečių laikraštis.

Pirmojo 1917 m. numerio vedamajame buvo rašoma: "Pagaliau mūsų krašto gyvenimo sąlygos tiek atsimainė, kad tapo galima leisti "Lietuvos aidą". Gerai numanydami šios valandos vairumą ir svarbumą, susitelkėme apie jį pasauliniai inteligentai ir kunigai, visi, kurie tik pavaldome plunksną, nepaisiodami nei srovių, nei pažiūrų skirtumo. Visus mus čia suspietė rimtas mūsų tautos ir mūsų gimtosios šalies padėjimas. Tos minties tad vedami, atmetėme kuriam laikui visa, kas mus skiria nuo kits kito, ir sustojome ant bendrųjų darbo pamatų, kurie mus šlieja krūvon. Doros dėsniai bei teisė turėtų gauti viršų ant valstybių pajėgos" - taip buvo skelbiama "Pirmutiniame žodyje", šių principų laikysis ir atnaujintas "Lietuvos aidas".

Vyriausiasis redaktorius
Antanas Ališauskas

...Puotaukime ir linksminkimės!
Nes šis mano sūnus buvo miręs
ir vėl atgijo, buvo miręs ir vėl atsirado
(Lk 15,23-24)

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.