In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2018 10 18, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2007-06-28 14:50
"Dujotekana" reikalauja, kad bylą nagrinėtų nešališkas teismas
Viena iš didžiausių gamtinių dujų tiekėjų Lietuvoje „Dujotekana" siekia, kad jos bylą dėl viršutinių gamtinių dujų kainų nustatymo nagrinėtų nešališkas teismas, todėl kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašydamas nušalinti bylos nagrinėjimui paskirtą kolegiją, kadangi ją paskyręs Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Konstantinas Ramelis yra vienos iš didžiausių „Dujotekanos" oponentų Darbo partijos vicepirmininko Šarūno Biručio žentas.

„Dujotekana" taip pat prašo Vilniaus apygardos teismo kreiptis į Lietuvos Apeliacinį teismą, kad ši byla būtų perkelta į kitą šalies apygardos teismą, kuris užtikrintų nešališką jos nagrinėjimą.

„Remdamiesi Lietuvos Civiliniu kodeksu siekiame, kad Vilniaus apygardos teismas būtų nušalintas nuo šios bylos nagrinėjimo, nes jis, mūsų nuomone, nėra pajėgus priimti objektyvų sprendimą. Š.Biručio pareiškimai yra akivaizdžiai nukreipti prieš „Dujotekaną", o žento ir žmonos tėvo ryšys yra pakankamai artimas, kad būtų neginčijamas įrodymas, jog vienas iš įtakingiausių Vilniaus apygardos teismo teisėjų gali būti šališkas šioje byloje", - sakė „Dujotekana" atstovaujančios advokatų kontoros „NORDIA BAUBLYS & Partners" vadovaujantis partneris Gediminas Baublys.

Viešai žinoma, kad Darbo partija, kuriai atstovauja Š.Birutis, laikosi kategoriškos ir „Dujotekanai" nepalankios pozicijos. Be to, Š.Birutis vienoje iš savo publikacijų asmeninėje svetainėje http://www.birutis.lt, kalbėdamas apie Europos Sąjungos direktyvos įdiegimą Lietuvoje pažymėjo: „Deja, matyt, „Dujotekanos" ir kitų tiekėjų interesai neleidžia priimti šio įstatymo. „Dujotekana" Lietuvai tiekia daugiau kaip 35 proc. dujų - tai didelis kiekis. Matyt, ir suinteresuotumas yra didelis, kad pagrindinių tiekėjų pelnas būtų reguliuojamas".

Beje, iki praėjusio penktadienio, birželio 21 dienos, K. Ramelis buvo save paskyręs „Dujotekanos" bylą nagrinėjančios teisėjų kolegos pirmininku ir pranešėju. Vėliau K. Ramelis vietoj savęs paskyrė kitą teisėją.

Jeigu Vilniaus apygardos teismas priims teigiamą sprendimą, Lietuvos Apeliacinis teismas spręs dėl bylos nagrinėjimo perkėlimo į kitą Lietuva apygardos teismą - Kauno, Klaipėdos, Šiaulių arba Panevėžio.

Daugiau informacijos:
Gediminas Baublys,
„NORDIA BAUBLYS & Partners"
Mob. tel. +370 611 18888.

Kęstutis Gečas,
„Viešųjų ryšių technologijos",
Tel. +370 5 210 20 60,
Mob. tel. +370 685 18450,
el.paštas kestutis.gecas@vrtechnologijos.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.