In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 01 17, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2007-10-18 16:08
Pradedamas kurti naujas lietuviškas filmas "Atsisveikinimas"
2007 10 18 Pridedama viso 6 lapai

Spalio 18 dieną Klaipėdos uoste pradedamas filmuoti naujas lietuviškas pilno metražo vaidybinis filmas "Atsisveikinimas”. Filmo režisierius Tomas Donela, kuris dalyvaujant Alvydui Šlepikui, Josefui Demianui ir Shakharui Bassi parašė ir šio filmo scenarijų. Ankstesnės režisieriaus juostos: vaidybinės "Išakėtas krantas” (1992) , "Berniukas ir jūra” (2006) bei dokumentinis "Pasiansas” (1995), apkeliavo nemažai tarptautinių kino festivalių, kuriuose pelnė įvairius prizus. Spaudos konferencija numatoma lapkričio 6 d. "Pramogų banke”.

"Atsisveikinimas” -- tai istorija apie žmogaus susitaikymą su pačiu savimi, artimaisiais, gyvenimo pergalėmis ir pralaimėjimais. Pagrindinis filmo personažas Audrius, 35 metų jūrininkas, kapitono padėjėjas, genamas mirties nuojautos, paskutinį kartą išlipa į krantą. Kad susitiktų su tais, kurie jam rūpi, kuriuos jis myli. Kad susitiktų atsisveikinti. Daug įvykių ir susitikimų, dramatiškų ir komiškų. Laiko lieka vis mažiau, artėja neišvengiamas finalas&

Filmo scenarijaus idėją režisierius rutuliojo beveik dešimt metų, net nufilmavo keletą scenų už Australijos kino komisijos lėšas, skirtas filmo sumanymui vystyti. "Perrašiau scenarijų kokius keturis kartus. Jis keitėsi, kaip ir keitėsi mūsų gyvenimas. Todėl ir prieš dešimtmetį, ir dabar, paklaustas galiu atsakyti - "Atsisveikinimas” pasakoja apie mūsų gyvenimą čia ir dabar. Jo veiksmas gali vykti tik Lietuvoje, nors filmas ir kalba apie žmogaus sielos nemirtingumą", -- sako Tomas Donela.

Pagrindinį Audriaus vaidmenį kuria žinomas viduriniosios kartos teatro ir kino aktorius Dainius Kazlauskas, gerai žinomas iš įspūdingų vaidmenų Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, Igno Jonyno, Andželikos Cholinos spektaklių. Režisierius tvirtina, kad tik šį aktorių jis matė Audriaus vaidmenyje, ir specialiai jam jį rašė.

Pagrindinį moters vaidmenį, Audriaus mylimosios Rasos, režisierius patikėjo didžiajame kine debiutuojančiai jaunai aktorei Olgai Generalovai, kuri šiuo metu studijuoja teatro režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pagal mainų programą mokėsi ir Didžiojoje Britanijoje. Režisierius tikisi, kad ji taps tikru filmo atradimu.

Epizodiniuose vaidmenyse pamatysime įdomius, populiarius Lietuvos aktorius: Vladą Bagdoną, Kostą Smoriginą, Vladimirą Jefremovą, Dalią Storyk, Jolantą Dapkūnaitę, Astą Preidytę, Arūną Sakalauską, Liną Budzeikaitę, Larisą Kalpokaitę, Albiną Kelerį, Enriką Kačinską, Adolfą Večerskį, Vaidą Martinaitį ir kt. "Tai nedideli vaidmenys, bet labai spalvingi ir reikšmingi filme”, -- sako filmo režisierius.

"Atsisveikinimą” filmuos vienas garsiausių lietuvių kino operatorių Rimvydas Leipus, gana seniai jau nedirbęs Lietuvos kine, pastaraisiais metais daugiausiai filmavęs Vakaruose. Pernai jo nufilmuota juosta "Khadakas” (Belgija, Vokietija, Olandija) pelnė Venecijos festivalio "Auksinį ateities liūtą”, kuris teikiamas už pirmą pilno metražo vaidybinį filmą. O paties operatoriaus darbas buvo įvertintas "Auksinės Afroditės" prizu Kipro tarptautiniame kino festivalyje. Svarbiausius kino festivalius -- Berlyną, Kanus ir Veneciją -- yra apkeliavę operatoriaus nufilmuoti filmai kartu su Šarūnu Bartu ("Koridorius”, "Namai”, "Laisvė”), Valdu Navasaičiu ("Kiemas”), Audriumi Stoniu ("Neregių žemė”, "Viena” ir kt.), Arūnu Mateliu ("Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį”). "Labai vertinu Rimvydo išskirtinį profesionalumą ir labai atsakingą požiūrį į darbą”, -- sako "Atsisveikinimo” režisierius.

Kino dailininku dirbti pakviestas Rimantas Olšauskas, kostiumus kurs didelę patirtį kine turinti dailininkė Juzė Kasčiukienė, muziką rašo kompozitorius Kipras Mašanauskas.

Filmo prodiuseriai: Tomas Donela ir Audrius Kuprevičius. Šio filmo gamyba - "Donelos studijos” darbas. "Atsisveikinimą” ketina platinti "Acmefilm”. Filmo biudžetas 1,6 mln. litų, skirtų Lietuvos respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros ir sporto rėmimo fondo.

"Atsisveikinimas” bus filmuojamas Klaipėdos mieste ir uoste, Vilniaus gatvėse, ligoninėse, butuose ir kitose vietose iki lapkričio pabaigos. Padarius pertrauką, filmavimo grupė sausio pradžioje dirbs kaimo sodyboje. Filmą tikimasi užbaigti ir pakviesti į jo premjerą kitą rudenį.

Pranešimą spaudai ruošė ir siuntė, informaciją platina:
Všį "E studija”
Dir. Egidija Morkūnaitė
El. p.: egidija@estudija.lt
Tel.: +370 5 272 38 58
Tel./faks.: +370 5 272 15 70
Mob. tel. +370 699 86 882 Jurgita Brazauskaitė
Tel.: +370 650 87118
El.p.: jurgita@estudija.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.