In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 19, penktadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2007-12-07 09:06
Renginių ciklo „Išsaugokime Lietuvos pilis, dvarus ir parkus"
baigiamasis renginys
M.K.Čiurlionio labdaros ir paramos fondo

METŲ APDOVANOJIMAI
„Už atgimusią istoriją"

2007 m. gruodžio 12 dieną 19 val.
Vilniaus rotušė

Tai jau trečiasis M. K. Čiurlionio labdaros ir paramos fondo inicijuotasis renginių ciklo „Išsaugokime Lietuvos pilis, dvarus ir parkus" renginys „Už atgimusią istoriją" - METŲ APDOVANOJIMAI.
Fondas eina ir toliau eis keliu, kuriame be praeities nėra ateities, nes nesidomintis praeitimi žmogus negali kurti ateities. Bandysime išpildyti mūsų protėvių svajonę ir atgaivinti pilis, kurios simbolizuos mūsų ainių didybę, galingumą ir tai taps laisvės simboliu ateities kartoms...
Tikime, kad šviesa netrukus įsižiebs visų atgimusių pilių languose.
O šį vakarą pagerbsime žmones, kurie tam tikrą atkarpą ar net visą savo gyvenimą skyrė mūsų istorijos išsaugojimui bei puoselėjimui. Šiandien pagerbsime tuos, kurie negailėjo savo energijos, sveikatos bei pinigų, kad visi galėtumėme didžiuotis savo praeitimi.

Vakaro metu bus apdovanoti V nominacijų nugalėtojai:
I nominacija. „ISTORIKUI - už reikšmingiausius darbus Lietuvos kultūrinio ir gamtinio paveldo tyrinėjimų srityje".
Nugalėtoja - Dr. Marijs Matušakaitė - už Lietuvos dailės paveldo tyrinėjimus Lietuvoje ir už jos ribų.

II nominacija. „MECENATUI - skyrusiam dosniausią paramą Lietuvos paveldo atgaivinimui".
Nugalėtoja - Grafienė Felicija Laima Broel - Pliaterienė - už Švėkšnos ir Vilkėnų dvarų rūmų atgaivinimą ir jų restauravimo finansavimą.

III nominacija. „MENININKUI - įsimintiniausiai įamžinusiam Lietuvos istoriją savo
Kūriniuose".
Nugalėtojai - Vytautas Damaševičius ir Juozas Matonis - už dokumentinių filmų ciklą: „Lietuvos kultūros paveldas” („Vilniaus senamiestis", „Negrįžtantis laikas", „Atgimstantis paveldas", „Karių kapai").

IV nominacija. „VALDININKUI (INSTITUCIJAI) - aktyviausiai dalyvavusiam Lietuvos
paveldo atgaivinimo inicijavime".
Nugalėtojas - LR Krašto apsaugos ministerijos - už KAM pastate organizuotus paveldo restauravimo darbus. Paveldo leidinių, skirtų Lietuvos karių kapinėms bei Lietuvos piliakalnių atlaso leidybos organizavimą ir finansavimą. Už aerofotografijos metodo pritaikymo rėmimą Kultūros paveldo apsaugoje ir tyrinėjimuose.

V nominacija. „PILIEČIUI (PILIEČIŲ SAMBŪRIUI) - iniciatyviausiai dalyvavusiam Lietuvos paveldo atgaivinime".
Nugalėtojas - Eksperimentinės archeologijos klubas „Pajauta” - už archainių tradicinių amatų atkūrimą ir puoselėjimą, jų pristatymą plačiajai visuomenei bei populiarinimą užsienyje.

Nugalėtojus išrinko komisija:
Komisijos pirmininkas - Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto prodekanas, Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas. Knygų: „Istoriografija ir atvira visuomenė", „Tarp istorijos ir būtovės: studijos prof. E. Gudavičiaus 70-mečiui", „Vilniaus universitetas 1579 - 1999", „Senosios Lietuvos istorija 1009-1795" ir kitų knygų autorius bei sudarytojas.
Lietuvos televizijos laidų „Būtovės slėpiniai" - vienas iš kūrėjų. Už šias laidas 1998 m. apdovantotas Lietuvos nacionaline premija - Prof. Dr. ALFREDAS BUMBLAUSKAS.

Komisijos nariai:
Vilniaus dailės akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto Paminklotvarkos ir Architektūros katedrų profesorius, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkas, ICOMOS (tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių tarybos) Lietuvos komiteto narys, Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos restauratorių sąjungos narys - Prof. Dr. JONAS GLEMŽA
Vilniaus universiteto profesorius, Archeologijos katedros vedėjas, Kernavės kasinėjimų vadovas - Prof. Dr. ALEKSAS LUCHTANAS
M. K. Čiurlionio labdaros ir paramos fondo direktorė, renginių ciklo „Išsaugokime Lietuvos pilis, dvarus ir parkus" idėjos autorė ir koordinatorė - STASĖ ŠTARIENĖ
AB banko SNORAS Rinkodaros ir pardavimų departamento direktorė - NERINGA IVANAUSKIENĖ
M. K. Čiurlionio labdaros ir paramos fondo valdybos narys - VIKTORAS PAUKŠTELIS

Vakaro vedėjai:Gabrielė Bartkutė ir Rolandas Vilkončius.
Vakaro metu koncertuos:
Operos dainininkė Asmik Grigorian, populiariosios ir rimtosios muzikos atlikėjas Merūnas Vitulskis, pianistai Simas Minkevičius ir Viktoras Paukštelis, smuikininkas Dainius Puodžiukas, šokėjai ir aktoriai.

Renginį organizuoja renginių organizavimo įmonė „7 MŪZOS".

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.