In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 03 23, šeštadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2007-12-12 14:23
JAUNŲJŲ LYDERIŲ IR VERSLININKŲ FEDERACIJA "JCI LIETUVA"
www.jci.lt
Tel. (8~685) 38776

2007-12-10

Pranešimas žiniasklaidai

Nuo 2007 m. lapkričio 1 d. iki gruodžio 15 d. NATO sankcionuotą Baltijos šalių oro apsaugą vykdo Portugalijos Karinių oro pajėgų (KOP) kariai. 2007 m. lapkričio 26 d. - gruodžio 4 d. KOP ir Jaunųjų lyderių ir verslininkų organizacija „JCI Lietuva" įvykdė keturis bendrus projektus, kurių metu portugalų kariai labiau integravosi į Lietuvos visuomenę ir mokė lietuvius komunikacijos meno.

Projektų ciklą sudarė:

1. Paskaita portugalams apie Lietuvos kovas už nepriklausomybę;
2. Portugalijos KOP vieneto vado, vykdančio oro policijos misiją Baltijos šalyse, paskaita šiauliečiams apie NATO Oro policijos misiją;
3. Keturi lektoriaus iš Portugalijos seminarai lietuviams;
4. Du lietuvių vizitai į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose.

Projektų tikslai:

1. Integruoti NATO sankcionuotą Baltijos šalių oro apsaugą vykdančius Portugalijos karius į Lietuvos visuomenę,
2. Lietuvos visuomenę supažindinti su NATO Oro policijos misija,
3. Projektų dalyviams įgyti tarptautinio bendravimo ir bendradarbiavimo patirties.

Rezultatai:

Baltijos šalių oro apsaugą vykdantys portugalų kariai prisistatė Šiaulių bendruomenei, supažindino lietuvius su savo misija, Aviacijos bazėje pristatė Baltijos šalis saugančių Portugalijos naikintuvų F-16 charakteristikas ir valdymo įrangos ypatumus, leido stebėti naikintuvų pakilimą. Po darbo valandų portugalai mokėsi Lietuvos istorijos. Iš Portugalijos į Lietuvą kariniu lėktuvu atgabentas asmeninio efektyvumo treneris (angl. „coach") mokė lietuvius komunikacijos meno. Portugalijos KOP buvo visų projektų iniciatorius ir pagrindinis rėmėjas.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į „JCI Lietuva” projektų su Portugalijos Karinėmis oro pajėgomis atstovę spaudai Aureliją Mužaitę-Zavanelli, tel. 8 685 38776, el. paštas aurelija@ipv.lt.

Pranešimo priede - daugiau informacijos apie „JCI Lietuva” ir Portugalijos Karinių oro pajėgų projektus ir projektų vadovų kontaktai.
PRIEDAS 1

INFORMACIJA APIE ATLIKTUS PROJEKTUS


Paskaita portugalams apie Lietuvos kovas už nepriklausomybę

Daugiausiai dalyvių sulaukė "JCI Lietuva” organizuota Lietuvos laisvės kovų - Miško brolių draugijos vado Albino Kentros seminaras portugalų kariams apie XX a. Lietuvos kovas dėl nepriklausomybės. Paskaitoje, kuri vyko Šiaulių viešbutyje (kuriame apsigyvenę portugalų kariai) dalyvavo daugiau nei 70 žmonių - portugalijos kontingento kariai, išskyrus tuos, kurie privalėjo tuo metu budėti, ir 8 portugalų studentai, šiuo metu studijuojantys Šiaulių Universitete pagal Erasmus programą.

Seminaras buvo gana emocingas. Pranešėjas Albinas Kentra, pats buvęs partizanas ir „miško brolis", pasakojo įvykius iš savo asmeninės patirties. Pranešėjas, kuris išliko gyvas po daugelio mūšių, pasakojo, kad Lietuvos partizanai visuomet saugojo paskutinę kulką sau, nes daugeliui mirtis buvo priimtinesnė negu baisūs tardymai su kankinimais, kurie laukė įkliuvusių į sovietų armijos nelaisvę. P. Albinas pasakojo, kad žuvusių partizanų laidotuvėse kovos draugai visada meldėsi tokiais žodžiais: „Pasakykite danguje, kas darosi čionai, žemėje!”

Pirmoji seminaro dalis buvo apie Lietuvos istoriją po Antrojo pasaulinio karo. Antroji seminaro dalis buvo apie „Dainuojančią revoliuciją", kuri prasidėjo 1991 metų sausio mėnesį ir baigėsi Lietuvos nepriklausomybės atgavimu. Albinas Kentra rodė savo paties filmuotą medžiagą apie tai, kaip 1991 m. sovietų kariai atakavo, o lietuviai gynė Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, statė barikadas aplink Parlamentą, laidojo žuvusius kovoje, klausė kunigų pamokslų.

Seminaro pabaigoje Portugalijos Karinių oro pajėgų padalinio vadas Victor Lopes labai nuoširdžiai padėkojo p. Albinui ir pasakė, kad portugalų kariai buvo labai sujaudinti to, ką pamatė ir išgirdo. Vadas taip pat įteikė p. Albinui Oro policijos misijos ženkliuką kaip portugalų karių padėkos ženklą.


Paskaita šiauliečiams apie NATO Oro policijos misiją

Kitas „JCI Lietuva" ir Portugalijos Karinių oro pajėgų projektas vyko Šiaulių savivaldybės didžiojoje salėje. Tai buvo paskaita apie NATO oro policijos misiją, kurią vedė Portugalijos karinių oro pajėgų junginio, vykdančio oro policijos misiją Baltijos šalyse, vadas pulkininkas leitenantas Victor Lopes. Paskaitoje apie dalyvavo 83-jų Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovai. Po paskaitos paskaitos dalyviai uždavė nemažai klausimų, į kuriuos leitenantas išsamiai atsakė pasitelkdamas turimą video medžiagą.


Lektoriaus iš Portugalijos paskaitos lietuviams

Portugalijos Karinių oro pajėgų lėktuvu į Lietuvą atvyko profesionalus asmeninio efektyvumo treneris (angl. „coach") Filipe Carrera.

Šiaulių miesto savivaldybėje Filipe Carrera skaitė paskaitą Šiaulių bendruomenei apie tai, kaip pasiekti savo tikslus - pažįstant save, pasinaudojant galimybėmis ir išvengiant grėsmių.

Dviejose Šiaulių gimnazijose Filipe Carrera vedė seminarą „Ryšiai - kaip efektyviau juos panaudoti". Šiaulių universiteto gimnazijoje vykusiame seminare dalyvavo virš 200 gimnazistų, o Šiaulių Romuvos gimnazijoje - apie 60. Moksleiviai buvo sužavėti laisvu lektoriaus bendravimo būdu ir seminaro vedimo stiliumi. F.Carrera sugebėjo prikaustyti minios gimnazistų dėmesį: jie visą valandą atidžiai klausėsi, mokėsi efektyviai sukurti ir palaikyti asmeninių bei profesinių ryšių tinklą. Lektorius F.Carrera svarbius kasdienio bendravimo ir bendradarbiavimo dalykus perteikė įtaigiai ir suprantamai. Mokiniai įgijo bendravimo anglų kalba patirties.

Seminarai Šiaulių gimnazijoms buvo jaunųjų lyderių organizacijos „JCI Lietuva" socialinio projekto „Sėkmės mokykla" dalis. Projekte dalyvaujantys profesionalūs lektoriai nemokamai veda seminarus moksleiviams, perteikdami garsiausių pasaulio psichologų, konsultantų ir verslininkų patirtį, kaip tapti sėkmingesniu. Šio projekto tikslas yra sukurti sėkmingą, aktyvią ir atsakingą visuomenę auginant jaunąją Lietuvos kartą - moksleivius. Nors projektas „Sėkmės mokykla" startavo 2007 m. spalio 19 d., bet jau įvyko devyni seminarai įvairiose Lietuvos mokyklose ir projektas tik įsibėgėja.


Vizitai į Aviacijos bazę

Portugalų kariai, vykdantys oro policijos misiją pakvietė lietuvius apsilankyti LK Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje. Ekskursijose dalyvavo „JCI Lietuva" nariai ir dviejų gimnazijų - Šiaulių universiteto ir Šiaulių Romuvos - mokiniai, besidominys studijomis Karo akademijoje bei karine tarnyba.

Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę stebėti Portugalų karinių oro pajėgų naikintuvų F-16 pakilimą. Vėliau LK KOP Aviacijos bazės Civilių ir karių bendradarbiavimo karininkė kartu su Portugalijos Karinių oro pajėgų junginio Ryšių su visuomene karininku pristatė naikintuvo F-16 charakteristikas, naikintuvo F-16 mechanikas su mokiniais pasidalino naikintuvo valdymo įrangos ypatumais. Vėliau Portugalijos Karinių oro pajėgų junginio atstovas ryšiams su visuomene papasakojo apie Oro policijos misiją Baltijos šalyse. Ekskursijos dalyviams portugalai įteikė suvenyrų - Oro policijos misijos ženkliukus.

Vieninga ekskursijos dalyvių nuomone, vizitas į LK KOP Aviacijos bazę buvo įspūdingas ir naudingas.PRIEDAS 2

PROJEKTŲ VADOVŲ KONTAKTAI


Aurelija Mužaitė - Zavanelli
Projektų koordinatorė ir atstovė spaudai, paskaitos portugalams apie Lietuvos kovas už nepriklausomybę vadovė, „JCI Lietuva" ekskursijos į LK KOP Aviacijos bazę vadovė
Mob. tel. +370 685 38776,
El. paštas aurelija@ipv.lt

Paulo Gonēalves
Portugalijos Karinių oro pajėgų junginio Ryšių su visuomene karininkas
Tel. +370 699 52373

Vyr.ltn. Agnė Balčiauskytė
S5 Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkė, LK KOP Aviacijos bazė
Tel. +370 41 592 151
Mob. tel. +370 65 775 566
El. paštas Agne.Balciauskyte@mil.lt

Filipe Carrera
Lektorius iš Portugalijos, vedė keturis seminarus lietuviams
Tel. + 351 212 318 342
Mob. tel. +351 919 842 935
El. paštas filipe.carrera@jciportugal.org

Jonas Kungys
Portugalų KOP ir portugalų lektoriaus seminarų Šiaulių nevyriausybinėms organizacijoms vadovas
Mob. tel. +370 685 19102
El. paštas jonas@butrema.lt

Denis Michalenko
Lektoriaus iš Portugalijos seminarų Šiaulių moksleiviams vadovas
Mob. tel. +370 682 64082
El. paštas d.michalenko@siauliai.lt

Nerijus Buivydas
Projekto „Sėkmės mokykla" vadovas
Mob. tel. +370 699 06594
El. paštas nerijus.buivydas@gmail.com

Andrius Kšanauskas
Lektoriaus iš Portugalijos seminarų organizacijai „JCI Lietuva" vadovas
Mob. tel. +370 670 11176
El. paštas ksanauskas@mail.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.