In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 04 19, penktadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2008-02-27 13:19
LIETUVOS ŽURNALISTŲ SĄJUNGA
Teatro g. 8, 03107 Vilnius Tel. (8 5) 212 2805, 212 1374, faks. (8 5) 212 1571. El. p.: info@lzs.lt, http://www.lzs.lt

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2008 02 27
Vilnius

Žurnalistų sąjungos medaliai - Elenai Sliesoriūnienei ir Albertui Laurinčiukui

Medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai" Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) apdovanojo žurnalistus Eleną Sliesoriūnienę ir 80 metų Albertą Laurinčiuką.

Maskvoje gimusi E. Sliesoriūnienė baigė Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą, o 1959 metais Vilniaus universitete įgijo žurnalisto specialybę. Dešimt metų dirbo „Jaunimo gretų" žurnalo redakcijoje, tačiau pats brandžiausias jos kūrybos laikotarpis susijęs su „Mokslo ir gyvenimo" žurnalu. Jame buvo spausdinami E. Sliesoriūnienės interviu, apybraižos apie įžymius Lietuvos mokslininkus. Rašydama straipsnius iš pačių įvairiausių mokslo sričių, pasakodama apie naujas technologijas, mokslo atradimus, žurnalistė padėjo kurti žinių visuomenę. Nesvetimos jai buvo ir kultūros, švietimo, lietuvių kalbos temos. 1991-1992 metais dirbo kultūros savaitraščio „Dienovidis" redakcijoje, rašė lituanistikos klausimais.

Apie susitikimus su iškiliais mokslininkais E. Sliesoriūnienė 2006 metais išleido knygą „Inteligentų karta".

Į Lietuvos žurnalistų sąjungą įstojo 1969 metais. Šiuo metu aktyviai dalyvauja LŽS Senjorų klubo veikloje, yra išrinkta LŽS tarybos nare.

Šiauliuose gimęs ir augęs A. Laurinčiukas savo žurnalistinę karjerą pradėjo 1950 metais. Vidurinėje mokykloje dėstydamas fiziką, kartu jis dirbo ir „Komjaunimo tiesos" korespondentu. 1953-1954 metais padirbėjęs laikraščio „Tarybinis mokytojas" redaktoriaus pavaduotoju buvo paskirtas „Komjaunimo tiesos" redaktoriumi (1954-1960 m.). Po to ketveriems metams (1960-1964) išvyko už Atlanto - dirbo laikraščių „Tiesa", „Selskaja žinzn" bei „Moscow News" korespondentu Jungtinėse Valstijose, buvo akredituotas prie Jungtinių Tautų. Užjūrio komandiruotę pakartojo 1968-1970 metais. Nuo 1970-ųjų aštuoniolika metų vadovavo „Tiesos" laikraščiui. Daugelį viduriniosios kartos žurnalistų A. Laurinčiukas yra priėmęs į Žurnalistų sąjungą: 1971-1975 metais jis buvo šios organizacijos pirmininko pavaduotoju, 1975-1988 metais - pirmininku. Yra parašęs ir išleidęs ne vieną knygą (bene garsiausia jų - 1964 m. išėjusi apybraižų rinktinė „Trečioji dolerio pusė"), scenarijų televizijos filmams, pjesių ir dramų, pastatytų Lietuvos teatrų scenose. 1971 metais buvo priimtas į Lietuvos rašytojų sąjungą (į LŽS - 1957 metais.).

Už kelionių apybraižas A. Laurinčiukas buvo apdovanotas tarptautiniu Julijaus Fučiko medaliu, Vinco Mickevičiaus-Kapsuko ir Aleksejaus Tolstojaus premijomis.

A. Laurinčiukui dirbant Žurnalistų sąjungos pirmininku, kūrėsi kūrybinės žurnalistų sekcijos, nauji zoniniai susivienijimai, plėtėsi jų veikla, pradėta rengti kūrybines žurnalistų stovyklas, išvykas į kitas to meto Sovietų Sąjungos respublikas, užmegzti ryšiai su užsienio šalių žurnalistų organizacijomis.

Medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai" apdovanojama už: svarų indėlį stiprinant ir puoselėjant žurnalistų bendruomenę bei žurnalistų solidarumą; už asmeninį svarų indėlį ginant, plėtojant spaudos ir žodžio laisvę; už pastangas stiprinant LŽS veiklą; už svarų indėlį į Lietuvos žurnalistikos istoriją; už žurnalisto profesinio vardo stiprinimą ir garsinimą asmeniniu pavyzdžiu; už indėlį stiprinant teisinę žurnalistų teisių apsaugą; už asmeninį indėlį stiprinant LŽS tarptautinį bendradarbiavimą ir pripažinimą.

Paprastai LŽS medaliu apdovanojama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, nors nėra taisyklių be išimčių.

2006 metais LŽS medalis buvo įteiktas Stefai Gedgaudienei, Vytauto Gedgaudo premijos steigėjai, ir Europos žurnalistų federacijos vadovei Arnei Kionig (Arne König).

Pernai šiuo medaliu buvo apdovanoti žurnalistai Danielius Mickevičius, Laimonas Tapinas, Teklė Mačiulienė, Skirmantas Pabedinskas, Domijonas Šniukas, Virgilijus Juodakis ir Stanislovas Pleskus.

Gintautas Stalnionis
Interneto svetainės www.lzs.lt redaktorius
Tel. (8 5) 212 1374, mob. 8 612 15 484, el. p. lzs@lzs.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.