In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 02 21, ketvirtadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2008-04-21 11:07
Užsienis vasarą studentus vilioja ne uždarbiu
Šiemet vis daugiau studentų pirmenybę teikia egzotiškoms šalims, o ne gerai apmokamam darbui. Jau buvo įprasta, jog vasarą studentai vyksta į užsienį padirbėti, kad užsidirbtų studijoms bei pragyvenimui, tačiau šiemet tendencijos keičiasi - studentus vilioja šalys, įdomios savo kultūra ir išvystytu turizmu bei šiltomis klimato sąlygomis.

Kaip teigia įdarbinimo agentūros East West Consulting direktorė Kristina Mečinskaitė, „ankstesniais metais sulaukdavome studentų, kurie prašydavo vasaros darbų su kuo daugiau darbo valandų per savaitę, kaip įmanomai pigesniu apgyvendinimu, nes vienintelis jų noras būdavo susitaupyti tiek pinigų, kad iš jų būtų galima pragyventi visus naujus mokslo metus. Šiemet situacija labai pasikeitė." Agentūra sulaukia vis didesnio srauto studentų, kuriems nebėra svarbu per tris vasaros mėnesius sutaupyti kuo didesnę sumą pinigų, priešingai, atlyginimą, kurį gaus, jie ketina išleisti laisvadieniais poilsiaudami, pramogaudami ir keliaudami po svečią šalį.

Tarp tokių šalių populiariausios šiemet yra Graikija, Islandija, Ispanija (Kanarų salos), Naujoji Zelandija. „Studentus visada informuojame, kad įsidarbinti šiose šalyse reikia daugiau investicijų nei Didžiojoje Britanijoje ar Airijoje, be to, ir darbo užmokestis čia yra fiksuotas, tad net ir išdirbus daugiau valandų, atlyginimas nepadidėja. Tačiau studentų tai nebaugina" - teigia direktorė K. Mečinskaitė. Iš visų agentūroje East West Consulting vasaros darbams užsiregistravusių studentų pirmenybę įspūdžiams, nuotykiams ir svečios šalies pažinimui teikia net 30 procentų Tai yra net 25 procentais daugiau studentų nei buvo pernai.

Šios tendencijos pastaruoju metu ima ryškėti ne tik tarp studentų, bet ir tarp kitų agentūros klientų, kurie dalyvauja kitose, ilgalaikio darbo programose.

Kontaktams:
Dovilė Šimkutė
EWC koordinatorė informacijai ir ryšiams su visuomene
Tel. +370 60577575
El. paštas: darbas@ewc.lt
Internete: http://www.ewc.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.