In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 02 18, pirmadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2008-06-10 11:01
Lietuviai pripažįsta stažuočių naudą, tačiau į jas investuoti neskuba
Pranešimas spaudai
2008-06-10

Apklausos duomenys parodė, kad Lietuvos studentai ir jaunieji specialistai stažuočių galimybes sieja su patirtimi ir karjeros perspektyvomis, tačiau investuoja į jas nenoriai.

Lietuvoje stažuočių užsienyje programas siūlo tik nedaugelis įdarbinimo agentūrų. Pasak įdarbinimo agentūros East West Consulting" direktorės Kristinos Mečinskaitės, lietuviai stažuočių galimybėmis domisi labai menkai, iš visų į agentūrą besikreipiančių klientų, ne daugiau, nei 5 % domisi būtent stažuotėmis ir joms registruojasi.

Greičiausiai tai lemia lietuvių nenoras investuoti į profesinės patirties tobulinimą, iškart negaunant aiškios materialios vertės. Belieka tikėtis, kad netrukus ir mūsų jaunieji specialistai atras galimybes įgyti vertingų savo profesijos žinių bei patirties, patobulinti užsienio kalbų įgūdžius, įgyti konkurencinio pranašumo Lietuvos ir viso pasaulio darbo rinkoje plačiau išnaudodami stažuočių programas", - viliasi K. Mečinskaitė.

Lietuvoje klientus dažniausiai vilioja stažuočių programos Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau East West Consulting" siūlo galimybę stažuotis ir Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Mauricijaus saloje ar Naujojoje Zelandijoje.

Nors kandidatavimo procesas trunka netrumpai ir atrankos yra labai griežtos, tačiau kol kas per East West Consulting sėkmingai išvyko visi norintieji", - džiaugiasi Kristina Mečinskaitė.

Be minėtų šalių, remiantis apklausos duomenimis, Lietuvoje būtų populiarios ir stažuotės Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Šveicarijoje ar net Japonijoje. Optimalus stažuočių laikas lietuviams - nuo 1 iki 6 mėnesių, tačiau nemažai norinčių ryžtųsi rinktis maksimalų stažuotės laikotarpį - nuo 12 iki 18 mėnesių.

Populiariausios stažuočių programos būtų verslo, vadybos, finansų, inžinerijos, informacinių technologijų srityse.

Kol kas daugiausia išvykusiųjų stažuojasi vadybos ir marketingo srityse, populiariausios jos ir tarp tik besidominčiųjų stažuočių galimybėmis", - apklausos duomenis patvirtina K. Mečinskaitė.

Stažuočių teikiamas galimybes įvertina ir siūlomas programas pasirinkę jaunieji specialistai.

Kadangi tai yra stažuotė, atlyginimas nėra toks didelis kaip norėtųsi, tačiau jau žinau, kad po stažuotės į Lietuvą grįšiu su neįkainojamu žinių ir potyrių bagažu, kuris man leis susirasti patinkantį


ir gerai apmokamą darbą", - teigė Rita, per East West Consulting" išvykusi 18 mėnesių stažuotei į Jungtines Amerikos Valstijas.

Jau mokydamasi universitete, žinojau, kad vyksiu stažuotis, nes norėjau čia įgytas žinias pritaikyti dirbdama užsienio kompanijoje, įgyti vertingos patirties, bendrauti su įvairių kultūrų žmonėmis bei patobulinti savo anglų kalbą. Dabar, kai jau stažuojuosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, galiu teigti, kad visi lūkesčiai išsipilė su kaupu", - džiaugiasi verslo administravimo studijas baigusi 24 metų Viktorija.

Anot Kristinos Mečinskaitės, respondentai kaip vieną iš veiksnių, trukdančių vykti į stažuočių programas, mini jos kainą, tačiau dažnai apsisprendimui turi įtakos ir asmeniniai veiksniai - nenoras ilgam laikui skirtis su šeima, svetimos kultūros baimė, intensyvios studijos, neblogas darbas ar elementarios motyvacijos nebuvimas.

Tačiau toks atsargumas ir menkas domėjimasis stažuotėmis yra normalus ir suprantamas reiškinys, nes per stažuočių programas įgyjamos profesinės patirties kultūra mūsų šalyje dar tik pradeda vystytis", - pastebi East West Consulting" vadovė.

Kontaktams:
Dovilė Šimkutė
EWC koordinatorė informacijai ir ryšiams su visuomene
Tel. +370 60577575
El. paštas: darbas@ewc.lt
Internete: http://www.ewc.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.