In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 02 16, šeštadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2008-10-15 11:24
Lietuvos kainos nugali užsienio atlyginimus
Pranešimas spaudai
2008-10-15

Lietuviams, grįžusiems iš darbo užsienyje, pinigų dabartinėmis Lietuvos kainomis pakanka tik pragyvenimui. Svarbesniems pirkiniams, būsto remontui, kelionėms ar pramogoms užtenka tik nedaugeliui tautiečių.

Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, jog grįžus į Lietuvą uždirbtų pinigų užtenka tik pragyvenimui bei susimokėti už mokslą. „Minimalus atlyginimas Didžiojoje Britanijoje, pavertus litais, yra daugiau kaip keturis kartus didesnis nei Lietuvoje, o pragyvenimo lygis jau suvienodėjo, kai kurios prekės Lietuvoje netgi brangesnės, todėl nenuostabu, kad užsienyje sutaupius tokią pat ar net didesnę sumą pinigų nei ankščiau, Lietuvoje dabartinėmis kainomis jų užtenka tik pragyventi", - pasakojo įdarbinimo agentūros „East West Consulting" direktorė Kristina Mečinskaitė. Minimalus 168 darbo valandų mėnesinis atlyginimas Didžiojoje Britanijoje yra 4200 lt, Lietuvoje - 800lt. Vidutinė 3 miegamųjų namo nuomos kaina Didžiojoje Britanijoje yra 2700-3000 litų per mėnesį, Lietuvoje 2000-3000lt, maisto produktų: Didžiojoje Britanijoje vištiena 9.50 lt/kg, pienas - 3lt/l, duona 2,60lt/800g. Lietuvoje - vištiena - 9lt/kg, pienas 2.29lt/l, duona 3,79/500g.

Daugiausia apklaustųjų dirbo aptarnavimo srityje ir fabrikuose, o dažniausias atlygis siekė 3000-6000 Lt per mėnesį. „Vidutiniškas 5000 Lt per mėnesį atlyginimas nekvalifikuotiems, kartais net kalbos nemokantiems mūsų klientams, dirbantiems fabrikuose ar viešbučiuose, pripažinkime, yra tikrai geras. Lietuvoje tiek uždirba retas kvalifikuotas darbuotojas" - komentavo p. Mečinskaitė. Technologijų, statybos srityse bei administracijoje dirbantys asmenys per mėnesį vidutiniškai uždirbo nuo 6000 Lt iki 10 000 Lt, beveik 5 proc. daugiau nei 10 000 Lt.

Nors Didžioji Britanija lietuviams jau nebėra svajonių šalis, net 45 procentai apklaustųjų uždarbiauja būtent ten. Kitos populiarios šalys - Airija ir JAV (po 15 proc.) bei Norvegija (13 proc.). Pastarąją šalį kaip geriausią uždarbio atžvilgiu nurodė net 61 proc. respondentų. Kristinos Mečinskaitės teigimu, Norvegijos populiarumas iš dalies neatitinka realių galimybių: „Nuolat sulaukiame norinčių padirbėti būtent Norvegijoje, tačiau darbo pasiūlymų būna labai nedaug. Dažniausiai norvegų darbdaviai pageidauja aukštos kvalifikacijos ir labai gerai anglų kalbą mokančių darbuotojų, o nekvalifikuotos darbo vietos paprastai užpildomos esamų darbuotojų pažįstamais, t.y. be įdarbinimo agentūrų pagalbos".

Kaip parodė apklausa, absoliuti dauguma - 81 proc. - emigruojančių lietuvių yra jaunimas (18-35 metų amžiaus). Lietuvių moterų užsienyje dirba net 20 procentų daugiau nei vyrų. Daugiau nei 70 procentų apklaustųjų ketina vėl vykti dirbti į užsienį, likusieji galimybę dar svarsto. „Nieko stebėtina, kad žmonės grįžta uždarbiauti į užsienio šalis. Norint gyventi pilnavertį gyvenimą bei visiškai patenkinti savo poreikius ir net susitaupyti ten pakanka net minimalaus atlyginimo. O kaip žmonės iš minimalaus atlyginimo gyvena Lietuvoje žinome visi" - kalbėjo East West Consulting direktorė.

Kontaktams:
Dovilė Preimontė
EWC koordinatorė informacijai ir ryšiams su visuomene
Tel. +370 60577575
El. paštas: darbas@ewc.lt
Internete: http://www.ewc.lt

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.