ELTA

Seimo narių Remigijaus Žemaitaičio ir Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas: „Visi dirbantieji valstybei turi būti vienodi“

2020-03-31
10:24
Seimas
Žemaitaitis
Bartkevičius
Šiandien Seime buvo užregistruotas pasiūlymas Vyriausybės teikiamam Užimtumo įstatymui. Tuo metu, kai dirbantiesiems pagal darbo sutartis, sumažėjus pajamoms, Vyriausybė rado galimybę kompensuoti 90 procentų prarastų pajamų, dirbantiesiems pagal verslo liudijimus ir individualios veiklos pažymas, netekus pajamų, siūlomos išmokos tesieks 257 eurus.
Valstybės požiūris į visus dirbančiuosius privalo būti vienodas, todėl siūlome, kad praradę pajamas savarankiškai dirbantys asmenys gautų išmokas, lygias 90 procentų nuo paskutinių trijų mėnesių iki ekstremalios situacijos ar karantino paskelbimo gauto pajamų vidurkio, bet ne daugiau nei 90 procentų nuo vidutinio darbo užmokesčio ir ne mažiau nei vieno einamųjų metų minimalių vartojimo poreikių dydžiui.
Esame įsitikinę, kad šie pasiūlymai gali tik laikinai stabilizuoti padėtį, todėl nedelsiant Vyriausybė privalo ieškoti būdų, kaip užtikrinti visiems dirbantiesiems, sumažėjus pajamoms, kompensuoti bent 80 procentų buvusių pajamų be jokių apribojimų, priešingu atveju vidaus vartojimo ženklus mažėjimas ir ekonomikos nuosmukis, ne mažesnis nei 2008 metais, neišvengiamas.
Daugiau informacijos:
Seimo nariai
Remigijus Žemaitaitis
El. p. Remigijus.Zemaitaitis@lrs.lt

Kęstutis Bartkevičius
El. p. Kestutis.Bartkevicius@lrs.lt
Tel. (8 5) 239 6972
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis